VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Žáci v soutěži vyhráli pingpongovou show do školy

Jablonné nad Orlicí – Všeobecné nadšení zavládlo v Základní škole v Jablonném nad Orlicí. Dozvěděli se tam totiž výsledky internetové soutěže Jeden za všechny, všichni za stůl, kterou pořádala Česká asociace stolního tenisu. Pro svou školu totiž za Pardubický kraj vybojovali pingpongovou show, na níž se setkají se sportovci.

„Mám ráda výzvy a setkávání s příjemnými lidmi,“ říká Miss

Jablonné nad Orlicí – Andreu Kalousovou uvidíme při finále České Miss 28. března v krásných šatech a plavkách. Její spolužáci ji ale znají jinak, třeba v bílém plášti. Studuje totiž Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí. Čím ji účast v soutěži obohatila a na co se těší, pověděla v následujícím rozhovoru.

Soutěží jeden za všechny a všichni za herní stůl

Jablonné n. O. – V Základní škole Jablonné nad Orlicí vládne týmový duch a vášeň pro ping-pong. Žáci čtvrté a páté třídy se proto spolu s učiteli rozhodli zapojit do soutěže Jeden za všechny, všichni za stůl, kterou pořádá Český olympijský výbor.

Humanitární zásilka je na místě. Konvoj se vrací domů

Jablonné n. O., Slavjansk – V pořadí druhý humanitární konvoj v sobotu šťastně dorazil do cíle své cesty. Pět kamionů, které ve spolupráci s firmou Isolit-Bravo a dalšími přispěvateli vypravila v pondělí 2. března organizace Člověk v tísni, dovezlo náklad pomoci do skladů v ukrajinském Slavjansku.

Pitnou vodu zamořily dusičnany

Studené – Už několik let se Studené u Jablonného nad Orlicí potýká se zvýšenou koncentrací dusičnanů v pitné vodě, kterou čerpá z vlastního obecního vrtu. Při poslední kontrole naměřená hodnota opět překročila povolenou hranici 50 mg/l. Ačkoliv měření nemusí být zcela přesné, obecní úřad upozorňuje občany, aby na pití kombinovali vodu z vodovodu s vodou balenou. Podávat vodu z vodovodu dětem a kojencům nedoporučují vůbec.

Finalistka České Miss je pilná žákyně

Ústí nad Orlicí – Andreu Kalousovou uvidíme při finále České Miss v krásných šatech a plavkách. Její spolužáci ji ale znají jinak, třeba v bílém plášti. Studuje totiž Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí.

Sympatická studentka bude bojovat o korunku Miss

S číslem dva bude soutěžit o titul Česká Miss Andrea Kalousová. Její životní krédo je: Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem. Rodačka z Jaroměře žije v Jablonném nad Orlicí a studuje Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí. Do soutěže se přihlásila, aby získala nové zkušenosti, které mohou pozitivně ovlivnit její budoucnost. Ráda se také setkává se zajímavými lidmi. „Obdivuji lidi, kteří se i přes překážky dokážou dostat v životě tam, kam chtějí," říká osmnáctiletá kráska, mezi jejíž koníčky patří běh, plavání, fitness, horolezectví nebo cestování, ovládá také znakovou řeč. Ještě než bude sympatická studentka bojovat o korunku Miss, můžete se v Orlickém deníku těšit na rozhovor, který s ní připravujeme. (miš)

Šťastnou cestu! Na Ukrajinu míří pomoc

Jablonné nad Orlicí – Na začátku příštího týdne odjede z Čech pět kamionů s humanitární pomocí pro uprchlíky a další lidi zasažené konfliktem na východě Ukrajiny.

Červenovodské sedlo ovládnou závody psích spřežení

Jablonsko – Od pátku do neděle se na Červenovodském sedle uskuteční závody psích spřežení ve sprintu Pohár Lady Bright Magadan, které jsou zařazeny do seriálu mistrovství ČR.

Pořádají veřejnou sbírku na pomoc Ukrajině

Jablonné n. O. – V plném proudu jsou přípravy humanitárního konvoje, který s dodávkou pomoci občanům 2. března opět vyrazí na cestu na Ukrajinu. Do sbírky věcí běžné potřeby se mohou zapojit všichni ti, jimž osud civilistů není lhostejný. Organizátoři stojí zvláště o svíčky, lampičky do krytu, baterie, lihové vařiče, nádobí, velké pánve a hrnce, kovová vědra, povlečení, spací pytle, jednorázové pleny pro děti i dospělé nebo dětskou výživu. Dary přijímá recepce firmy Isolit – Bravo.(jiv)

S nápadem vypravit konvoj jsem neváhal

Jablonné nad Orlicí – S Kvidem Štěpánkem, ředitelem firmy Isolit-Bravo a iniciátorem konvoje, jsme si povídali o přípravách na cestu i o jeho dalších plánech.

Humanitární konvoj dorazil na Ukrajinu a vrací se zpět

Jablonné nad Orlicí – Pětice kamionů firmy Isolit-Bravo z Jablonného nad Orlicí v minulém týdnu šťastně dovezla svůj náklad humanitární pomoci do dva tisíce kilometrů vzdáleného Slavjansku na východní Ukrajině.

Film Sudety v Jablonném nad Orlicí: Zvěrstva nesmí být zapomenuta

Jablonné n. O. – Inženýr Kvido Štěpánek podporuje školy, nemocnice, Unicef a další neziskové organizace. Nebojí se podpořit spolu se svými ukrajinskými zaměstnanci vyvěšením vlajky Ukrajiny nad svojí továrnou tuto zemi v boji za svobodu proti ruskému agresorovi. Každým svým činem dokazuje, že svoboda je mu přednější než obchodními zájmy, že spokojenost lidí kolem něj je mu přednější než jeho majetek, doslova „žije" s lidmi ve svém regionu.

Firma z Jablonného nad Orlicí přijme desítky zaměstnanců

Jablonné n. O. – Firma Formplast Purkert z Jablonného nad Orlicí, která vyrábí plastové díly pro automobilový průmysl, dokončila novou logistickou halu a nakoupila nové technologie pro vstřikování plastů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení