VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

S nápadem vypravit konvoj jsem neváhal

Jablonné nad Orlicí – S Kvidem Štěpánkem, ředitelem firmy Isolit-Bravo a iniciátorem konvoje, jsme si povídali o přípravách na cestu i o jeho dalších plánech.

Humanitární konvoj dorazil na Ukrajinu a vrací se zpět

Jablonné nad Orlicí – Pětice kamionů firmy Isolit-Bravo z Jablonného nad Orlicí v minulém týdnu šťastně dovezla svůj náklad humanitární pomoci do dva tisíce kilometrů vzdáleného Slavjansku na východní Ukrajině.

Film Sudety v Jablonném nad Orlicí: Zvěrstva nesmí být zapomenuta

Jablonné n. O. – Inženýr Kvido Štěpánek podporuje školy, nemocnice, Unicef a další neziskové organizace. Nebojí se podpořit spolu se svými ukrajinskými zaměstnanci vyvěšením vlajky Ukrajiny nad svojí továrnou tuto zemi v boji za svobodu proti ruskému agresorovi. Každým svým činem dokazuje, že svoboda je mu přednější než obchodními zájmy, že spokojenost lidí kolem něj je mu přednější než jeho majetek, doslova „žije" s lidmi ve svém regionu.

Firma z Jablonného nad Orlicí přijme desítky zaměstnanců

Jablonné n. O. – Firma Formplast Purkert z Jablonného nad Orlicí, která vyrábí plastové díly pro automobilový průmysl, dokončila novou logistickou halu a nakoupila nové technologie pro vstřikování plastů.

Obří lžíce šla na opravu, kašnu spustí opět na jaře

Jablonné n. O. –  Z jablonského náměstí už před časem zmizela obří lžíce, která zde slouží jako netradiční kašna. Čeká ji oprava. 

Miroslav Wágner byl počtvrté zvolen starostou

Jablonné n. O. – Ustavující zasedání zastupitelstva  v Jablonném rozhodlo o tom, že se už počtvrté starostou stal Miroslav Wágner (Nestraníci). Místostarostou byl zvolen Ladislav Ježek (Sdružení pro Jablonné), zbývajícími  radními pak Roman Nožka (Nestraníci), Renata Beranová (ODS) a Viliam Fáber (KDU-ČSL).

Z vydlabaných dýní vyberou tu nejhezčí

Jablonné n. O. – Ve sklepních prostorách informačního centra v pátek začala soutěžní výstava vydlabaných dýní.

Stvrdili spolupráci měst, zasadili strom přátelství

Jablonné n. O. – Město Jablonné zastoupené starostou Miroslavem Wágnerem podepsalo o víkendu partnerskou smlouvu s městem Seehausen v Německu.Spolupráce, která se datuje již od předrevoluční doby, bude nadále pokračovat především v oblastech samosprávy, místních spolků, škol apod. Součástí podpisu nové smlouvy bylo i zasazení stromu přátelství v místním parku.

Volby: Kdo kandiduje v Jablonném nad Orlicí?

Orlickoústecko - Ve dnech 10. a 11. října se uskuteční komunální volby. Orlický deník už několik týdnů přináší předvolební zpravodajství, v pěti městech jsme provedli „předvolební inventuru". V pravidelném předvolebním zpravodajství z měst i obcí okresu budeme pokračovat, přineseme pohledy na kandidátky, ankety s lídry i potencionálními voliči a další zajímavosti. Dnes přinášíme „telefonní seznam" kandidátů v Jablonném nad Orlicí. U každého kandidáta uvádíme jeho jméno, věk a povolání.

Inventura radnice: Jablonné nad Orlicí

Orlickoústecko – Na stránkách Orlického deníku končí „předvolební inventury". Tentokrát rekapitulujeme uplynulé čtyři roky v Jablonném nad Orlicí.

Krychlefest má letos pomoci osmileté dívence upoutané na vozík

Studené – Krychlefest s pořadovým číslem 3 se připravuje na příští sobotu do areálu místního hřiště. Vzpomínková akce, která vznikla v podstatě spontánně po tragické smrti kytaristy rockové kapely Moucha Petra „Krychliče" Koska, má od svého začátku charitativní podtext.

ANKETA: Předvolební inventura v Jablonném nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí - Na stránkách Orlického deníku pokračuje „předvolební inventura", kterou budeme po několik týdnů přinášet každé úterý. V úterý 2. září „zavítáme" do Jablonného nad Orlicí. Hlasujte v anketě, v níž se vás ptáme, jestli jste byli spokojeni s vedením vašeho města! Uvítáme i vaše názory, jak se vám v končícím volebním období ve městě žilo, jestli vedení města naplnilo vaše očekávání… Své příspěvky pište na mail sarka.mikulecka@denik.cz nebo se zapojte do diskuze na webu či facebooku.

Mám tě! Na ty, co jiným škodí, číhá v Jablonném fotopast

Jablonné n. O.  – Jablonská radnice si nechala zpracovat mapku, na které jsou od Policie ČR vyznačena místa, kde na katastru města došlo k přestupkům nebo trestným činům v minulém roce a za první tři měsíce roku letošního.

Kapely místních kluků i tatínků představí Jablofest

Jablonné nad Orlicí – Městečko v pátek čeká zajímavá hudební premiéra. Na koupališti v 17 hodin začne festiválek Jablofest. „Při jednom setkání ´Jabloňáků´ přišla řeč na akce v Jablonném.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies