VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Z Jablonného na Ukrajinu odjely tři kamiony

Jablonné nad Orlicí – V pondělí dopoledne z náměstí v Jablonném nad Orlicí vyrazil na čtyři tisíce kilometrů dlouhou cestu druhý sled kamionů s humanitární pomocí pro Ukrajinu. Tentokrát tři kamiony vezou náklad zimního ošacení a trvanlivých potravin ze sbírek malých dárců a střešní krytiny od Cembritu.

Mise splněna. Nemocniční lůžka jsou na místě

Jablonné n. O., Ukrajina - Dva kamiony s humanitární pomocí, které vyjely v pondělí 16. listopadu z Jablonného nad Orlicí, na Ukrajinu dopravily moderní nemocniční lůžka. Dvacet postelí bylo doručeno do městečka Šepetyvka humanitární organizaci Ukreplenje oščiny, která je rozdělí okolním zdravotnickým organizacím. Dalších deset bylo doručeno do města Ternopil, kde je převzalo oblastní vedení nemocnic.

Konvoj uvízl v síti ukrajinské byrokracie

Jablonné nad Orlicí, Ukrajina /SLEDUJEME/ – Kamiony s humanitární pomocí, které minulý týden vypravila společnost Isolit-Bravo, dorazily v pátek do Kyjeva. Řidiči konvoje Jablonné nad Orlicí tam vyloží část high-tech nemocničních lůžek, druhou potom v Ternopilu. Určená jsou pro vojenské nemocnice, ve kterých se léčí zranění vojáci. Náklad 22 tun hladké mouky je určen pro trpící v místech bojů v okolí Slovjansku.

Družina v knihovně poznává zvířátka

Jablonné nad Orlicí – Městská knihovna i letos navázala na loňskou úspěšnou spolupráci se školní družinou. Na letošní školní rok je naplánováno pět návštěv.

OBRAZEM: Konvoj Jablonné nad Orlicí veze mouku a nemocniční lůžka

Jablonné nad Orlicí - Další humanitární pomoc na Ukrajinu v pondělí vyslala firma Isolit-Bravo z Jablonného nad Orlicí. Konvoj o dvou kamionech veze hladkou mouku a high-tech nemocniční lůžka. Další tři kamiony s pomocí odjedou zřejmě 30. listopadu. Firma už na Ukrajinu několik kamionů s pomocí vyslala letos v lednu a březnu.

Soutěž mi otevřela oči. Je to trochu jiný svět

Jablonné nad Orlicí – Donedávna byla jen obyčejnou studentkou Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí, pak ji ale její vychovatelka z internátu přihlásila do České Miss 2015. ANDREA KALOUSOVÁ v soutěži zabodovala a vyhrála titul Česká Miss World.

V grafoterapii učí změnit písmo. I život

Jablonné nad Orlicí – Po úspěšném projektu Senioři píší Wikipedii připravila knihovna v Jablonném nad Orlicí zajímavou přednášku na téma grafoterapie. „Oslovila nás přímo paní Kravčíková z Karviné, která nám nabídla uspořádání přednášky. Připadalo nám to zajímavé, proto jsme nabídku využili," přiblížila ředitelka knihovny v Jablonném nad Orlicí Vladimíra Kalousková.

„Tak krásné náměstí už jsem dlouho neviděl. Nevíte, co máte“

Jablonné n. O. - Tři besedy absolvoval prezident Miloš Zeman v druhý den své návštěvy Pardubického kraje. Poslední z nich, která uzavírala jeho úterní program, byla v Jablonném nad Orlicí.

Senioři usedli do lavic, učili se pracovat s Wikipedií

Jablonné nad Orlicí – Unikátní kurz nabídla seniorům knihovna v Jablonném nad Orlicí. Zapojila se do celorepublikového projektu Senioři píší Wikipedii.

Posbíral příběhy Jablonného. Ty si nyní nacházejí čtenáře

Jablonné n. O. – Dva roky intenzivní práce, ale především šest desetiletí naslouchání „velkým příběhům malého města". Zásluhou Josefa Krejsy vyšla v květnu letošního roku publikace Jablonské příběhy veselé i vážné, která je nyní zájemcům k dispozici v prostorách místního informačního centra.

Nad sedačkami visí otazník

Jablonné nad Orlicí - Svůj názor na modernizaci tří objektů vyjádřila bezmála stovka občanů Jablonného. Debatovali i o kinu. 

KRÁTCE: Sklepní prostory zaplní dýně

Jablonné nad Orlicí - Ve sklepních prostorách Informačního centra v Jablonném nad Orlicí ve středu 28. října začne třetí ročník soutěžní výstavy dlabaných dýní Dýně ve sklepě. Výstava potrvá do 2. listopadu, otevřena bude každý den od 15 do 17 hodin.

OBRAZEM: Prvňáci převzali patronát nad stromy

Jablonné nad Orlicí - Žáci prvních tříd jablonské základní školy asistovali při sázení nových lip a bříz u hřbitova. Pracovníci firmy podílející se na projektu regenerace hřbitovního návrší nejprve prvňáky vyzkoušeli z jejich vědomostí a poté děti na vlastní oči viděly, jak zasazení takového stromu vypadá. Názorná půlhodinová ukázka proběhla na zhruba šestileté lípě, která byla opatřena speciálním plůtkem z kůlů, aby se strom nevyvrátil. Na závěr pak děti do jam připravených pro ostatní lípy a břízy vhodily kartičku se svým jménem, a tím tak nad stromem symbolicky převzaly patronát.

Za zpoždění rekonstrukce I/11 můžou kostky

Jablonné nad Orlicí – Oprava silnice I/11 v centru Jablonného nad Orlicí se protáhne až do příštího roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení