VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

AKTUALIZOVÁNO

Dívenka vylétla ze sjezdovky na Dolní Moravě, nehodu nepřežila

Dolní Morava – Teprve jedenáctiletá lyžařka se v sobotu 21. ledna dopoledne velmi těžce zranila ve skiareálu na Dolní Moravě. Během jízdy po černé sjezdovce vylétla z trati, vjela mezi vzrostlé stromy a v plné rychlosti do nich narazila. Vrtulník ji transportoval do nemocnice, kde však těžkým zraněním podlehla. 

Stromy už byly nebezpečné, stát je nechal pokácet

Červená Voda – V Červené Vodě šly k zemi nebezpečné stromy, postaral se o to Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí ve spolupráci hasičským záchranným sborem.

Jednat o vzniku věznice dorazí i ministr Andrej Babiš

Vznik věznice v Králíkách stále není potvrzen. Po více než měsíci mlčení se v úterý, podle informací Deníku, do města chystají ministři Andrej Babiš a Robert Pelikán, a to konkrétně do firmy OMB composites EU. Pozvání tam dostala i starostka Jana Ponocná, která chce ministrům znovu připomenout výsledky referenda. Ještě před tím se však s ministry setkají odpůrci z iniciativy Ne azylovému domu v Králíkách, která společně s Pardubickým krajem proti zřízení ženské věznice od samého začátku protestuje.

Řeší přeplněné věznice

Pardubice, Králíky – Bezpečnostní rada Pardubického kraje navštívila věznici na Pankráci, mluvilo se o stavu českého vězeňství i záměru vytvořit v bývalém výchovném ústavu v Králíkách věznici.

Filmový karneval

Králíky – Sdružení pro Králický karneval uvolnilo téma pro letošní karneval. Ten se uskuteční 18. a 19. února a ústředním tématem oblíbené akce, která ovládne centrum města, bude Svět filmu. A chybět nebude ani ohňostroj.

Deviant se obnažuje v přítomnosti dětí

Králíky – Dosud neznámý muž se odhaluje na veřejnosti. Několikrát už málem byly svědky jeho jednání děti. Policie po tomto muži pátrá a prosí veřejnost o pomoc.

Musíme být slyšet, zní z Králík

Králíky - Třicet dnů mlčení. Tak by se dala popsat situace od referenda v Králíkách, kde chce ministerstvo spravedlnosti v prostorách zrušeného dětského výchovného ústavu vybudovat ženskou věznici.

Jízda taxíkem skončila neslavně

Králíky – Na silvestrovskou noc zřejmě jen tak nezapomene osmadvacetiletý muž, který se tři hodiny po půlnoci nechal s dalšími pěti lidmi odvézt taxíkem. Po chvíli jízdy totiž otevřel dveře a vypadl na silnici. „S lehkým zraněním byl transportován do nemocnice," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková. Dechová zkouška u muže ukázala 2,57 promile.

Zachraňují dědictví po předchozích generacích horalů

Dolní Boříkovice – Procesem restaurování procházejí dvě kulturní památky na území obce, socha sv. Jana Nepomuckého a sloup se sousoším Nejsvětější Trojice.

Králičtí protesty proti zřízení věznice nevzdávají

Králíky /Krátce/ – Ačkoli rozhodnutí o tom, zda v budově zrušeného výchovného ústavu v Králíkách bude ženská věznice, či ne, ještě nepadlo, iniciativa Ne azylovému domu bude dál protestovat.

Areál ukážou za svitu lamp

Králíky /Krátce/ – Netradiční zážitek nabízí poutní areál Hora Matky Boží a klášter Králíky: zítra, ve čtvrtek a v pátek přivítají návštěvníky na večerní komentované prohlídce ambitů, krypty a kostela Nanebevzetí Panny Marie při nočním osvětlení.

Adopce píšťal je úspěšná

Králicko – Na sbírkovém kontě iniciativy Vím já kostelíček byla včera překonána částka 400 000 korun. Cílem je shromáždit 570 tisíc na opravu varhan v kostelíku v Heřmanicích. Opravit se už podařilo varhany v Dolní a Prostřední Lipce. Po heřmanických varhanách přijdou na řadu ty z Horní Lipky. Sbírku podporují koncerty a také adopce varhanních píšťal.

Verdikt ministra o věznici v Králíkách zatím nepřichází

Králíky – Už druhé Vánoce prožijí obyvatelé Králík v nejistotě. Stojí za ní nevyužitá budova zrušeného dětského výchovného ústavu. Zatímco loni před Vánocemi se o vzniku azylového střediska pro uprchlíky pouze uvažovalo, avšak k žádným administrativním úkonům nedošlo, letos je vše jinak. Budova je už bezmála dva týdny v majetku Vězeňské služby ČR. Králičtí nyní čekají na verdikt ministra.

Kraj podpořil výsledek referenda v Králíkách

Králíky – Nejistota, co bude. Taková je situace v Králíkách, kde se čeká na konečný verdikt, zda věznice bude, či nebude.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies