VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Ať žije Walter a jeho poddaní

Bystřec – Už po sedmé se v sobotu na místo své dávné tvrze vrátil loupeživý rytíř Waltr se svou družinou zbrojnošů. Poddaným však ani tentokrát nepřijel brát, ale spíš dopřávat. Hojnost jídla, pití i dobré zábavy připravil malým i velkým návštěvníkům myslivecký spolek v Bystřeci u Jablonného nad Orlicí.

Krizové linky? Nejsou pro všechny

Nekoř – Středeční bouře, která za sebou zanechala největší škody na Žambersku a Králicku, prověřila nejen trpělivost obyvatel postižených oblastí, kteří se tak ocitli na mnoho hodin bez elektrického proudu, ale i starostů, na jejichž bedrech ležel úkol koordinovat řadu záchranných i odklízecích prací.Problém však vznikl ve chvíli, kdy se chtěli od energetiků dozvědět alespoň základní časový údaj nebo časový horizont, kdy mohou očekávat obnovu dodávky elektrické energie.

Bystřec navštíví loupeživý rytíř Walter

Bystřec – Mezi šermíře, řemeslníky, akrobaty i chudinu zavítá v sobotu loupeživý rytíř Walter, aby v Bystřeci zahájil sedmý ročník slavností nesoucích jeho jméno. Do středověkých časů se obec vrátí odbitím jedné hodiny odpoledne. „Návštěvnost akce se pohybuje kolem čtyř tisíc lidí. Připravujeme program pro celou rodinu," uvedl pořadatel Karel Voznický. Organizátoři akce, členové Mysliveckého sdružení Bystřec, letos pro návštěvníky naplánovali například jarmark řemesel, rytířský turnaj na koních nebo vystoupení akrobatů a provazochodců. Udržení rovnováhy na laně si budou moct děti samy vyzkoušet pod barevným šapitó. Večer se počítadlo letopočtu opět rozpohybuje a pódium se rozezní rockovou hudbou. (has)

Děti vystavovaly na faře své domácí mazlíčky

Jablonné nad Orlicí – Z jablonské farní zahrady se ve čtvrtek stal zoologický koutek. Ke zvířecím obyvatelům fary, oslovi, kamerunským kozám, ovcím, králíkovi, slepicím, krůtě a krocanovi, přibylo dalších pětadvacet živočichů.

Policie vyšetřuje pád motorkáře

Jablonné n. O. – Na čtyřramenné křižovatce protínající silnice číslo I/11 a II/311 v Jablonném nad Orlicí spadl v pondělí motocyklista ze svého stroje na komunikaci.

Po nehodě je auto zralé do šrotu

Pastviny – Hrůzostrašně vyhlížející dopravní nehodu řešili policisté v pondělí v katastru obce Pastviny. Rozbité auto skončilo převrácené na boku, jeho řidička vyvázla s lehkým zraněním.

Zaplať pánbůh, že jsem se nestal učitelem, říká školník

Jablonné nad Orlicí – Žáci i vyučující odpočítávají zbývající dny školního roku a nemůžou se dočkat toho, až opustí budovu školy. Volno, odpočinek, prázdniny! Ne ovšem pro školníky. Martin Bartoš v této profesi oslaví zanedlouho výročí. Téměř dvacet let už bydlí na adrese jablonské základní školy a vykonává práci správce budovy, domovníka, údržbáře, topiče a zahradníka.

Hasiči v Jablonném slavili kulatiny

Jablonné n. Orlicí – Oslavy 140 let od založení sboru dobrovolných hasičů se v závěru minulého týdne uskutečnily v Jablonném nad Orlicí.

Baskytarista The Complication: Náš sen? Nezaprodat se

Jablonné n. O. – Na slavnostech Město v pohybu – Týden dobré pohody dnes od 18 hodin rozpohybuje náměstí kapela The Complication, energičtí kluci z Jablonného nad Orlicí. Před pár dny vyhráli soutěž studentských kapel University Band Contest. Baskytaristu a studenta Univerzity Palackého v Olomouci Michaela Schnauberta (na snímku) nedávno zpovídal Olomoucký deník.

Přijďte se bát, zvou na výstavu strašidel

Jablonné n. O. - Ke dni dětí, který se slavil včera, přispěje i informační centrum v Jablonném. V úterý zde bude zahájena kočovná expozice plzeňského Muzea strašidel, která zaplní výstavní prostory centra i jeho sklepení.

Konto nadačního fondu S námi je tu lépe! utěšeně roste

Jablonné nad Orlicí – V atriu společnosti Isolit – Bravo se uskutečnilo setkání vedení Nadačního fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! s podnikateli, zástupci samosprávy a živnostníky.

The Complication vyhrála soutěž

Jablonné n. O. _ Vítězem české soutěže studentských kapel University Band Contest se stala kapela The Complication z Jablonného nad Orlicí.

Dobří andělé žijí v Jablonném

Jablonné nad Orlicí – Městem dobrých andělů se v neděli stalo jako první v republice Jablonné nad Orlicí. K dobročinné akci na podporu nadace Dobrý anděl, která se stará o onkologicky nemocné děti, se kromě pořadatelské základní školy připojila pod záštitou města řada místních organizací, firem i dobrovolníků.

U Jablonného auto překlopil na střechu

Jablonné n. O. – Ve středu krátce před půl osmou hodinou večerní bylo policii na linku 158 oznámeno, že mezi městem Jablonné nad Orlicí a Suchým vrchem je osobní automobil mimo komunikaci, a to v silničním příkopu na střeše. Havárie se obešla bez zranění osob. U řidiče policie provedla dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem a přestupek v dopravě byl na místě vyřešen blokovou pokutou ve výši tisíc korun. (lv,zr)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies