VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

V grafoterapii učí změnit písmo. I život

Jablonné nad Orlicí – Po úspěšném projektu Senioři píší Wikipedii připravila knihovna v Jablonném nad Orlicí zajímavou přednášku na téma grafoterapie. „Oslovila nás přímo paní Kravčíková z Karviné, která nám nabídla uspořádání přednášky. Připadalo nám to zajímavé, proto jsme nabídku využili," přiblížila ředitelka knihovny v Jablonném nad Orlicí Vladimíra Kalousková.

„Tak krásné náměstí už jsem dlouho neviděl. Nevíte, co máte“

Jablonné n. O. - Tři besedy absolvoval prezident Miloš Zeman v druhý den své návštěvy Pardubického kraje. Poslední z nich, která uzavírala jeho úterní program, byla v Jablonném nad Orlicí.

Senioři usedli do lavic, učili se pracovat s Wikipedií

Jablonné nad Orlicí – Unikátní kurz nabídla seniorům knihovna v Jablonném nad Orlicí. Zapojila se do celorepublikového projektu Senioři píší Wikipedii.

Posbíral příběhy Jablonného. Ty si nyní nacházejí čtenáře

Jablonné n. O. – Dva roky intenzivní práce, ale především šest desetiletí naslouchání „velkým příběhům malého města". Zásluhou Josefa Krejsy vyšla v květnu letošního roku publikace Jablonské příběhy veselé i vážné, která je nyní zájemcům k dispozici v prostorách místního informačního centra.

Nad sedačkami visí otazník

Jablonné nad Orlicí - Svůj názor na modernizaci tří objektů vyjádřila bezmála stovka občanů Jablonného. Debatovali i o kinu. 

KRÁTCE: Sklepní prostory zaplní dýně

Jablonné nad Orlicí - Ve sklepních prostorách Informačního centra v Jablonném nad Orlicí ve středu 28. října začne třetí ročník soutěžní výstavy dlabaných dýní Dýně ve sklepě. Výstava potrvá do 2. listopadu, otevřena bude každý den od 15 do 17 hodin.

OBRAZEM: Prvňáci převzali patronát nad stromy

Jablonné nad Orlicí - Žáci prvních tříd jablonské základní školy asistovali při sázení nových lip a bříz u hřbitova. Pracovníci firmy podílející se na projektu regenerace hřbitovního návrší nejprve prvňáky vyzkoušeli z jejich vědomostí a poté děti na vlastní oči viděly, jak zasazení takového stromu vypadá. Názorná půlhodinová ukázka proběhla na zhruba šestileté lípě, která byla opatřena speciálním plůtkem z kůlů, aby se strom nevyvrátil. Na závěr pak děti do jam připravených pro ostatní lípy a břízy vhodily kartičku se svým jménem, a tím tak nad stromem symbolicky převzaly patronát.

Za zpoždění rekonstrukce I/11 můžou kostky

Jablonné nad Orlicí – Oprava silnice I/11 v centru Jablonného nad Orlicí se protáhne až do příštího roku.

Auto s mládeží bouralo, odnesly to plechy

Červená Voda – K havárii vozidla mimo komunikaci vyjížděli v úterý kolem půl jedenácté večer dopravní policisté. Jednadvacetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla a při projíždění pravotočivé zatáčky mezi obcemi Červená Voda a Jablonné nad Orlicí dostal smyk, přejel do protisměru a následně havaroval přes příkop na louku.

Oprava I/11 stáhne provoz do jednoho pruhu

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – S komplikacemi při průjezdu města musí počítat řidiči v Jablonném nad Orlicí. Probíhá zde rekonstrukce silnice I/11, doprava tedy bude stažena vždy do jednoho pruhu. „Přes den budou dopravu řídit regulovčíci, přes noc pak světelná signalizace," popisuje starosta města Miroslav Wágner. „ Prosím všechny, kterých se omezení dotknou, o pochopení a trpělivost," dodává starosta.

Medový jarmark nabídl soutěž o nejlepší štrůdl. Porota vybírala z deseti šišek

Jablonné nad Orlicí – Vůně medu se v sobotu nesla centrem Jablonného nad Orlicí. Konal se tu druhý ročník Medového jarmarku, jehož součástí byla soutěž o nejlepší štrůdl. Letos se jí zúčastnilo deset autorů lahodného moučníku. „Doufáme, že se soutěž stane tradicí," říká vedoucí odboru kultury Libor Kačírek.

Vydejte se za medem po stopách mlsného medvěda

Jablonné nad Orlicí – Medvěd ve znaku města, místní pověst i vycházkový okruh vedoucí po medvědích stopách nasvědčují tomu, že Jablonné nad Orlicí mělo co do činění s hnědou, huňatou a hlavně mlsnou šelmou. Teď už ale beze strachu, že by nějakého medvěda přilákali, Jablonští pořádají v sobotu druhý ročník Medového jarmarku.

Na Haiti mají pitnou vodu i díky Jablonským

Jablonné nad Orlicí – Díky projektu Praga-Haiti, jehož kolébkou se před sedmi lety stalo Jablonné nad Orlicí, je na Haiti zprovozněných třiatřicet studní s pitnou vodou. Země je politicky nestabilní, přelidněná, hospodářsky nerozvinutá a závislá na rozvojové pomoci. Letos uplynulo pět let od ničivého zemětřesení, které tamní situaci ještě zdramatizovalo. Vyžádalo si přes 250 tisíc obětí a víc než milion Haiťanů připravilo o střechu nad hlavou. Poslední mise v tričkách s nápisem Praga-Haiti byla na ostrově minulý rok. Aktuálně shání tým projektu peníze na další výpravu.

Krychlefest bude letos pomáhat Michalovi se svalovou dystrofií

Studené – Příští sobotu se v areálu hřiště ve Studeném uskuteční dobročinný a vzpomínkový festival Krychlefest.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení