VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Přijímají návrhy do rozpočtu

Králíky – Radnice přišla s novým projektem „Participace občanů na tvorbě rozpočtu pro rok 2017". Cílem je zapojit občany do tvorby rozpočtu na příští rok. Návrhy občanů město sbírá do konce května na e-mailu otevrenaradnice@kraliky.eu. Pokud projekt uspěje, bude se využívat i v dalších letech.

Kdo adoptuje píšťalu, pomůže varhanám

Králicko – Varhany v kostele v Dolní Lipce v sobotu rozezní koncert Martina Kubáta. Po dlouhých letech hrají díky iniciativě Vím já kostelíček, jejímž cílem je zachránit čtvery varhany v kostelících na Králicku.

Na programu zastupitelstva jsou památky i dílna

Králíky /Krátce/ – V pondělí se v jednacím sále králické radnice koná jednání zastupitelstva města. Schvalovat se bude závěrečný účet města za loňský rok, příspěvky z Fondu památkové péče a dojde i na prezentaci záměru sociálně terapeutické dílny. Zasedání zastupitelstva začíná v 17 hodin.

Práci hasičů děti ztvárnily mnoha způsoby

Mladkov – Při vyhodnocení letošního ročníku soutěže Požární ochrana očima dětí praskal Hasičský dům v Mladkově ve švech. Vybrat nejlepší výtvarné, literární a digitální práce nebylo jednoduché, protože okresního kola soutěže se zúčastnilo 1163 dětí z 27 škol a 31 SDH Orlickoústecka. Šlo o zatím nejvyšší počet v historii konání soutěže.

U Červené Vody se zřítil paraglidista

Červená Voda /Krátce/ – V pátek po 15. hodině se v části obce Šanov zřítil paraglidista. Muž byl po pádu při vědomí, ale bylo u něj podezření na poranění páteře. Na místě zasahovaly všechny složky IZS a Horská služba Čenkovice a Dolní Morava. Zraněného do nemocnice v Olomouci transportoval vrtulník.

Vznikne nad Hanušovicemi přehrada? Napoví studie

Králicko, Hanušovice – Nad Hanušovicemi by na řekách Morava a Krupá mohla vzniknout přehrada. Povodí Moravy si za tímto účelem nechává zpracovat studii. Ukáže, zda mají pokračovat přípravné práce. V případě postavení díla by bylo nutné řešit problém s dostupností Staroměstska a Králicka. Voda by zatopila klíčové silnice i železnice.

Opilý mladík boural, nadýchal 2,64 promile

Králíky – Neslavně skončila čtvrteční jízda mladíka, který, ačkoli před jízdou „požil", neváhal sednout za volat a způsobil tak nezanedbatelnou škodu.

Budou mít auta města značku na přání?

Králíky - Na Facebooku města Králíky se rozjela anketa. Radnice se Králických ptá, zda by se jim líbilo, kdyby auta, která provozuje město, měla kromě stávajících polepů s názvem, znakem města a webovou adresou také svoji vlastní registrační značku „na přání".

Uctili Hrada a převzali knihu

Králíky – Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny" rozšířil svůj depozitář. U příležitosti tradičního pietního aktu k výročí narození četaře Arnošta Hrada, který se tu v sobotu uskutečnil, převzal ředitel muzea Richard M. Sicha z rukou autorů, manželů Havlových a Bohumila Brandejse, rukopis knihy Poupata ožehlá nenávistí.

V Červené Vodě spojili generace v projektu Mládí a stáří

Červená Voda – Žijeme ve střediskové obci Červená Voda. Malebná a pokojná příroda kolem v blízkosti hranic s Polskem vybízí k procházkám, klidu i rozjímání. Snad právě proto v tomto prostředí dlouhá léta nacházejí svůj domov senioři blízkého i vzdáleného okolí v Domově důchodců sv. Zdislavy Červená Voda. Ač je budova domova nedaleko centra obce, jen málo obyvatel se běžně účastní života vesnice. Domov skýtá možnost kulturních akcí přímo ve svých prostorách a omezení pohyblivosti klientům delší procházku neumožňuje.

Mladík předjížděl, když byl předjížděn

Králicko – Nepozornost při předjíždění byla pravděpodobně příčinou nehody, která se stala krátce před jednou hodinou odpolední na Velikonoční pondělí mezi obcemi Dolní Lipka a Králíky.

Stezka v oblacích je Dřevěnou stavbou roku

Dolní Morava /Krátce/ - Unikátní Stezka v oblacích zaznamenala další triumf, a to v anketě Dřevěná stavba roku 2016, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Hned dvakrát zvítězila v kategorii dřevěné stavby – realizace. Na jejím ocenění se shodli jak všichni hlasující z řad veřejnosti, tak odborná porota. Stezka v oblacích byla v Dolní Moravě otevřena v prosinci loňského roku a láká na výhledy nejen na Králický Sněžník.

Policie varuje, auto není trezor

Králíky /Krátce/ – Město na svých webových stránkách varovalo před vykrádáním vozidel, ke kterému začíná docházet na Králicku ve vyšším počtu, především v místech s vyšší koncentrací vozidel (parkoviště u obchodů, zimních areálů, škol apod.). „Vozidlo není trezor! Pro zloděje je krádež otázkou několika sekund!" upozorňuje policie.

Vzniká nová expozice celnictví

Králíky – Historie celnictví, to je ústřední téma nově připravované expozice, která se chystá v budově bývalého gymnázia v Králíkách. Kraj jejímu zřizovateli, tedy Vojensko-historickému klubu Erika Brno, který je provozovatelem Muzea čs. opevnění z let 1935-38 a Pěchotního srubu K-S 14 „U cihelny" Králíky, na čtvrtečním jednání rady při-
klepl příspěvek ve výši dvou set tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení