VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Demonstrace už dnes! Králíky jdou do boje proti věznici

Králíky – Pár dní před konáním referenda o ženské věznici na veřejnost pronikla informace, že ministerstvo školství už zahájilo proces převodu objektu bývalého výchovného ústavu na Vězeňskou službu ČR. Náhoda? Nebo kalkul ministerstva, aby Kraličtí ztratili chuť jít v pátek vyjádřit svůj názor?

"Je to podraz," zní od Králických

Králíky – Zatímco jinde se poklidně chystají na tradiční rozsvícení vánočního stromu, v Králíkách je nyní opět dusno. V pátek se má konat referendum, ve kterém mají místní říci své ano či ne ženské věznici v budově bývalého výchovného ústavu.

Jsi nula, jsi nula, opakoval si slavný atletický trenér Miroslav Kváč

Králíky – Pod horou Klepý tráví zasloužený odpočinek bývalý atletický trenér Miroslav Kváč, muž, který k úspěchům dovedl například Jarmilu Kratochvílovou. „Užívám si tady v tom kouzelném prostředí pod Králickým Sněžníkem, které nesmírně miluju," svěřuje se. Svou chatu ve výšce asi 900 metrů v sobotu opustil, aby v cukrárně v Králíkách zájemcům podepsal  svou knihu Strhnout jako řeka.

Celní budovu v Horní Lipce využijí školy v přírodě

Horní Lipka – Objekt bývalé finanční stráže v Horní Lipce na Orlickoústecku, který Pardubický kraj před rokem převzal do svého majetku, bude sloužit školám v přírodě nebo lyžařským kurzům.

Fiktivní virus Ebola prověřil připravenost centra v Těchoníně

Těchonín – V Centru biologické ochrany proběhlo cvičení, které prověřilo schopnost aktivace specializované infekční nemocnice pro izolaci a léčbu pacientů s vysoce nakažlivou nemocí či podezřením na ni.

U muzea ocenili dobrovolníky

Králíky - Sedm medailí I. a II. stupně za zásluhy rozdalo Muzeum – Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny" u příležitosti říjnového státního svátku. Ocenění I. stupně převzali Alena a Tomáš Kuličkovi, Dagmar a Kamil Malí, Marcela Roušavá a František Halás, medailí II. stupně byla za svou externí činnost a zásluhy v oboru muzeologie oceněna Hana Bartošová z Technického muzea v Brně.

Nikdo nechápe. Obnovenou mapu poničili vandalové

Králíky – O tom, že vandalismus nezná mezí, se přesvědčili občané Králík. Před krátkým časem dobrovolníci rekonstruovali turistické odpočívadlo u vodárny a obnovy se dočkala i turistická mapa. Teď je vše vniveč! Neznámí vandalové na místě nepochopitelně řádili a o posledním říjnovém víkendu mapu zničili.

Program zpestří výstava čtyřkolek

Králíky /Krátce/ – V rámci svého sobotního dne otevřených dveří připravuje Střední odborné učiliště opravárenské v Králíkách bohatý program. Veřejnosti nejen z řad uchazečů o studium se mezi osmou a čtrnáctou hodinou otevřou zrekonstruované budovy teoretické výuky i domova mládeže, na úseku odborného výcviku budou připraveny ukázky činností jednotlivých pracovišť. 

Při branném závodu děti běžely podzemními chodbami dělostřelecké tvrze Hůrka

Králicko – V Králíkách se uskutečnil první ročník branného závodu – Memoriál četaře Arnošta Hrada, kterého se zúčastnili žáci pěti škol z blízkého okolí. Dopolední zápolení bylo zakončeno pietním aktem u Pěchotního srubu K–S 14 „U cihelny".

Víkend muzeí letos naposledy

Králicko – Sedmý, a tedy letošní poslední společný víkend muzeí a památníků Králické pevnostní oblasti, je tu.

Ekologické hrozby v Králíkách má odhalit analýza

Králíky – Rtuť, olovo a další těžké kovy. Těmito riziky pro životní prostředí se nyní zabývá kraj. Z podnětu města nechá na třech místech v Králíkách zpracovat analýzu. Jedná se o areál bývalé Tesly, nedalekou černou skládku v lokalitě Na Skřivánku a také areál bývalého Státního statku Králíky.

Prodali pozemek města, vyroste tu komunitní dům

Králíky – Zastupitelé na svém jednání kromě referenda o otázce zřízení ženské věznice řešili ještě jedno téma: záměr prodeje pozemku na stavbu komunitního domu pro seniory, a to v lokalitě pod Penny Marketem, která je územním plánem určena pro výstavbu bytových domů.

Referendum zná termín i otázku

Králíky – Stanovit termín a otázku referenda, to bylo úkolem pro králické zastupitele na pondělním jednání. Ačkoli někteří navrhovali, že by se měli občané vyjádřit k umístění věznice do Králík všeobecně, nakonec prošla otázka ve znění: „Souhlasíte s tím, aby v areálu bývalého Dětského výchovného ústavu v Králíkách zřídilo ministerstvo spravedlnosti ČR ženskou věznici s dohledem?"

Dostali smyk... a trefili strom

Králicko – Dvě čtvrteční nehody měly něco společné: auta narazila do stromu. K první došlo ve tři odpoledne mezi městem Králíky a obcí Lichkov. Dvaatřicetiletý řidič auta Mercedes-Benz jel na mokré vozovce zřejmě příliš rychle, nezvládl zatáčku, přejel do protisměru a pod silnicí narazil do stromu. Škoda byla vyčíslena na 20,5 tisíce korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení