VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Velikonoční výstava ve škole

Králíky - Tradiční Velikonoční výstava potrvá v budově školy od 31. března do 2. dubna.

Po havárii zůstali uvízlí v autě

Žamberk, Červená Voda - Hasiči zasahovali u dvou případů, kdy museli zraněné vyprostit z auta.

Lyžovat se bude už jen v Dolní Moravě

Orlickoústecko – Lyžařská střediska v Pardubickém kraji se již připravují na konec sezony. V neděli ukončí provoz areál v Červené Vodě – Čenkovicích, i když na sjezdovkách je ještě sněhu dostatek. V příštím týdnu bude pokračovat jen středisko v Dolní Moravě na Orlickoústecku, ale v omezeném rozsahu.

Expozice celnictví přiblíží život celníků i pašeráků

Králíky – Budova zrušeného gymnázia v Králíkách se dočká nového využití. Nyní slouží jako zázemí, archiv a depozitář pro muzeum v pěchotním srubu K-S 14, ještě letos se ale otevře veřejnosti. Postupně v ní vzniká expozice věnovaná historii celnictví.

Budova „pasťáku“ je stále opuštěná

Králíky – Od zveřejnění záměru udělat z budovy zrušeného výchovného ústavu ženskou věznici uplynulo šest měsíců. Mnozí obyvatelé Králík zažili vlnu vzteku i bezmoci, naposledy jim však vlil naději do žil ministr financí Andrej Babiš, který na své lednové návštěvě připustil, že prodej budovy není nemožný.

Silnice brázdí ukradená oktávka

Dolní Morava – Policie pátrá po vozidle, které se ztratilo v Dolní Moravě. Ke krádeži došlo 11. března mezi čtvrt na sedm a půl desátou večer. Šlo o Škodu Octavia, kterou majitel nechal po uzamčení zaparkovanou vedle penzionu Terezka v Horní Moravě. Způsobenou škodu vyčíslil na 200 tisíc korun.

Kostelíčky zamíří na půdu Senátu

Králicko – Projekt na záchranu varhan ve vesnických kostelích Vím já kostelíček má na svém kontě už více než 420 tisíc korun. K prezentaci projektu přispěje i výstava na grafických panelech, která na základě iniciativy senátora Petra Šilara proběhne v Senátu v termínu 14. – 27. března letošního roku.

OBRAZEM: Králíky bavil tradiční karneval

Králické restaurace, bary, náměstí, ulice města i Střelnice byly o víkendu dějištěm tradičního Králického karnevalu. Přinesl zábavu dětem i dospělým

Pevnostní muzea pokořila rekord v návštěvnosti

Králicko – Muzea a památníky v Králické pevnostní oblasti, chlouba Pardubického kraje, hlásí rekordní návštěvnost. Vloni je navštívilo přes 77 tisíc turistů, zhruba o deset tisíc víc než v předcházejícím roce.

Výrobna "dojela" na hygienu

Červená Voda – Uzavření provozovny, správní řízení a pokuta až milion korun. To je sankce, která hrozí provozovateli výrobny mléčných produktů v části Červené Vody – Horní Orlici, jež neprošla kontrolou Státní veterinární správy. Důvod? Špatná hygiena a neohlášení dvou zásilek Eidamu ze Slovenska.

Opraví nádraží a zateplí „zušku“

Seriál Deníku: investice 2017

Turisté se na tvrzi Bouda dočkají kvalitnějšího zázemí

Králicko – Pardubický kraj nasype další peníze do Králické pevnostní oblasti, kterou považuje za své rodinné stříbro. U tvrze Bouda, jež kraji patří, vybuduje novou provozní budovu za zhruba 30 milionů korun. Má být dalším krokem pro zatraktivnění tohoto místa návštěvníkům.

Od státu chtějí pouze objekt

Králíky – Úterní návštěva místopředsedy vlády Andreje Babiše a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v Králíkách přinesla místním jistou naději.

Prodat budovu? Babiš není proti

Králíky – Kapka naděje. Tak by se dalo mluvit o úterní návštěvě místopředsedy vlády Andreje Babiše, který do Králík dorazil v doprovodu ministra Roberta Pelikána a šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala. Společnost Sněžník totiž společně s iniciativou Ne azylovému domu v Králíkách ministrům předložily návrh v objektu bývalého „pasťáku" vybudovat byty. A Andrej Babiš poprvé připustil, že prodej budovy není nemožný!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies