VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Jízda taxíkem skončila neslavně

Králíky – Na silvestrovskou noc zřejmě jen tak nezapomene osmadvacetiletý muž, který se tři hodiny po půlnoci nechal s dalšími pěti lidmi odvézt taxíkem. Po chvíli jízdy totiž otevřel dveře a vypadl na silnici. „S lehkým zraněním byl transportován do nemocnice," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková. Dechová zkouška u muže ukázala 2,57 promile.

Zachraňují dědictví po předchozích generacích horalů

Dolní Boříkovice – Procesem restaurování procházejí dvě kulturní památky na území obce, socha sv. Jana Nepomuckého a sloup se sousoším Nejsvětější Trojice.

Králičtí protesty proti zřízení věznice nevzdávají

Králíky /Krátce/ – Ačkoli rozhodnutí o tom, zda v budově zrušeného výchovného ústavu v Králíkách bude ženská věznice, či ne, ještě nepadlo, iniciativa Ne azylovému domu bude dál protestovat.

Areál ukážou za svitu lamp

Králíky /Krátce/ – Netradiční zážitek nabízí poutní areál Hora Matky Boží a klášter Králíky: zítra, ve čtvrtek a v pátek přivítají návštěvníky na večerní komentované prohlídce ambitů, krypty a kostela Nanebevzetí Panny Marie při nočním osvětlení.

Adopce píšťal je úspěšná

Králicko – Na sbírkovém kontě iniciativy Vím já kostelíček byla včera překonána částka 400 000 korun. Cílem je shromáždit 570 tisíc na opravu varhan v kostelíku v Heřmanicích. Opravit se už podařilo varhany v Dolní a Prostřední Lipce. Po heřmanických varhanách přijdou na řadu ty z Horní Lipky. Sbírku podporují koncerty a také adopce varhanních píšťal.

Verdikt ministra o věznici v Králíkách zatím nepřichází

Králíky – Už druhé Vánoce prožijí obyvatelé Králík v nejistotě. Stojí za ní nevyužitá budova zrušeného dětského výchovného ústavu. Zatímco loni před Vánocemi se o vzniku azylového střediska pro uprchlíky pouze uvažovalo, avšak k žádným administrativním úkonům nedošlo, letos je vše jinak. Budova je už bezmála dva týdny v majetku Vězeňské služby ČR. Králičtí nyní čekají na verdikt ministra.

Kraj podpořil výsledek referenda v Králíkách

Králíky – Nejistota, co bude. Taková je situace v Králíkách, kde se čeká na konečný verdikt, zda věznice bude, či nebude.

Kostelíky rozezní adventní koncerty

Králicko – V předvánočním čase se na Králicku otevřou dveře čtyř vesnických kostelíků lidem a tradiční vánoční hudbě. Již popáté v sobotu rozezní adventní koncerty „Vím já kostelíček" kostelíky v Dolní Lipce, Heřmanicích, Horní Lipce a Prostřední Lipce.

Nad vznikem věznice stále visí otazník

Králíky – Osud objektu po zrušeném výchovném ústavu v Králíkách je stále nejistý. Již více než týden jsou známy výsledky referenda, ve kterém se 86 procent zúčastněných vyslovilo proti vzniku ženské věznice. Dokončen byl i převod budovy.

AKTUALIZOVÁNO

Králičtí řekli věznici jasné ne

Králíky – Když se v pátek otevřely volební místnosti a v Králíkách začalo referendum, zda má či nemá být v bývalém dětském výchovném ústavu ženská věznice, budova samotná jako strašidelný hrad tonula v mlze.

Prskavkami řekli ženské věznici v Králíkách znovu ne!

Králíky – Velký transparent „Věznice sem nepatří. Nechte nás už v klidu žít! Víme sami, co zde chceme mít!", k tomu horký grog, čaj i písně Karla Kryla… a prskavky. V tomto duchu se nesla středeční demonstrace na Velkém náměstí v Králíkách, na kterou přišly více než tři stovky lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Sledovali jsme ON-LINE: Demonstrace v Králíkách

Králíky - Ve středu večer se konala demonstrace proti záměru zřízení ženské věznice v bývalém výchovném ústavu v Králíkách. 

Demonstrace už dnes! Králíky jdou do boje proti věznici

Králíky – Pár dní před konáním referenda o ženské věznici na veřejnost pronikla informace, že ministerstvo školství už zahájilo proces převodu objektu bývalého výchovného ústavu na Vězeňskou službu ČR. Náhoda? Nebo kalkul ministerstva, aby Kraličtí ztratili chuť jít v pátek vyjádřit svůj názor?

"Je to podraz," zní od Králických

Králíky – Zatímco jinde se poklidně chystají na tradiční rozsvícení vánočního stromu, v Králíkách je nyní opět dusno. V pátek se má konat referendum, ve kterém mají místní říci své ano či ne ženské věznici v budově bývalého výchovného ústavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení