VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Vlak na rozloučenou potáhne Velký bejček

Králicko – Naposledy se bude rozléhat krajinou pod Králickým Sněžníkem pískání historického vlaku. Po necelých třech měsících končí sobotní historické jízdy na Králicko.

V Králíkách ženskou věznici nechtějí

Králíky – Sedm měsíců a pár dnů k tomu: tak dlouho byl okolo budovy dva roky zrušeného výchovného ústavu klid. Teď je pryč!

Na Hedeči bude diecézní pouť

Králíky – V sobotu 17. září jsou na Horu Matky Boží zváni poutníci. Uskuteční se diecézní pouť ve Svatém roce milosrdenství ke Svaté bráně na Hoře Matky Boží. Pouť je spojena s diecézním setkáním katechetů. Připraven bude bohatý program, který v 10 hodin v kostele zahájí přednáška. Od 11.15 v ambitech začne interaktivní program pro dospělé i děti Cesta božího milosrdenství. Mše svatá s biskupem Janem Vokálem začne ve 14.30 hodin.

Z bývalého pasťáku v Králíkách by mohla být ženská věznice

Králíky – Ministr spravedlnosti Robert Pelikán společně s generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem ve čtvrtek navštívili Králíky, kde jednali se starostkou Janou Ponocnou a členy rady města o případném využití objektu bývalého dětského výchovného ústavu. Vězeňská služba ČR projevila o areál zájem s tím, že by v něm vybudovala věznici.

Obnova lesů po vichřici finišuje

Orlickoústecko – Rok a necelý měsíc uplynuly od vichřice, která zdevastovala porost v podhůří Králického Sněžníku.

Řidič nedal přednost. Pro motorkáře přiletěl vrtulník

Králíky – Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu krátce po poledni na silnici vedoucí z Králík na Hanušovice. Čtyřiadvacetiletý řidič felicie tu zřejmě nedal přednost pětačtyřicetiletému motorkáři.

Policie pátrá po třináctileté Nikole

Králicko – Policisté od středy pátrají po třináctileté Nikole. Její zoufalá matka se obrátila na policii s oznámením, že dívka odešla z domova a od té chvíle o ní nemá žádné zprávy. Dosavadní pátrání k nalezení slečny nevedlo, a proto se policie obrací s prosbou o pomoc na veřejnost.

Na Cihelnu mířily tisíce lidí

Králíky – Jindy bývá okolo Vojenského muzea v Králíkách ticho a klid, v pátek a sobotu se tu ale ozýval křik, výstřely a zvuky velmi často vzlétajících či přistávajících helikoptér. Devatenáctý ročník Cihelny přilákal podle prvních odhadů na pětadvacet tisíc lidí, a to nejen místních.

Tehdejší Československo nemohlo zvítězit vojensky, ale mohlo zvítězit morálně

Králíky – Pozornost příznivců vojenství a vojenské historie se dnes upírá do Králík, kde se koná tradiční akce Cihelna. Návštěvníkům z celé republiky dává možnost poznat Králicko jako turisticky atraktivní cíl. Investice Pardubického kraje tam nemíří náhodou. „Králická pevnostní oblast a celé Králicko je pro nás jednoznačně jednou z priorit v oblasti podpory cestovního ruchu," říká v rozhovoru hejtman Martin Netolický.

Na Stezku v oblacích míří tisíce lidí denně

Dolní Morava – Turistický ruch v Jeseníkách má nové lídry. Nedávno otevřený termální park ve Velkých Losinách a Stezka v oblacích v Dolní Moravě lákají desítky tisíc návštěvníků.

Padne letos na Cihelně opět rekord?

Pardubice, Králíky – Obrněná vozidla před krajským úřadem v Pardubicích? Ne, nešlo o žádný puč a ani o žádné bezpečnostní opatření proti teroristům, ale o pozvánku na akci Cihelna 2016, spojenou s oslavou Dne Armády České republiky. Armádní složky z celého kraje zaplnily v úterý Komenského náměstí více než dostatečně.

Maso vytáhl 
z mrazáku... a odešel

Horní Hedeč – Nepochopitelný případ řešili králičtí policisté. Devětadvacetiletý muž v Horní Hedeči v polovině dubna z odstaveného chladírenského vozu vytáhl dvě přepravky plné mletého hovězího masa na přípravu hamburgerů, domácích omáček a anglické slaniny.

Cihelna připomene historii a ukáže současnost

Králíky – Za týden bude na bojišti v Králíkách zahájen 19. ročník vojensko – historické akce Cihelna. Bojová ukázka klubů vojenské historie připomene napjatou atmosféru podzimu 1938 a rok 1945. K vidění bude také nejmodernější technika armády nebo dynamické ukázky integrovaného záchranného systému.

Nález je zpět ve věži kostelíka, ke vzkazům předků přidali současný

Králicko – Tubusy nalezené při opravách věže kostela Nejsvětější Trojice v Heřmanicích jsou zpět. V makovici se našly dvě schránky, obsahovaly předměty a dokumenty z 19. století. Ujalo se jich Městské muzeum v Králíkách, které je očistilo a zadokumentovalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies