VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Dění na náměstí sledují online

Králíky - Město na svém webu zprovoznilo novou službu, nově nabízí online pohled na centrum města.

Vojenská muzea otevřela brány

Těchonín, Králíky - Na dobu velikonočních prázdnin se připravila muzea v Králické pevnostní oblasti. Mimořádně je otevřena tvrz Bouda u Těchonína, přístupná je od pátku do neděle.

O bláznivém cestování autostopem

Králíky - Populární projekt LiStOVáNí se opět vrací, tentokrát s dramatickou knihou Stop Tomáše Poláčka.

Do budovy po financích se bude jezdit na lyžák

Králíky, Horní Lipka - Více než 13 milionů korun bude stát modernizace budovy po finanční stráži v Horní Lipce. Objekt by poté mohly využívat například školy na lyžařské kurzy nebo školy v přírodě.

Hledají názory na sběr odpadů

Králíky - Sběr odpadů je diskutovaným tématem ve všech městech. V Králíkách k němu nyní Služby města Králíky spustily na webu města anonymní anketu, ve které sbírají názory občanů.

S výběrem strojů mají pomoci lidé

Králíky - Radnice v Králíkách postaví v parku u Střelnice čtyři nové venkovní cvičební stroje, přidá se tak k dalším městům v okrese. Na výběr má ale ze čtrnácti variant, proto nyní vyzývá obyvatele, aby přispěli svým názorem.

Tvrz Hůrka očekává filmaře

Králíky - Muzeum opevnění - dělostřelecká tvrz Hůrka bude ve dnech 3. a 4. dubna pro veřejnost uzavřena.

Velikonoční výstava ve škole

Králíky - Tradiční Velikonoční výstava potrvá v budově školy od 31. března do 2. dubna.

Po havárii zůstali uvízlí v autě

Žamberk, Červená Voda - Hasiči zasahovali u dvou případů, kdy museli zraněné vyprostit z auta.

Lyžovat se bude už jen v Dolní Moravě

Orlickoústecko – Lyžařská střediska v Pardubickém kraji se již připravují na konec sezony. V neděli ukončí provoz areál v Červené Vodě – Čenkovicích, i když na sjezdovkách je ještě sněhu dostatek. V příštím týdnu bude pokračovat jen středisko v Dolní Moravě na Orlickoústecku, ale v omezeném rozsahu.

Expozice celnictví přiblíží život celníků i pašeráků

Králíky – Budova zrušeného gymnázia v Králíkách se dočká nového využití. Nyní slouží jako zázemí, archiv a depozitář pro muzeum v pěchotním srubu K-S 14, ještě letos se ale otevře veřejnosti. Postupně v ní vzniká expozice věnovaná historii celnictví.

Budova „pasťáku“ je stále opuštěná

Králíky – Od zveřejnění záměru udělat z budovy zrušeného výchovného ústavu ženskou věznici uplynulo šest měsíců. Mnozí obyvatelé Králík zažili vlnu vzteku i bezmoci, naposledy jim však vlil naději do žil ministr financí Andrej Babiš, který na své lednové návštěvě připustil, že prodej budovy není nemožný.

Silnice brázdí ukradená oktávka

Dolní Morava – Policie pátrá po vozidle, které se ztratilo v Dolní Moravě. Ke krádeži došlo 11. března mezi čtvrt na sedm a půl desátou večer. Šlo o Škodu Octavia, kterou majitel nechal po uzamčení zaparkovanou vedle penzionu Terezka v Horní Moravě. Způsobenou škodu vyčíslil na 200 tisíc korun.

Kostelíčky zamíří na půdu Senátu

Králicko – Projekt na záchranu varhan ve vesnických kostelích Vím já kostelíček má na svém kontě už více než 420 tisíc korun. K prezentaci projektu přispěje i výstava na grafických panelech, která na základě iniciativy senátora Petra Šilara proběhne v Senátu v termínu 14. – 27. března letošního roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení