VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Plenér připomíná horského ducha

Dolní Morava – V areálu U Slona bude v tomto týdnu probíhat sochařské sympozium, každý ze sochařů má vyrobit dvě sochy. Řezbářský plenér Stamichmanovo dřevo připomíná ducha hor Stamichmana, který dle pověstí žil na hoře Srázná.

Festivalem prošlo víc než tisíc lidí

Králíky /Ohlédnutí/ – Kapely Sebastian nebo Žlutý pes, ohňová show a malování na náměstí, to byla hlavní lákadla hudebního a výtvarného festivalu Artex 2016, který se uskutečnil 16. července v Králíkách a přilákal více než tisíc lidí. Nedělní dražba namalovaných obrazů pak zaznamenala rekordní výtěžek v historii Artexu. 

Divokost přírodě vrací i zubovrzem

Králicko – Bydlet v horské chatě, bez elektřiny a signálu a dovolenou naplnit pomocí přírodě. Přesně v tomto duchu stráví patnáct dobrovolníků týden na Králickém Sněžníku, a to v rámci projektu Týdny pro divočinu, který řadu let pořádá Hnutí Duha. 

OBRAZEM: Déšť tónům piana nebránil

Králíky - Navzdory dešti se v Králíkách na náměstí v pátek sešlo čtyřicet lidí, kteří si přišli poslechnout první tony této sezony, o které se postarala nevidomá pianistka s krásným hlasem Míša Málková.

Na králickém náměstí si zahrajete na piano

Králíky – Z podloubí na náměstí se budou linout zvuky piana. Otevřeno bude ve čtvrtek v 19 hodin. Možnost zahrát si na piano na veřejném prostranství dostala králická veřejnost už loni.

Adopcí píšťal zachraňují kostelní varhany

Králicko – Konto veřejné sbírky Vím já kostelíček na záchranu čtyř historických varhan ve venkovských kostelících na Králicku utěšeně roste. Sbírku o víkendu podpořilo muzikantské putování po vesničkách, v nichž se postupně varhany opravují. Na dva renovované nástroje v Prostřední Lipce a v Dolní Lipce již mohli varhaníci zahrát, další dva kostelíčky teprve čekají. Na řadě jsou Heřmanice.

Do Králík míří za vojenskou historií

Králicko – Zájemce o vojenskou historii přilákala o víkendu na Králicko akce Fort Fest CZ 2016, kterou se prezentovala muzea v Králické pevnostní oblasti. Program nabízel po dva dny speciální prohlídkové trasy a okruhy, terénní jízdy těžké vojenské techniky, ale i doprovodný kulturní program.

Fort Fest CZ 2016 Králíky klepe na dveře

Králíky – V sobotu a neděli se uskuteční mezinárodní prezentace pevnostních muzeí a setkání jejich provozovatelů pod názvem Fort Fest CZ 2016 Králíky.

Silnice na výspě okresu se dočkala opravy

Červená Voda - Modernizace se dotkla úseku o délce 1,2 kilometru mezi obcemi Bílá Voda a Moravský Karlov. 

Kilometrový úsek silnice byl modernizován

Králicko – Správa a údržba silnic Pardubického kraje modernizovala silnici III/31230 v úseku Bílá Voda – Moravský Karlov.

Bouda politikovi připomněla mládí

Orlickoústecko – Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček si během své dvoudenní návštěvy Pardubického kraje prohlédl i dělostřeleckou tvrz Bouda u Těchonína.

Jednali o převodu objektu bývalého pasťáku v Králíkách

Králíky – Králičtí jednali s generální ředitelkou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových o převodu areálu bývalého výchovného ústavu na město. Z něj se měl stát azylový dům, po mnoha protestech ministerstvo vnitra od svého záměru ustoupilo.

Vistu ovládnou čáry máry. A možná přijde i kouzelník...

Dolní Morava /Krátce/ – Kouzla a magie ovládnou Dolní Moravu – od pátku do neděle se wellness hotel Vista změní v čarodějnou školu a milovníci čar a kouzel se naučí nejen tahat králíky z klobouku, kouzlit zvířátka z balonků či vybrat správnou kartu osudu ve správnou chvíli.

Nádrž na rozhraní krajů jen tak nebude

Králicko, Hanušovice – Přehrada nad Hanušovicemi v nejbližších deseti letech nevznikne. Vyplývá to z vyjádření ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies