VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Malé městečko obklopené malebnými horami a panensky čistou přírodou se nachází v severní části králické brázdy v nadmořské výšce 560 m. V současné době žije v podhorském městečku kolem 4820 obyvatel (i v přilehlých obcích). Nejstarší věrohodný údaj o tomto místě pochází z r. 1367. Zdroj: www.kraliky.eu

Událost týdne: Výlet podpoří opravu varhan

Králicko - Začátek července tradičně patří projektu Vím já kostelíček.

Cihelna oslaví kulatiny, lidé slyší i na muzejní víkendy

Králicko - Život celníků a pašeráků už brzy připomene nová expozice.

Pěchotní srub U Cihelny navštívila Zdena Mašínová

Králíky - Již potřetí do pěchotního srubu K-S 14 „U Cihelny" v Králíkách, který se nachází v těsné blízkosti tamního vojenského muzea, v sobotu zavítala Zdena Mašínová - dcera bývalého příslušníka československých legií v Rusku Josefa Mašína a sestra odbojářů Ctirada a Josefa Mašínových.

Spanilé jízdy zahájí v sobotu „Rosnička“

Králicko - Historické vlaky budou po celé léto brázdit krajinu pod Králickým Sněžníkem. Každou sobotu na trati mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi pojede motorák z 60. let nebo souprava tažená parní lokomotivou. První vlak vyjede v sobotu 17. června.

Smrtihlav přináší jiný úhel pohledu

Králíky - Kino Střelnice promítne v úterý od 20 hodin francouzský film Smrtihlav. Historický válečný snímek se vrací k atentátu na Reinharda Heydricha a přináší jiný úhel pohledu na události, od kterých letos uplynulo 75 let.

Chystá se: Zvou na letošní Fort Fest CZ

Králíky - Web radnice zveřejnil pozvánku na Fort Fest CZ 2017 Králíky 1. a 2. července. Expozice a prezentace v podzemí dělostřelecké tvrze Hůrka představí řadu muzeí a opevnění.

Na Hedeči zněla italská hudba

Králíky - Významné poutní místo - klášter Hora Matky Boží na Hedeči v Králíkách se v sobotu v podvečer stalo dějištěm koncertu předposledního dne Mezinárodního hudebního festivalu 2017.

Pátrací akce byla zbytečná. Senior si zapomněl mobil

Dolní Morava - Co všechno může způsobit jeden zapomenutý mobil, se přesvědčili horští záchranáři v Dolní Moravě, kde společně s policisty hledali jednaosmdesátiletého turistu z Kolína.

Na trati zavoní nostalgie. Opět vyjedou parní vlaky

Králicko - Milovníci železnice a starých časů jásají. Už v polovině června se na trať mezi Českou Třebovou a Hanušovicemi vrátí historické vlaky.

Do kostela přišel krást

Králíky - Policie vyřešila krádež kostelní pokladničky. Došlo k ní v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Hoře Matky Boží v Králíkách začátkem dubna a zlodějem byl jednadvacetiletý muž.

'Učňák' navštíví školáci z Polska

Králíky - V návaznosti na úspěšnou mezinárodní premiéru TECHNOhrátek z minulého týdne navštíví v úterý opravárenské učiliště v Králíkách další polští žáci. Po školácích z Miedzylesie se do školy chystá delegace žáků z Domaszkówa. Učiliště školákům z obou měst nabízí možnost studia v Králíkách. „V dnešní době svádíme boj o každého žáka, a ti polští pro nás představují velice zajímavý potenciál," uvedla ředitelka králického učiliště Petra Doubravová s tím, že pro žáky je připraven pestrý program.

Auto při couvání porazilo chodkyni

Červená Voda - Naproti budově pošty v úterý ve čtvrt na deset dopoledne se auto střetlo s chodkyní.

Pevnostní oblast připomene mobilizaci i popravu Heydricha

Králicko - Muzea v Králické pevnostní oblasti (KPO) připomenou 27. května dvě významná „vojenská" výročí.

Verdikt ke vzniku věznice v Králíkách stále nepřichází

Králíky - Jasno mělo být do konce února. Ministr Pelikán ale stále mlčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies