VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Policie vyšetřuje pád motorkáře

Jablonné n. O. – Na čtyřramenné křižovatce protínající silnice číslo I/11 a II/311 v Jablonném nad Orlicí spadl v pondělí motocyklista ze svého stroje na komunikaci.

Po nehodě je auto zralé do šrotu

Pastviny – Hrůzostrašně vyhlížející dopravní nehodu řešili policisté v pondělí v katastru obce Pastviny. Rozbité auto skončilo převrácené na boku, jeho řidička vyvázla s lehkým zraněním.

Zaplať pánbůh, že jsem se nestal učitelem, říká školník

Jablonné nad Orlicí – Žáci i vyučující odpočítávají zbývající dny školního roku a nemůžou se dočkat toho, až opustí budovu školy. Volno, odpočinek, prázdniny! Ne ovšem pro školníky. Martin Bartoš v této profesi oslaví zanedlouho výročí. Téměř dvacet let už bydlí na adrese jablonské základní školy a vykonává práci správce budovy, domovníka, údržbáře, topiče a zahradníka.

Hasiči v Jablonném slavili kulatiny

Jablonné n. Orlicí – Oslavy 140 let od založení sboru dobrovolných hasičů se v závěru minulého týdne uskutečnily v Jablonném nad Orlicí.

Baskytarista The Complication: Náš sen? Nezaprodat se

Jablonné n. O. – Na slavnostech Město v pohybu – Týden dobré pohody dnes od 18 hodin rozpohybuje náměstí kapela The Complication, energičtí kluci z Jablonného nad Orlicí. Před pár dny vyhráli soutěž studentských kapel University Band Contest. Baskytaristu a studenta Univerzity Palackého v Olomouci Michaela Schnauberta (na snímku) nedávno zpovídal Olomoucký deník.

Přijďte se bát, zvou na výstavu strašidel

Jablonné n. O. - Ke dni dětí, který se slavil včera, přispěje i informační centrum v Jablonném. V úterý zde bude zahájena kočovná expozice plzeňského Muzea strašidel, která zaplní výstavní prostory centra i jeho sklepení.

Konto nadačního fondu S námi je tu lépe! utěšeně roste

Jablonné nad Orlicí – V atriu společnosti Isolit – Bravo se uskutečnilo setkání vedení Nadačního fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! s podnikateli, zástupci samosprávy a živnostníky.

The Complication vyhrála soutěž

Jablonné n. O. _ Vítězem české soutěže studentských kapel University Band Contest se stala kapela The Complication z Jablonného nad Orlicí.

Dobří andělé žijí v Jablonném

Jablonné nad Orlicí – Městem dobrých andělů se v neděli stalo jako první v republice Jablonné nad Orlicí. K dobročinné akci na podporu nadace Dobrý anděl, která se stará o onkologicky nemocné děti, se kromě pořadatelské základní školy připojila pod záštitou města řada místních organizací, firem i dobrovolníků.

U Jablonného auto překlopil na střechu

Jablonné n. O. – Ve středu krátce před půl osmou hodinou večerní bylo policii na linku 158 oznámeno, že mezi městem Jablonné nad Orlicí a Suchým vrchem je osobní automobil mimo komunikaci, a to v silničním příkopu na střeše. Havárie se obešla bez zranění osob. U řidiče policie provedla dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem a přestupek v dopravě byl na místě vyřešen blokovou pokutou ve výši tisíc korun. (lv,zr)

Jablonné se stane městem dobrých andělů

Jablonné n. O. – V neděli se Jablonné otevře andělům. Uskuteční se tu charitativní akce s názvem Město dobrých andělů, kterou pod záštitou města pořádá základní škola. Organizátoři akce chtějí představit aktivity Nadace Dobrý anděl, která se stará o onkologicky nemocné děti, a rozšířit řady jejích donátorů.

Čenkovická křeč: První ročník zvládli na výbornou

Čenkovice – Sbor dobrovolných hasičů Orličky ve spolupráci s TJ Čenkovice uspořádaly v sobotu I. ročník závodu v disciplínách TFA Čenkovická křeč. Šlo o závod jednotlivců v hasičském víceboji, který simuluje ostrý zásah s dýchacím přístrojem. Trať byla rozdělena na 4 úseky a poslední úsek končil výběhem do sjezdovky.

Školáci vyhráli pingpongové stoly i setkání 
s reprezentanty

Jablonné nad Orlicí – Základní škola v Jablonném nad Orlicí slaví úspěch. Její žáci v soutěži Jeden za všechny, všichni za stůl odvedli skvělou týmovou práci a vybojovali pro svou školu kromě pingpongové show také dva zbrusu nové hrací stoly.

Miss čeká ve škole uvítání

Jablonné nad Orlicí – Sobotní televizní finále České Miss bylo pro řadu diváků z Orlickoústecka napínavým zážitkem, protože se jej účastnila finalistka z Jablonného nad Orlicí Andrea Kalousová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení