VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Konto nadačního fondu S námi je tu lépe! utěšeně roste

Jablonné nad Orlicí – V atriu společnosti Isolit – Bravo se uskutečnilo setkání vedení Nadačního fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! s podnikateli, zástupci samosprávy a živnostníky.

The Complication vyhrála soutěž

Jablonné n. O. _ Vítězem české soutěže studentských kapel University Band Contest se stala kapela The Complication z Jablonného nad Orlicí.

Dobří andělé žijí v Jablonném

Jablonné nad Orlicí – Městem dobrých andělů se v neděli stalo jako první v republice Jablonné nad Orlicí. K dobročinné akci na podporu nadace Dobrý anděl, která se stará o onkologicky nemocné děti, se kromě pořadatelské základní školy připojila pod záštitou města řada místních organizací, firem i dobrovolníků.

U Jablonného auto překlopil na střechu

Jablonné n. O. – Ve středu krátce před půl osmou hodinou večerní bylo policii na linku 158 oznámeno, že mezi městem Jablonné nad Orlicí a Suchým vrchem je osobní automobil mimo komunikaci, a to v silničním příkopu na střeše. Havárie se obešla bez zranění osob. U řidiče policie provedla dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem a přestupek v dopravě byl na místě vyřešen blokovou pokutou ve výši tisíc korun. (lv,zr)

Jablonné se stane městem dobrých andělů

Jablonné n. O. – V neděli se Jablonné otevře andělům. Uskuteční se tu charitativní akce s názvem Město dobrých andělů, kterou pod záštitou města pořádá základní škola. Organizátoři akce chtějí představit aktivity Nadace Dobrý anděl, která se stará o onkologicky nemocné děti, a rozšířit řady jejích donátorů.

Čenkovická křeč: První ročník zvládli na výbornou

Čenkovice – Sbor dobrovolných hasičů Orličky ve spolupráci s TJ Čenkovice uspořádaly v sobotu I. ročník závodu v disciplínách TFA Čenkovická křeč. Šlo o závod jednotlivců v hasičském víceboji, který simuluje ostrý zásah s dýchacím přístrojem. Trať byla rozdělena na 4 úseky a poslední úsek končil výběhem do sjezdovky.

Školáci vyhráli pingpongové stoly i setkání 
s reprezentanty

Jablonné nad Orlicí – Základní škola v Jablonném nad Orlicí slaví úspěch. Její žáci v soutěži Jeden za všechny, všichni za stůl odvedli skvělou týmovou práci a vybojovali pro svou školu kromě pingpongové show také dva zbrusu nové hrací stoly.

Miss čeká ve škole uvítání

Jablonné nad Orlicí – Sobotní televizní finále České Miss bylo pro řadu diváků z Orlickoústecka napínavým zážitkem, protože se jej účastnila finalistka z Jablonného nad Orlicí Andrea Kalousová.

Žáci v soutěži vyhráli pingpongovou show do školy

Jablonné nad Orlicí – Všeobecné nadšení zavládlo v Základní škole v Jablonném nad Orlicí. Dozvěděli se tam totiž výsledky internetové soutěže Jeden za všechny, všichni za stůl, kterou pořádala Česká asociace stolního tenisu. Pro svou školu totiž za Pardubický kraj vybojovali pingpongovou show, na níž se setkají se sportovci.

„Mám ráda výzvy a setkávání s příjemnými lidmi,“ říká Miss

Jablonné nad Orlicí – Andreu Kalousovou uvidíme při finále České Miss 28. března v krásných šatech a plavkách. Její spolužáci ji ale znají jinak, třeba v bílém plášti. Studuje totiž Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí. Čím ji účast v soutěži obohatila a na co se těší, pověděla v následujícím rozhovoru.

Soutěží jeden za všechny a všichni za herní stůl

Jablonné n. O. – V Základní škole Jablonné nad Orlicí vládne týmový duch a vášeň pro ping-pong. Žáci čtvrté a páté třídy se proto spolu s učiteli rozhodli zapojit do soutěže Jeden za všechny, všichni za stůl, kterou pořádá Český olympijský výbor.

Humanitární zásilka je na místě. Konvoj se vrací domů

Jablonné n. O., Slavjansk – V pořadí druhý humanitární konvoj v sobotu šťastně dorazil do cíle své cesty. Pět kamionů, které ve spolupráci s firmou Isolit-Bravo a dalšími přispěvateli vypravila v pondělí 2. března organizace Člověk v tísni, dovezlo náklad pomoci do skladů v ukrajinském Slavjansku.

Pitnou vodu zamořily dusičnany

Studené – Už několik let se Studené u Jablonného nad Orlicí potýká se zvýšenou koncentrací dusičnanů v pitné vodě, kterou čerpá z vlastního obecního vrtu. Při poslední kontrole naměřená hodnota opět překročila povolenou hranici 50 mg/l. Ačkoliv měření nemusí být zcela přesné, obecní úřad upozorňuje občany, aby na pití kombinovali vodu z vodovodu s vodou balenou. Podávat vodu z vodovodu dětem a kojencům nedoporučují vůbec.

Finalistka České Miss je pilná žákyně

Ústí nad Orlicí – Andreu Kalousovou uvidíme při finále České Miss v krásných šatech a plavkách. Její spolužáci ji ale znají jinak, třeba v bílém plášti. Studuje totiž Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení