VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

Máj, lásky čas. Dejte jí trochu i kočkám

Choceň – Kulíšek, Líza nebo Minda z útulku Mňau SOS zatím čekají, kdo jim dá vysněný dárek. Sedmnáctiletá Líza z letiště je nejstarší obyvatelkou útulku a přeje si 10 kg kvalitních granulí. O dárek a naplnění misky žádají štědré dárce více než dvě desítky kočičích obyvatel útulku v akci Kočičí přání, kterou vyhlašuje společnost Devět životů.

Nejlepší šípkovou omáčku vaří v Chocni

Hradec Králové, Choceň – Žáci Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň bodovali na národní soutěži kuchařského a cukrářského umění Gastro Hradec. Hodnotitelům chutnaly jejich buchty a především šípková omáčka.

Opilý cizinec řádil v baru, zpacifikovali ho policisté

Choceň – O tom, že alkohol je dobrý sluha, ale zlý pán, se v neděli přesvědčili hosté v jednom z choceňských barů.

Tovární areál získal investor z východu Čech

Choceň – Rozsáhlý areál se zbrusu novou tovární halou u Chocně na Ústeckoorlicku změnil majitele.

Nákladní auto se „zakouslo“ do garáže

Choceň – V pátek v podvečer došlo v Chocni k nehodě osobního a nákladního vozidla. Nákladní automobil po střetu s felicií prorazil plot, skončil ve dvoře a narazil do garáže.

Radnice prodává trezor i se skříní

Choceň /Krátce/ – Radnice v Chocni zveřejnila záměr prodat nepotřebný majetek, konkrétně nabízí dvoudvéřový ohnivzdorný trezor o rozměrech 110 x 170 x 60 cm z roku 1984 a současně skříň na tento trezor. Zájemci o koupi mohou své nabídky směřovat městskému úřadu do 5. května, podmínkou však je si skříň s trezorem z budovy radnice odstěhovat vlastními silami a na vlastní náklady.

Pátrání může skončit, tělo patří podnikateli Taubemu

Orlickoústecko – Více než tři čtvrtě roku pátrali policisté po zmizelém podnikateli, nyní se zdá, že pátrání je u konce. Tělo, které policisté našli pohřbené v lese u Týnišťka nedaleko Chocně, podle všeho patří právě podnikateli Karlu Taubemu.

V Chocni hořelo auto, proč k požáru došlo, pomůže určit chemická analýza vzorků

Choceň – V neděli v 0.32 hodin zasahovaly dvě jednotky hasičů u požáru osobního vozidla v Chocni (na snímku). Automobil byl odstavený v prostoru před rodinným domem. Škoda byla předběžně vyčíslena na 45 tisíc korun a uchránit se okamžitým zásahem podařilo majetek v předběžné výši 1,5 milionu korun na rodinném domě.

Smrt ženy šetří policie, provedla rekonstrukci

Choceň – Kriminalisté v úterý dopoledne provedli rekonstrukci tragédie, která se před několika týdny v noci odehrála v objektu nedaleko choceňského nádraží. Z okna budovy v majetku Českých drah, kde je vedle kanceláří a ordinace lékaře také ubytovna, vypadla žena a zemřela.

OBRAZEM: Topoly u kostela v Chocni padly k zemi

Choceň – Minulé úterý se v Chocni kácely topoly, a to konkrétně u kostela sv. Františka Serafinského. Akce byla náročná na zajištění bezpečnosti okolních objektů, její výsledek je viditelný ve fotogaleriii. 

Radnice finančně podpoří spolky

Choceň - Více než jeden a půl milionu korun letos přerozdělí choceňská radnice do místních spolků, o jejichž podpoře jednali radní města na začátku roku. „Z toho až jeden milion korun je určen na programy sportu, které jsou zde v Chocni od roku 2013 posíleny o nenárokový podíl místních sportovců na výnosech města z loterií a dalších her," informoval starosta Ladislav Valtr. Pravidla o přerozdělování finančních částek i potřebné žádosti jsou ke stažení na webu města www.chocen-mesto.cz a žádosti musí být podány do konce března 2016. (jan, zr)

OBRAZEM: Kanoisté sjížděli choceňský Buben

Choceň - Šestnáctý ročník populárního Vodáckého dne v Chocni přinesl opět spoustu adrenalinu i zábavy. Zahájen byl tradičně nejextrémnějším crossovým závodem Buben na Tiché Orlici, kde ale náladu trochu kazily rozmary počasí. Program Vodáckého dne pak doplnil festival outdoorových filmů v kině Máj a večerní ples v Panském domě.

Do Chocně přijede AZ kvíz na cestách

Choceň - Všichni, kteří mají rádi vědomostní souboje a nebojí se svůj um prodat, by měli zbystřit. V polovině dubna totiž do Chocně přijede AZ kvíz na cestách. Kdo se chce zúčastnit, musí do konce března osobně nebo e-mailem doručit přihlášku do choceňského informačního centra a doufat, že v konkurenci ostatních uspěje.

Choceňský buben prověří vodáky

Choceň – Březen – za kamna vlezem, říká se. Vodáci ale druhý březnový víkend za kamny nebudou, pojedou totiž do Chocně, kde pro ně bude od 10 hodin připraven 16. Vodácký den. „Den rozjedeme opět ve velkém na Choceňském bubnu, nejextrémnějším crossovém závodě na Tiché Orlici," popisuje, co vodáky čeká, Eduard Doskočil s tím, že pro letošek je připravená nová trať, která je řádně prověří. Jak ale dodává, bát se nemusejí ani začátečníci, i pro ně bude připravená trať, kterou zvládnou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies