VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Nejčastěji žádají o Padesát odstínů

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Městská knihovna zveřejnila seznam nejčastěji půjčovaných a rezervovaných knih roku 2015. Děti měly nejčastěji zájem o druhý a čtvrtý díl Deníku malého poseroutky od Jeffa Kinneyho, na třetím místě skončili Tři bratři autora Zdeňka Svěráka a knihy Josefa Švarce Jak to chodí na policii a Jak to chodí na stavbě. V knihovně jsou k zapůjčení i společenské hry a nejčastější zájem byl o hru Znáš mě?

Sbírka putuje na restaurátorské práce

Jablonné n. O. – Během Set-kání na náměstí mohli Jablonští i přespolní přispět na opravu historického betléma farnosti v Jablonném nad Orlicí. Výtěžek činil více než 15 tisíc korun.

Světová královna krásy bude známa těsně před Vánoci

Orlickoústecko/Sanya (Čína) – Česká Miss World Andrea Kalousová je právě teď na světové soutěži krásy v Číně, kam odletěla 20. listopadu. Před odletem pociťovala nervozitu, navíc letěla úplně sama. „To víte, že se bojím," přiznala Deníku těsně před datem odletu. Všechno ale zvládla, i přes potíže s příliš těžkým kufrem na letišti, desetihodinový let do Pekingu a tam více než pětihodinové čekání na další letadlo.

Ani podmínka nestačila, teď na dealera spadla klec

Jablonné nad Orlicí – Tak dlouho si jednadvacetiletý muž z Jablonného nad Orlicí zahrával s osudem a dealoval pervitin a marihuanu, až past sklapla!

Kamiony s další pomocí míří za lidmi v nouzi na východní Ukrajinu

Jablonné n. O. – Již pátý humanitární konvoj financovaný firmou Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí opustil v úterý k večeru území ČR a vydal se na východní Ukrajinu.

Poslední pochod bude na Kašparovu chatu

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Členové jablonského odboru Klubu českých turistů pořádají letošní poslední pochod. V sobotu 5. prosince budou jejich Poslední kroky, jak je osmikilometrový pochod poeticky nazván, směřovat z Mladkova na Kašparovu chatu a zpět. Odjezd je po čtvrt na jedenáct z jablonského nádraží a na chatě budou mít účastníci možnost se občerstvit. „Zveme všechny zájemce o pěší turistiku," vzkazují organizátoři.

Jablonské výrobní družstvo získalo ocenění

Praha, Jablonné nad Orlicí – Pan-evropská společnost Comenius udělila šesti výrobním družstvům, členům Svazu českých a moravských výrobních družstev, ocenění v soutěži Českých 100 nejlepších, v oborové kategorii Zaměstnanost & družstevnictví. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku soutěže proběhlo v pátek ve Španělském sále Pražského hradu za účasti představitelů vlády, politické reprezentace a významných hostů.

Mají nové webovky

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Web města prošel výraznou proměnou. Inovované internetové stránky Jablonného nad Orlicí byly spuštěny prvního prosince. 

Z Jablonného na Ukrajinu odjely tři kamiony

Jablonné nad Orlicí – V pondělí dopoledne z náměstí v Jablonném nad Orlicí vyrazil na čtyři tisíce kilometrů dlouhou cestu druhý sled kamionů s humanitární pomocí pro Ukrajinu. Tentokrát tři kamiony vezou náklad zimního ošacení a trvanlivých potravin ze sbírek malých dárců a střešní krytiny od Cembritu.

Mise splněna. Nemocniční lůžka jsou na místě

Jablonné n. O., Ukrajina - Dva kamiony s humanitární pomocí, které vyjely v pondělí 16. listopadu z Jablonného nad Orlicí, na Ukrajinu dopravily moderní nemocniční lůžka. Dvacet postelí bylo doručeno do městečka Šepetyvka humanitární organizaci Ukreplenje oščiny, která je rozdělí okolním zdravotnickým organizacím. Dalších deset bylo doručeno do města Ternopil, kde je převzalo oblastní vedení nemocnic.

Konvoj uvízl v síti ukrajinské byrokracie

Jablonné nad Orlicí, Ukrajina /SLEDUJEME/ – Kamiony s humanitární pomocí, které minulý týden vypravila společnost Isolit-Bravo, dorazily v pátek do Kyjeva. Řidiči konvoje Jablonné nad Orlicí tam vyloží část high-tech nemocničních lůžek, druhou potom v Ternopilu. Určená jsou pro vojenské nemocnice, ve kterých se léčí zranění vojáci. Náklad 22 tun hladké mouky je určen pro trpící v místech bojů v okolí Slovjansku.

Družina v knihovně poznává zvířátka

Jablonné nad Orlicí – Městská knihovna i letos navázala na loňskou úspěšnou spolupráci se školní družinou. Na letošní školní rok je naplánováno pět návštěv.

OBRAZEM: Konvoj Jablonné nad Orlicí veze mouku a nemocniční lůžka

Jablonné nad Orlicí - Další humanitární pomoc na Ukrajinu v pondělí vyslala firma Isolit-Bravo z Jablonného nad Orlicí. Konvoj o dvou kamionech veze hladkou mouku a high-tech nemocniční lůžka. Další tři kamiony s pomocí odjedou zřejmě 30. listopadu. Firma už na Ukrajinu několik kamionů s pomocí vyslala letos v lednu a březnu.

Soutěž mi otevřela oči. Je to trochu jiný svět

Jablonné nad Orlicí – Donedávna byla jen obyčejnou studentkou Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí, pak ji ale její vychovatelka z internátu přihlásila do České Miss 2015. ANDREA KALOUSOVÁ v soutěži zabodovala a vyhrála titul Česká Miss World.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení