VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Auto s mládeží bouralo, odnesly to plechy

Červená Voda – K havárii vozidla mimo komunikaci vyjížděli v úterý kolem půl jedenácté večer dopravní policisté. Jednadvacetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla a při projíždění pravotočivé zatáčky mezi obcemi Červená Voda a Jablonné nad Orlicí dostal smyk, přejel do protisměru a následně havaroval přes příkop na louku.

Oprava I/11 stáhne provoz do jednoho pruhu

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – S komplikacemi při průjezdu města musí počítat řidiči v Jablonném nad Orlicí. Probíhá zde rekonstrukce silnice I/11, doprava tedy bude stažena vždy do jednoho pruhu. „Přes den budou dopravu řídit regulovčíci, přes noc pak světelná signalizace," popisuje starosta města Miroslav Wágner. „ Prosím všechny, kterých se omezení dotknou, o pochopení a trpělivost," dodává starosta.

Medový jarmark nabídl soutěž o nejlepší štrůdl. Porota vybírala z deseti šišek

Jablonné nad Orlicí – Vůně medu se v sobotu nesla centrem Jablonného nad Orlicí. Konal se tu druhý ročník Medového jarmarku, jehož součástí byla soutěž o nejlepší štrůdl. Letos se jí zúčastnilo deset autorů lahodného moučníku. „Doufáme, že se soutěž stane tradicí," říká vedoucí odboru kultury Libor Kačírek.

Vydejte se za medem po stopách mlsného medvěda

Jablonné nad Orlicí – Medvěd ve znaku města, místní pověst i vycházkový okruh vedoucí po medvědích stopách nasvědčují tomu, že Jablonné nad Orlicí mělo co do činění s hnědou, huňatou a hlavně mlsnou šelmou. Teď už ale beze strachu, že by nějakého medvěda přilákali, Jablonští pořádají v sobotu druhý ročník Medového jarmarku.

Na Haiti mají pitnou vodu i díky Jablonským

Jablonné nad Orlicí – Díky projektu Praga-Haiti, jehož kolébkou se před sedmi lety stalo Jablonné nad Orlicí, je na Haiti zprovozněných třiatřicet studní s pitnou vodou. Země je politicky nestabilní, přelidněná, hospodářsky nerozvinutá a závislá na rozvojové pomoci. Letos uplynulo pět let od ničivého zemětřesení, které tamní situaci ještě zdramatizovalo. Vyžádalo si přes 250 tisíc obětí a víc než milion Haiťanů připravilo o střechu nad hlavou. Poslední mise v tričkách s nápisem Praga-Haiti byla na ostrově minulý rok. Aktuálně shání tým projektu peníze na další výpravu.

Krychlefest bude letos pomáhat Michalovi se svalovou dystrofií

Studené – Příští sobotu se v areálu hřiště ve Studeném uskuteční dobročinný a vzpomínkový festival Krychlefest.

Hasiči z Orliček slaví další úspěch, dosáhli ho na skokanském můstku

Orličky – Po vyhraném Mistrovství České republiky dobrovolných hasičů v disciplínách TFA – nejtvrdší hasič přežije v roce 2014 se hasičům z Orliček (Michal Falta, Tomáš Falta, Michal Hock a František Betlach) podařil další úspěch.

Jablofest nabídne šest skvělých kapel

Jablonné n. O. – V pátek v 16 hodin začne na koupališti druhý ročník hudebního festivalu kapel z Jablonného nad Orlicí a blízkého okolí Jablofest 2015.

Česká televize točila v Jablonném o velkých dějinách v malém městě

Jablonné nad Orlicí – Obrovský strach, ozbrojené střety, euforie. Na malém jevišti jednoho města se dají zajímavým způsobem zachytit dramatické peripetie celého národa. Den po dni a hodinu po hodině pracoval spolek amatérských filmařů Sonor v čele s Vladimírem Vendem na dokumentování klíčových událostí května roku 1945 v Jablonném nad Orlicí.

Kovboje na Kovárnafestu vyzval na souboj elektrický býk

České Petrovice – Venkovská pohoda provázela v sobotu folkový festival Kovárnafest v Českých Petrovicích u Jablonného nad Orlicí. Živé melodie bluegrassové i country muziky naplnily od časného odpoledne nejen obecní areál, ale nesly se i do okolních kopců malebného příhraničí. 

Ať žije Walter a jeho poddaní

Bystřec – Už po sedmé se v sobotu na místo své dávné tvrze vrátil loupeživý rytíř Waltr se svou družinou zbrojnošů. Poddaným však ani tentokrát nepřijel brát, ale spíš dopřávat. Hojnost jídla, pití i dobré zábavy připravil malým i velkým návštěvníkům myslivecký spolek v Bystřeci u Jablonného nad Orlicí.

Krizové linky? Nejsou pro všechny

Nekoř – Středeční bouře, která za sebou zanechala největší škody na Žambersku a Králicku, prověřila nejen trpělivost obyvatel postižených oblastí, kteří se tak ocitli na mnoho hodin bez elektrického proudu, ale i starostů, na jejichž bedrech ležel úkol koordinovat řadu záchranných i odklízecích prací.Problém však vznikl ve chvíli, kdy se chtěli od energetiků dozvědět alespoň základní časový údaj nebo časový horizont, kdy mohou očekávat obnovu dodávky elektrické energie.

Bystřec navštíví loupeživý rytíř Walter

Bystřec – Mezi šermíře, řemeslníky, akrobaty i chudinu zavítá v sobotu loupeživý rytíř Walter, aby v Bystřeci zahájil sedmý ročník slavností nesoucích jeho jméno. Do středověkých časů se obec vrátí odbitím jedné hodiny odpoledne. „Návštěvnost akce se pohybuje kolem čtyř tisíc lidí. Připravujeme program pro celou rodinu," uvedl pořadatel Karel Voznický. Organizátoři akce, členové Mysliveckého sdružení Bystřec, letos pro návštěvníky naplánovali například jarmark řemesel, rytířský turnaj na koních nebo vystoupení akrobatů a provazochodců. Udržení rovnováhy na laně si budou moct děti samy vyzkoušet pod barevným šapitó. Večer se počítadlo letopočtu opět rozpohybuje a pódium se rozezní rockovou hudbou. (has)

Děti vystavovaly na faře své domácí mazlíčky

Jablonné nad Orlicí – Z jablonské farní zahrady se ve čtvrtek stal zoologický koutek. Ke zvířecím obyvatelům fary, oslovi, kamerunským kozám, ovcím, králíkovi, slepicím, krůtě a krocanovi, přibylo dalších pětadvacet živočichů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení