VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

OBRAZEM: Mikuláš jel vlakem z Chocně do Litomyšle

Choceň - Mikulášská delegace necestovala o víkendu jen na trati Letohrad – Dolní Lipka, ale i mezi Chocní a Litomyšlí. Nedělní Mikulášská jízda se těšila velkému zájmu dětí, které si kromě sladké odměny odnesly i zážitek ze setkání s Mikulášem, čertem a andělem.

OBRAZEM: V muzeu vystavují na tři stovky panenek

Choceň - Návrat do dětských let. V Orlickém muzeu v Chocni byla v sobotu zahájena vánoční výstava historických panenek Jarmily Jaškové. Návštěvníci mohou vidět na tři stovky panenek, například celuloidové či porcelánové, kočárky i plyšové hračky. To vše z počátku dvacátého století. Výstava potrvá do 8. ledna.

Dočkali se! U zámku v Chocni bude nové parkoviště

Choceň – Sáhodlouhá jednání a dohadování po dlouhých deset let se konečně dobrala konce. U choceňského zámku vzniknou nová parkovací místa – zelenou jim dali na svém středečním jednání zastupitelé města.

V muzeu představí panenky našich prababiček

Choceň - Orlické muzeum v Chocni dnes v 15 hodin zahájí výstavu „Panenky našich prababiček". Představí historické panenky a jejich doplňky ze soukromé sbírky Jarmily Jaškové z Chocně. Na dnešní vernisáži se návštěvníci od sběratelky dozví o panenkách vše podstatné. Výstava v muzeu potrvá do 8. ledna 2017.

Déjà vu v Chocni. (Staro)novým starostou je Miroslav Kučera

Choceň – V čele Chocně stojí staronový starosta Miroslav Kučera. Rozhodli o tom zastupitelé na svém středečním jednání. Volba starosty byla předposledním bodem a jak v úvodu konstatoval bývalý starosta Ladislav Valtr, zastupitelé se k jednání sešli v plném počtu.

Před zastupiteli přistane petice kvůli parkování u zámku v Chocni

Choceň /Krátce/ – Na středečním jednání zastupitelstva v Chocni se bude kromě volby nového starosty řešit i petice kvůli parkování u zámku. Tu během září podepsalo 942 lidí. Část zastupitelů je ale proti. „Chceme uchránit park, ne z něj ukrajovat," uvedla například opoziční zastupitelka Dagmar Bláhová. Podle starosty Ladislava Valtra ale vznik parkoviště podporu radnice má.

Sbírají ohlasy první republiky

Choceň /Krátce/ – I letos mohou žáci Základní školy Svatopluka Čecha rozvíjet své vědomosti na nepovinném historickém semináři pod vedením Martiny Krskové. V letošním školním roce je pro ně tématem Choceň za první republiky.

Ulici lemují nové stromky

Choceň – Řidičům jedoucím přes Choceň v uplynulých měsících komplikovala cestu oprava ulice Pardubická, nyní už je ale opravená výpadovka směrem na Zámrsk či Dobříkov v provozu. Mnozí občané také kritizovali kácení stromů, v uplynulých dnech byly vysazeny stromy nové.

Pochlubili se morčaty

Choceň - Morčata krátkosrstá, dlouhosrstá i bezsrstá, různých plemen, barev i velikostí byla k vidění na druhém ročníku Choceňské Mikulášsko – Vánoční výstavy ušlechtilých morčat, která se konala v sobotu v areálu chovatelů v Chocni. Součástí byl bohatý doprovodný program, včetně tvoření s Mikulášem a čertem. Foto: Bohumil Bečička

Konference si jako cíl stanovila propojení škol, firem a veřejného sektoru

Choceň – Ve středu se v Obchodní akademii a Střední odborné škole cestovního ruchu uskutečnila konference s názvem Choceň – škola a podnikání. Cílem akce bylo odstartovat propojení škol, firem a veřejného sektoru v celých východních Čechách.

Družstvo otevře výrobu oken do dopravních prostředků v novém

Choceň – V nedokončené hale továrny na bezmotorová letadla v Chocni bude její nový majitel vyrábět okna do dopravních prostředků. Spuštění výroby očekává v roce 2018. Informoval o tom předseda představenstva Zemědělsko-obchodního družstva Zálší Zdeněk Burda.

Vrchovina vydala vánoční šupináče

Vánoce se kvapem blíží, a tak řada lidí využila možnosti koupit si kapra na štědrovečerní večeři při výlovu rybníka Vrchovina na Choceňsku. V sítích sebou mrskali šupináči, jak takový kapřík chutná, bylo možné okusit hned na místě, prodával se tu smažený kapr. K dobré atmosféře přispěla opět dechová hudba Choceňačka, která vyhrávala rybářům i divákům na břehu. Foto: Bohumil Bečička

Účet za střet: 230 tisíc korun

Choceň - Rána po střetu dvou aut se ozvala v Chocni v sobotu krátce po půl druhé odpoledne. Na pětiramenné křižovatce ulic Újezdská, Smetanova a Fügnerová se srazil Peugeot Boxer a Volkswagen Touareg.

V Chocni bude výstava morčat

Choceň – V Chocni se za týden uskuteční druhý ročník výstavy morčat. Konat se bude 12. listopadu v choceňském výstavišti na Lhotách. „K vidění budou všechna plemena morčat. Pro děti bude připraveno vánoční tvoření s Mikulášem. Občerstvení zajištěno po celý den. Přijďte se naladit vánoční atmosférou," zve za tým organizátorů Jan Čulík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení