VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Jablonné se stane městem dobrých andělů

Jablonné n. O. – V neděli se Jablonné otevře andělům. Uskuteční se tu charitativní akce s názvem Město dobrých andělů, kterou pod záštitou města pořádá základní škola. Organizátoři akce chtějí představit aktivity Nadace Dobrý anděl, která se stará o onkologicky nemocné děti, a rozšířit řady jejích donátorů.

Čenkovická křeč: První ročník zvládli na výbornou

Čenkovice – Sbor dobrovolných hasičů Orličky ve spolupráci s TJ Čenkovice uspořádaly v sobotu I. ročník závodu v disciplínách TFA Čenkovická křeč. Šlo o závod jednotlivců v hasičském víceboji, který simuluje ostrý zásah s dýchacím přístrojem. Trať byla rozdělena na 4 úseky a poslední úsek končil výběhem do sjezdovky.

Školáci vyhráli pingpongové stoly i setkání 
s reprezentanty

Jablonné nad Orlicí – Základní škola v Jablonném nad Orlicí slaví úspěch. Její žáci v soutěži Jeden za všechny, všichni za stůl odvedli skvělou týmovou práci a vybojovali pro svou školu kromě pingpongové show také dva zbrusu nové hrací stoly.

Miss čeká ve škole uvítání

Jablonné nad Orlicí – Sobotní televizní finále České Miss bylo pro řadu diváků z Orlickoústecka napínavým zážitkem, protože se jej účastnila finalistka z Jablonného nad Orlicí Andrea Kalousová.

Žáci v soutěži vyhráli pingpongovou show do školy

Jablonné nad Orlicí – Všeobecné nadšení zavládlo v Základní škole v Jablonném nad Orlicí. Dozvěděli se tam totiž výsledky internetové soutěže Jeden za všechny, všichni za stůl, kterou pořádala Česká asociace stolního tenisu. Pro svou školu totiž za Pardubický kraj vybojovali pingpongovou show, na níž se setkají se sportovci.

„Mám ráda výzvy a setkávání s příjemnými lidmi,“ říká Miss

Jablonné nad Orlicí – Andreu Kalousovou uvidíme při finále České Miss 28. března v krásných šatech a plavkách. Její spolužáci ji ale znají jinak, třeba v bílém plášti. Studuje totiž Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí. Čím ji účast v soutěži obohatila a na co se těší, pověděla v následujícím rozhovoru.

Soutěží jeden za všechny a všichni za herní stůl

Jablonné n. O. – V Základní škole Jablonné nad Orlicí vládne týmový duch a vášeň pro ping-pong. Žáci čtvrté a páté třídy se proto spolu s učiteli rozhodli zapojit do soutěže Jeden za všechny, všichni za stůl, kterou pořádá Český olympijský výbor.

Humanitární zásilka je na místě. Konvoj se vrací domů

Jablonné n. O., Slavjansk – V pořadí druhý humanitární konvoj v sobotu šťastně dorazil do cíle své cesty. Pět kamionů, které ve spolupráci s firmou Isolit-Bravo a dalšími přispěvateli vypravila v pondělí 2. března organizace Člověk v tísni, dovezlo náklad pomoci do skladů v ukrajinském Slavjansku.

Pitnou vodu zamořily dusičnany

Studené – Už několik let se Studené u Jablonného nad Orlicí potýká se zvýšenou koncentrací dusičnanů v pitné vodě, kterou čerpá z vlastního obecního vrtu. Při poslední kontrole naměřená hodnota opět překročila povolenou hranici 50 mg/l. Ačkoliv měření nemusí být zcela přesné, obecní úřad upozorňuje občany, aby na pití kombinovali vodu z vodovodu s vodou balenou. Podávat vodu z vodovodu dětem a kojencům nedoporučují vůbec.

Finalistka České Miss je pilná žákyně

Ústí nad Orlicí – Andreu Kalousovou uvidíme při finále České Miss v krásných šatech a plavkách. Její spolužáci ji ale znají jinak, třeba v bílém plášti. Studuje totiž Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí.

Sympatická studentka bude bojovat o korunku Miss

S číslem dva bude soutěžit o titul Česká Miss Andrea Kalousová. Její životní krédo je: Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem. Rodačka z Jaroměře žije v Jablonném nad Orlicí a studuje Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí. Do soutěže se přihlásila, aby získala nové zkušenosti, které mohou pozitivně ovlivnit její budoucnost. Ráda se také setkává se zajímavými lidmi. „Obdivuji lidi, kteří se i přes překážky dokážou dostat v životě tam, kam chtějí," říká osmnáctiletá kráska, mezi jejíž koníčky patří běh, plavání, fitness, horolezectví nebo cestování, ovládá také znakovou řeč. Ještě než bude sympatická studentka bojovat o korunku Miss, můžete se v Orlickém deníku těšit na rozhovor, který s ní připravujeme. (miš)

Šťastnou cestu! Na Ukrajinu míří pomoc

Jablonné nad Orlicí – Na začátku příštího týdne odjede z Čech pět kamionů s humanitární pomocí pro uprchlíky a další lidi zasažené konfliktem na východě Ukrajiny.

Červenovodské sedlo ovládnou závody psích spřežení

Jablonsko – Od pátku do neděle se na Červenovodském sedle uskuteční závody psích spřežení ve sprintu Pohár Lady Bright Magadan, které jsou zařazeny do seriálu mistrovství ČR.

Pořádají veřejnou sbírku na pomoc Ukrajině

Jablonné n. O. – V plném proudu jsou přípravy humanitárního konvoje, který s dodávkou pomoci občanům 2. března opět vyrazí na cestu na Ukrajinu. Do sbírky věcí běžné potřeby se mohou zapojit všichni ti, jimž osud civilistů není lhostejný. Organizátoři stojí zvláště o svíčky, lampičky do krytu, baterie, lihové vařiče, nádobí, velké pánve a hrnce, kovová vědra, povlečení, spací pytle, jednorázové pleny pro děti i dospělé nebo dětskou výživu. Dary přijímá recepce firmy Isolit – Bravo.(jiv)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies