VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Proberou kamery a placené parkování

Jablonné n. O. /Krátce/ – Sál kina bude 15. června patřit veřejnému projednávání třech připravovaných akcí města, a to úpravy Nádražní ulice, budovaného kamerového systému a parkovacího systému.

Mistři zatloukli poslední kostku

Jablonné nad Orlicí - Kameničtí mistři Petr Baťa a Václav Pokorný v tomto týdnu zatlučením poslední kostky ukončili opravu chodníků v historickém centru města Jablonné nad Orlicí, která byla prováděna souběžně s rekonstrukcí silnice I/11. V rámci oprav, které přišly na jeden milion tři sta tisíc korun, vznikl i nový přechod pro chodce.

Dobří andělé se slétli na jablonské koupaliště

Jablonné nad Orlicí - Dobrým andělem se stalo dalších 26 lidí. Nabitý program vyvrcholil koncertem Anny K.

Medvědi, kam se podíváš...

Jablonné nad Orlicí – Medvěda mají Jablonští ve znaku a od pondělí i v informačním centru. A ne jednoho! Po tři měsíce tu potrvá výstava nazvaná 777 medvědů.

Havárii odnesla odřením kolene

Jablonné nad Orlicí – V pátek odpoledne došlo na silnici mezi Jablonném nad Orlicí a Červenou Vodou k nehodě motorkáře. Muž jel pravděpodobně příliš rychle, nezvládl řízení a svůj stroj „položil". Řidič vyvázl bez zranění, jeho spolujezdkyně si při nehodě odřela koleno, které jí ošetřili v nemocnici, kam ji odvezla rychlá záchranná služba.

Jablonský fenomén slaví sedmdesátku

Jablonné nad Orlicí – 1946, to je rok, od kterého se píše historie Podorlického dětského pěveckého sboru při Základní škole v Jablonném nad Orlicí (PDPS). „Je nejstarším nepřetržitě pracujícím školním pěveckým sborem v České republice," připomíná sbormistryně Irena Francová.

Dobří andělé se sletí na koupaliště do Jablonného

Jablonné nad Orlicí – Pomoc. Solidarita. Ochota přispět. Přesně tato hesla se v neděli odpoledne ponesou jablonským koupalištěm, které se již podruhé stane Městem dobrých andělů. „Chceme najít dárce mezi svými sousedy," jmenuje cíl akce zástupkyně ředitele místní základní školy a hlavní duše akce Simona Mikysková.

Rekonstruují kino

Jablonné n. O. /Krátce/ – Na radnici se intenzivně připravuje dokumentace na plánovanou rekonstrukci kina. „Největším ´oříškem´ bylo řešení přístupu pro osoby se sníženou pohyblivostí a splnění požadavků požárních předpisů," uvedl starosta města Miroslav Wágner. Dokumentace i návrhy interiérů jsou zveřejněny na webu města.

V Jablonném nad Orlicí soutěžili v běhu do schodů

Jablonné n. O. /Krátce/ – Jablonskou knihovnou zněl dusot. Čtyřicet závodníků soutěžilo o to, kdo nejrychleji vyběhne schody. Skokankou desátého ročníku se stala Klára Fajtová, která se zlepšila z loňska o 5,19 s, nejrychlejším závodníkem byl Josef Šmíd, který zdolal všechny schody za 17,52 sekundy. Sladkou odměnu a malý dárek však dostali všichni, první tři ze všech kategorií si mohou ode dneška přijít do knihovny pro diplom a cenu.

Knihovnu rozezní dusot běžců

Jablonné nad Orlicí /Krátce/ – Knihovna bývá většinou spjata s tichem, dnes odpoledne se však v té jablonské koná desátý ročník Běhu do schodů. Po 91 schodech si mohou vyběhnout děti i dospělí. Průběžný start je od 14 do 16 hodin před budovou knihovny. „Přijďte si poměřit své síly i vy, kteří nechodíte do knihovny," zvou knihovnice.

Jablonská kapela On the roof pokřtila nový videoklip

Jablonné nad Orlicí – Úderem 19. hodiny vypukla v sobotu v hotelu Filipinum v Jablonném nad Orlicí dlouho očekávaná akce kapely On the roof – křest videoklipu, jemuž předcházel dvouhodinový koncert.

Z Prahy na Haiti a zpět: O misi českých techniků

Jablonné n. O. – Po sedmitýdenní misi na Haiti dorazil zpět do Česka čtyřčlenný tým techniků rozvojového projektu Praga-Haiti. Tým na Haiti provedl kontrolu všech dříve zbudovaných studní. Dále se postaral o jejich servis i případnou opravu. Z třiatřiceti zdrojů pitné vody jich je aktuálně v provozu sedmadvacet.

Mise: Zprostředkovali jsme vodu obyvatelům Haiti

Jablonné n. O. – Na Haiti v těchto dnech končí mise rozvojového projektu Praga-Haiti. Vypravil se na ni čtyřčlenný tým, jehož cílem bylo provést kontrolu a případně opravu a servis všech studní. Po sedmitýdenním pobytu technici hlásí: „Hotovo. Z našich studní opět teče voda!"

Rodinka pohovoří o cyklotoulkách Evropou

Jablonné nad Orlicí – Napadlo vás někdy, jaké to je cestovat s malými dětmi na kole po Evropě? Spát ve stanu, vařit na vařiči a zdolávat náročné kopce? „To a mnoho dalšího o cestování s dětmi se dozvíte z přednášky Markéty Hroudové, Luďka Zigáčka a jejich dětí Víti a Šárky z Těchonína.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení