VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Fort Fest CZ 2016 Králíky klepe na dveře

Králíky – V sobotu a neděli se uskuteční mezinárodní prezentace pevnostních muzeí a setkání jejich provozovatelů pod názvem Fort Fest CZ 2016 Králíky.

Silnice na výspě okresu se dočkala opravy

Červená Voda - Modernizace se dotkla úseku o délce 1,2 kilometru mezi obcemi Bílá Voda a Moravský Karlov. 

Kilometrový úsek silnice byl modernizován

Králicko – Správa a údržba silnic Pardubického kraje modernizovala silnici III/31230 v úseku Bílá Voda – Moravský Karlov.

Bouda politikovi připomněla mládí

Orlickoústecko – Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček si během své dvoudenní návštěvy Pardubického kraje prohlédl i dělostřeleckou tvrz Bouda u Těchonína.

Jednali o převodu objektu bývalého pasťáku v Králíkách

Králíky – Králičtí jednali s generální ředitelkou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových o převodu areálu bývalého výchovného ústavu na město. Z něj se měl stát azylový dům, po mnoha protestech ministerstvo vnitra od svého záměru ustoupilo.

Vistu ovládnou čáry máry. A možná přijde i kouzelník...

Dolní Morava /Krátce/ – Kouzla a magie ovládnou Dolní Moravu – od pátku do neděle se wellness hotel Vista změní v čarodějnou školu a milovníci čar a kouzel se naučí nejen tahat králíky z klobouku, kouzlit zvířátka z balonků či vybrat správnou kartu osudu ve správnou chvíli.

Nádrž na rozhraní krajů jen tak nebude

Králicko, Hanušovice – Přehrada nad Hanušovicemi v nejbližších deseti letech nevznikne. Vyplývá to z vyjádření ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Parní vlaky zase pojedou, ale už ne do Hanušovic

Králicko, Hanušovice – Kvůli modernizaci tratě a také nádraží nebudou až do 2. října jezdit do Hanušovic žádné vlaky. Od 21. května se zastavil i víkendový provoz na lokálce z Dolní Lipky. Vlaky zde nahradily autobusy, stejně jako na tratích do Šumperku, Jeseníku a Starého Města.

TECHNOhrátky v Králíkách nezastavil ani výpadek elektřiny

Králíky -  Osmé zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje v letošním roce přivedlo 120 žáků z osmi základních škol do Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách. Projekt na podporu technického a odborného vzdělávání tentokrát nabídl všem aktérům nejen detailní seznámení s univerzálním oborem opravář zemědělských strojů, ale také další nevšední zážitky.

Králíky mají registrační značky na přání

Králíky /Krátce/ – Speciální státní poznávací značky mají i v Králíkách. Městská auta už nyní jezdí s „espézetkami", jejichž součástí je název města. Radnici tato změna podle jejího sdělení nestála ani korunu.

Výluka na trati

Králicko - Od 21. května do 2. října potrvá nepřetržitá výluka na trati v úseku Dolní Lipka Hanušovice. Všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahradí autobusová doprava. Vlak Os 20523 / 20545 v úseku Lichkov Štíty jede bez omezení. ČD upozorňují, že zpoždění regionálních spojů může dosáhnout zhruba desíti minut.

V báni věže našli noty i krejcary

Heřmanice – V makovici kostela Nejsvětější Trojice v Heřmanicích u Králík čekaly na objevení dva kovové tubusy, poselství předchozích generací. Schránky byly při opravách věže vyzvednuty, otevřeny a předměty z nich putovaly do Městského muzea v Králíkách, kde budou očištěny a zdokumentovány.

Přijímají návrhy do rozpočtu

Králíky – Radnice přišla s novým projektem „Participace občanů na tvorbě rozpočtu pro rok 2017". Cílem je zapojit občany do tvorby rozpočtu na příští rok. Návrhy občanů město sbírá do konce května na e-mailu otevrenaradnice@kraliky.eu. Pokud projekt uspěje, bude se využívat i v dalších letech.

Kdo adoptuje píšťalu, pomůže varhanám

Králicko – Varhany v kostele v Dolní Lipce v sobotu rozezní koncert Martina Kubáta. Po dlouhých letech hrají díky iniciativě Vím já kostelíček, jejímž cílem je zachránit čtvery varhany v kostelících na Králicku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení