VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Mise českých techniků na Haiti pokračuje

Jablonné n. O. – Rozvojový projekt Praga-Haiti, který dlouhodobě pomáhá haitským obyvatelům budováním zdrojů s pitnou vodou, vyslal koncem ledna na ostrov další misi. Úkolem čtyřčlenného týmu je provést servis všech studní. Těch bylo v minulosti zprovozněno třiatřicet.

Jablonští shánějí malé hasiče už ve školkách

Jablonné nad Orlicí - V jejich garáži parkují hned dvě Tatry, jsou nejaktivnějším spolkem ve městě a hasičinu milují. Jablonné se uchází o titul Dobráci roku. 

Jablonská knihovna motivuje malé čtenáře

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Již podruhé se místní knihovna zapojila do projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. „S letošními prvňáky jsme se poprvé sešli pátého února. Děti si poslechly popletenou pohádku, hledaly ´poztrácené´ lístečky, které poskládaly tak, aby se z nich dala vyprávět pohádka O rybáři a zlaté rybce," informuje knihovna na svém webu. Při dalším setkání budou děti tvořit leporelo.

Montessori třída: Alternativu nabídnou od září

Jamné nad Orlicí – Do jamenské základky šly k zápisu poprvé i děti, kterým rodiče vybrali alternativní cestu vzdělávání. Spolek Je otevřeno, který byl založen za účelem otevřít v obci Montessori třídu, tak má za sebou důležitý mezník.

Mise Praga-Haiti: První studny jsou opravené

Jablonné n. O. – Druhým týdnem pobývá na Haiti tým vrtařů humanitárního projektu Praga-Haiti. Přímo z místa hlásí již tři opravené studny. Zprovozněný je také terénní automobil Praga-V3S a Grund-
fos, ponorné čerpadlo, kterým tým měří vydatnost studny. V následujících dnech čeká vrtaře několik jednání, například s pracovníky místní charity nebo biskupem Pierrem Paulem.

Obrazem: Masopustní veselí v Jablonném nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí – Druhý ročník úspěšně obnoveného masopustu v Jablonném nad Orlicí rozveselil sobotní podmračené počasí. Průvod vedený laufry, ve kterém nechyběli například ženich s nevěstou, medvěd, kat, Žid a čtyři kočáry tažené koňmi, došel na jablonské náměstí krátce po desáté hodině ranní.

Zavzpomínají na dějiny gymnastiky

Jablonné nad Orlicí – Odbor kultury a cestovního ruchu jablonského městského úřadu připravil pro všechny pamětníky i ty, kteří se chtějí dozvědět něco nového či si osvěžit své vzpomínky, výstavu fotografií ze sbírky Milana Stránského a předmětů, které se týkají historie gymnastiky a dalších sportovních aktivit v Jablonném nad Orlicí.

Jablonné nad Orlicí úspěšně obnovilo masopust

Jablonné nad Orlicí – Po úspěšném loňském obnovení tradice pořádání masopustní veselice nyní ve městě vrcholí přípravy Masopustu 2016. Masopust je lidovým svátkem, který předchází čtyřicetidennímu půstu před Velikonocemi, jeho vyvrcholením je průvod masek a večerní taneční zábava.

Jablíčko slaví deváté narozeniny

Jablonné nad Orlicí - Rodinné centrum Jablíčko v Jablonném nad Orlicí slaví deváté narozeniny. V pondělí 8. února pořádá narozeninovou párty spojenou se dnem otevřených dveří pro všechny. Párty vypukne v 15 hodin. „Narozeninový dort budeme sfoukávat okolo půl páté, připraven je program pro děti i občerstvení," zvou malé i velké na oslavu narozenin centra organizátoři. 

Fotograf Jiří Kolbaba přiblíží přírodu i zážitky

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Na úterý 2. února chystají Jablonští zajímavou besedu. V místním kinosále vystoupí světoznámý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Projekt Praga-Haiti vysílá další misi

Jablonné n. O. - Z pražského letiště odletí v neděli čtyřčlenný tým projektu Praga-Haiti, který na Haiti zbudoval už 33 studní. Tým se nyní zaměří na kontrolu, případně opravu čerpadel u studní. Některé se nacházejí v odlehlých oblastech, kam není jednoduché se dostat, přesto se však o to chce mise pokusit.

Jablonné investuje do kinosálu, hlediště zůstane pevné

Jablonné n. O. – Sál a prostory kina v Jablonném čeká rekonstrukce, už dlouho nejsou žádnou chloubou. Kino prošlo digitalizací v roce 2012, nyní je na řadě výměna nevyhovujících sedaček a úprava zázemí. Velkou diskuzi provázelo rozhodování, zda při výměně sedaček dát přednost těm napevno, nebo si připlatit a vybavit hlediště zásuvnými, což by zvýšilo variabilnost sálu.

Andrea Kalousová: Za kontakty jsem moc vděčná

Jablonné nad Orlicí – Loňský rok byl pro do té doby úplně obyčejnou studentku Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí plný zvratů a překvapení. Na jeho začátku se stala českou Miss World, poslední měsíc loňského roku strávila v Číně a domů si přivezla řadu zážitků.

Jablonné nad Orlicí si pronajme od sousedů městského strážníka

Jablonné n. O. – Jablonné nad Orlicí by si vlastní městskou policii mohlo jen těžko dovolit, přesto bude mít strážníka, který bude v ulicích města bdít nad veřejným pořádkem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení