VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Víkend muzeí letos naposledy

Králicko – Sedmý, a tedy letošní poslední společný víkend muzeí a památníků Králické pevnostní oblasti, je tu.

Ekologické hrozby v Králíkách má odhalit analýza

Králíky – Rtuť, olovo a další těžké kovy. Těmito riziky pro životní prostředí se nyní zabývá kraj. Z podnětu města nechá na třech místech v Králíkách zpracovat analýzu. Jedná se o areál bývalé Tesly, nedalekou černou skládku v lokalitě Na Skřivánku a také areál bývalého Státního statku Králíky.

Prodali pozemek města, vyroste tu komunitní dům

Králíky – Zastupitelé na svém jednání kromě referenda o otázce zřízení ženské věznice řešili ještě jedno téma: záměr prodeje pozemku na stavbu komunitního domu pro seniory, a to v lokalitě pod Penny Marketem, která je územním plánem určena pro výstavbu bytových domů.

Referendum zná termín i otázku

Králíky – Stanovit termín a otázku referenda, to bylo úkolem pro králické zastupitele na pondělním jednání. Ačkoli někteří navrhovali, že by se měli občané vyjádřit k umístění věznice do Králík všeobecně, nakonec prošla otázka ve znění: „Souhlasíte s tím, aby v areálu bývalého Dětského výchovného ústavu v Králíkách zřídilo ministerstvo spravedlnosti ČR ženskou věznici s dohledem?"

Dostali smyk... a trefili strom

Králicko – Dvě čtvrteční nehody měly něco společné: auta narazila do stromu. K první došlo ve tři odpoledne mezi městem Králíky a obcí Lichkov. Dvaatřicetiletý řidič auta Mercedes-Benz jel na mokré vozovce zřejmě příliš rychle, nezvládl zatáčku, přejel do protisměru a pod silnicí narazil do stromu. Škoda byla vyčíslena na 20,5 tisíce korun.

Kvůli Stezce v oblacích mají horští záchranáři letos víc zásahů

Čenkovice, Dolní Morava – Jedním z největších taháků letošní sezony se bezesporu stala Stezka v oblacích. Proudily na ni davy lidí, ne všichni však po vyznačených trasách. Téměř o sto procent se zvedly i statistiky výjezdů Horské služby v Dolní Moravě – přes léto řešila 160 výjezdů.

Historický vlak svezl tři a půl tisíce cestujících

Králicko - Přes 3500 cestujících se za dva a půl měsíce provozu svezlo historickým vlakem Králický Sněžník, který jezdil pravidelně v sobotu po celé léto z České Třebové do Červeného Potoka a zpět. Soupravu táhly prvorepublikové parní lokomotivy nebo motorový vůz Krokodýl z 60. let. Největší zájem byl o jízdu během vojensko-historické akce Cihelna 2016, kdy vlakem jelo přes 660 cestujících. (tz)

K věznici řeknou své v referendu

Králíky – „Nechceme věznici vedle školy," to byl jeden z argumentů občanů Králík na setkání s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Premiér Bohuslav Sobotka nyní při své návštěvě kraje uvedl, že záměr nevznikl na úrovni vlády, ale na úrovni ministra.

Horští záchranáři mají novou základnu

Čenkovice – Po patnácti měsících čekání se Horská služba v Čenkovicích dočkala: v pátek byla slavnostně otevřena nová moderní stanice.

Věznici ne! řekli lidé v Králíkách ministrovi

Králíky – Už více než čtrnáct dní hýbe městem další diskuze o využití budovy zrušeného výchovného ústavu. Projevilo o ni zájem ministerstvo spravedlnosti, Vězeňská služba ČR tu totiž chce vybudovat ženskou věznici. „Není důvod se bát," přesvědčoval na nedělní debatě více než sto padesát lidí v králickém kulturním domě ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Muzeum K-S 14 navštívil vnuk hrdiny i šéf ředitelství cel

Králíky – Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny" během posledních dvou měsíců přivítal dvě návštěvy.

Dvouleté dítě vběhlo u Lichkova do cesty vlaku, na místě zemřelo

Lichkov - Velká tragédie se stala ve středu odpoledne na železniční trati mezi Lichkovem a Dolní Lipkou. Osobní vlak tu srazil malé dítě. Přes přivolanou lékařskou pomoc na místě zemřelo. Řekl to ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.  

Češi s Němci sbírají na varhany

Králicko – Králíky opět navštívila skupina sudetských Němců, původní obyvatelé Králicka i jejich potomci, kteří podporují záchranu varhan z obcí, kde vyrůstali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies