VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Mise Praga-Haiti: První studny jsou opravené

Jablonné n. O. – Druhým týdnem pobývá na Haiti tým vrtařů humanitárního projektu Praga-Haiti. Přímo z místa hlásí již tři opravené studny. Zprovozněný je také terénní automobil Praga-V3S a Grund-
fos, ponorné čerpadlo, kterým tým měří vydatnost studny. V následujících dnech čeká vrtaře několik jednání, například s pracovníky místní charity nebo biskupem Pierrem Paulem.

Obrazem: Masopustní veselí v Jablonném nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí – Druhý ročník úspěšně obnoveného masopustu v Jablonném nad Orlicí rozveselil sobotní podmračené počasí. Průvod vedený laufry, ve kterém nechyběli například ženich s nevěstou, medvěd, kat, Žid a čtyři kočáry tažené koňmi, došel na jablonské náměstí krátce po desáté hodině ranní.

Zavzpomínají na dějiny gymnastiky

Jablonné nad Orlicí – Odbor kultury a cestovního ruchu jablonského městského úřadu připravil pro všechny pamětníky i ty, kteří se chtějí dozvědět něco nového či si osvěžit své vzpomínky, výstavu fotografií ze sbírky Milana Stránského a předmětů, které se týkají historie gymnastiky a dalších sportovních aktivit v Jablonném nad Orlicí.

Jablonné nad Orlicí úspěšně obnovilo masopust

Jablonné nad Orlicí – Po úspěšném loňském obnovení tradice pořádání masopustní veselice nyní ve městě vrcholí přípravy Masopustu 2016. Masopust je lidovým svátkem, který předchází čtyřicetidennímu půstu před Velikonocemi, jeho vyvrcholením je průvod masek a večerní taneční zábava.

Jablíčko slaví deváté narozeniny

Jablonné nad Orlicí - Rodinné centrum Jablíčko v Jablonném nad Orlicí slaví deváté narozeniny. V pondělí 8. února pořádá narozeninovou párty spojenou se dnem otevřených dveří pro všechny. Párty vypukne v 15 hodin. „Narozeninový dort budeme sfoukávat okolo půl páté, připraven je program pro děti i občerstvení," zvou malé i velké na oslavu narozenin centra organizátoři. 

Fotograf Jiří Kolbaba přiblíží přírodu i zážitky

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Na úterý 2. února chystají Jablonští zajímavou besedu. V místním kinosále vystoupí světoznámý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Projekt Praga-Haiti vysílá další misi

Jablonné n. O. - Z pražského letiště odletí v neděli čtyřčlenný tým projektu Praga-Haiti, který na Haiti zbudoval už 33 studní. Tým se nyní zaměří na kontrolu, případně opravu čerpadel u studní. Některé se nacházejí v odlehlých oblastech, kam není jednoduché se dostat, přesto se však o to chce mise pokusit.

Jablonné investuje do kinosálu, hlediště zůstane pevné

Jablonné n. O. – Sál a prostory kina v Jablonném čeká rekonstrukce, už dlouho nejsou žádnou chloubou. Kino prošlo digitalizací v roce 2012, nyní je na řadě výměna nevyhovujících sedaček a úprava zázemí. Velkou diskuzi provázelo rozhodování, zda při výměně sedaček dát přednost těm napevno, nebo si připlatit a vybavit hlediště zásuvnými, což by zvýšilo variabilnost sálu.

Andrea Kalousová: Za kontakty jsem moc vděčná

Jablonné nad Orlicí – Loňský rok byl pro do té doby úplně obyčejnou studentku Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí plný zvratů a překvapení. Na jeho začátku se stala českou Miss World, poslední měsíc loňského roku strávila v Číně a domů si přivezla řadu zážitků.

Jablonné nad Orlicí si pronajme od sousedů městského strážníka

Jablonné n. O. – Jablonné nad Orlicí by si vlastní městskou policii mohlo jen těžko dovolit, přesto bude mít strážníka, který bude v ulicích města bdít nad veřejným pořádkem.

Nejčastěji žádají o Padesát odstínů

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Městská knihovna zveřejnila seznam nejčastěji půjčovaných a rezervovaných knih roku 2015. Děti měly nejčastěji zájem o druhý a čtvrtý díl Deníku malého poseroutky od Jeffa Kinneyho, na třetím místě skončili Tři bratři autora Zdeňka Svěráka a knihy Josefa Švarce Jak to chodí na policii a Jak to chodí na stavbě. V knihovně jsou k zapůjčení i společenské hry a nejčastější zájem byl o hru Znáš mě?

Sbírka putuje na restaurátorské práce

Jablonné n. O. – Během Set-kání na náměstí mohli Jablonští i přespolní přispět na opravu historického betléma farnosti v Jablonném nad Orlicí. Výtěžek činil více než 15 tisíc korun.

Světová královna krásy bude známa těsně před Vánoci

Orlickoústecko/Sanya (Čína) – Česká Miss World Andrea Kalousová je právě teď na světové soutěži krásy v Číně, kam odletěla 20. listopadu. Před odletem pociťovala nervozitu, navíc letěla úplně sama. „To víte, že se bojím," přiznala Deníku těsně před datem odletu. Všechno ale zvládla, i přes potíže s příliš těžkým kufrem na letišti, desetihodinový let do Pekingu a tam více než pětihodinové čekání na další letadlo.

Ani podmínka nestačila, teď na dealera spadla klec

Jablonné nad Orlicí – Tak dlouho si jednadvacetiletý muž z Jablonného nad Orlicí zahrával s osudem a dealoval pervitin a marihuanu, až past sklapla!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies