VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Jablíčko slaví deváté narozeniny

Jablonné nad Orlicí - Rodinné centrum Jablíčko v Jablonném nad Orlicí slaví deváté narozeniny. V pondělí 8. února pořádá narozeninovou párty spojenou se dnem otevřených dveří pro všechny. Párty vypukne v 15 hodin. „Narozeninový dort budeme sfoukávat okolo půl páté, připraven je program pro děti i občerstvení," zvou malé i velké na oslavu narozenin centra organizátoři. 

Fotograf Jiří Kolbaba přiblíží přírodu i zážitky

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Na úterý 2. února chystají Jablonští zajímavou besedu. V místním kinosále vystoupí světoznámý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Projekt Praga-Haiti vysílá další misi

Jablonné n. O. - Z pražského letiště odletí v neděli čtyřčlenný tým projektu Praga-Haiti, který na Haiti zbudoval už 33 studní. Tým se nyní zaměří na kontrolu, případně opravu čerpadel u studní. Některé se nacházejí v odlehlých oblastech, kam není jednoduché se dostat, přesto se však o to chce mise pokusit.

Jablonné investuje do kinosálu, hlediště zůstane pevné

Jablonné n. O. – Sál a prostory kina v Jablonném čeká rekonstrukce, už dlouho nejsou žádnou chloubou. Kino prošlo digitalizací v roce 2012, nyní je na řadě výměna nevyhovujících sedaček a úprava zázemí. Velkou diskuzi provázelo rozhodování, zda při výměně sedaček dát přednost těm napevno, nebo si připlatit a vybavit hlediště zásuvnými, což by zvýšilo variabilnost sálu.

Andrea Kalousová: Za kontakty jsem moc vděčná

Jablonné nad Orlicí – Loňský rok byl pro do té doby úplně obyčejnou studentku Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí plný zvratů a překvapení. Na jeho začátku se stala českou Miss World, poslední měsíc loňského roku strávila v Číně a domů si přivezla řadu zážitků.

Jablonné nad Orlicí si pronajme od sousedů městského strážníka

Jablonné n. O. – Jablonné nad Orlicí by si vlastní městskou policii mohlo jen těžko dovolit, přesto bude mít strážníka, který bude v ulicích města bdít nad veřejným pořádkem.

Nejčastěji žádají o Padesát odstínů

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Městská knihovna zveřejnila seznam nejčastěji půjčovaných a rezervovaných knih roku 2015. Děti měly nejčastěji zájem o druhý a čtvrtý díl Deníku malého poseroutky od Jeffa Kinneyho, na třetím místě skončili Tři bratři autora Zdeňka Svěráka a knihy Josefa Švarce Jak to chodí na policii a Jak to chodí na stavbě. V knihovně jsou k zapůjčení i společenské hry a nejčastější zájem byl o hru Znáš mě?

Sbírka putuje na restaurátorské práce

Jablonné n. O. – Během Set-kání na náměstí mohli Jablonští i přespolní přispět na opravu historického betléma farnosti v Jablonném nad Orlicí. Výtěžek činil více než 15 tisíc korun.

Světová královna krásy bude známa těsně před Vánoci

Orlickoústecko/Sanya (Čína) – Česká Miss World Andrea Kalousová je právě teď na světové soutěži krásy v Číně, kam odletěla 20. listopadu. Před odletem pociťovala nervozitu, navíc letěla úplně sama. „To víte, že se bojím," přiznala Deníku těsně před datem odletu. Všechno ale zvládla, i přes potíže s příliš těžkým kufrem na letišti, desetihodinový let do Pekingu a tam více než pětihodinové čekání na další letadlo.

Ani podmínka nestačila, teď na dealera spadla klec

Jablonné nad Orlicí – Tak dlouho si jednadvacetiletý muž z Jablonného nad Orlicí zahrával s osudem a dealoval pervitin a marihuanu, až past sklapla!

Kamiony s další pomocí míří za lidmi v nouzi na východní Ukrajinu

Jablonné n. O. – Již pátý humanitární konvoj financovaný firmou Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí opustil v úterý k večeru území ČR a vydal se na východní Ukrajinu.

Poslední pochod bude na Kašparovu chatu

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Členové jablonského odboru Klubu českých turistů pořádají letošní poslední pochod. V sobotu 5. prosince budou jejich Poslední kroky, jak je osmikilometrový pochod poeticky nazván, směřovat z Mladkova na Kašparovu chatu a zpět. Odjezd je po čtvrt na jedenáct z jablonského nádraží a na chatě budou mít účastníci možnost se občerstvit. „Zveme všechny zájemce o pěší turistiku," vzkazují organizátoři.

Jablonské výrobní družstvo získalo ocenění

Praha, Jablonné nad Orlicí – Pan-evropská společnost Comenius udělila šesti výrobním družstvům, členům Svazu českých a moravských výrobních družstev, ocenění v soutěži Českých 100 nejlepších, v oborové kategorii Zaměstnanost & družstevnictví. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku soutěže proběhlo v pátek ve Španělském sále Pražského hradu za účasti představitelů vlády, politické reprezentace a významných hostů.

Mají nové webovky

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Web města prošel výraznou proměnou. Inovované internetové stránky Jablonného nad Orlicí byly spuštěny prvního prosince. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení