VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

Ptačí chřipka udeřila v Koldíně

Orlickoústecko – Ptačí chřipka se po deseti letech opět vrátila. Orlickoústecko jí odolávalo víc než měsíc od nálezu prvního ohniska v Jihomoravském kraji, teď je ale vše jinak! Kvůli ptačí chřipce čeká kompletní likvidace malochov v Koldíně nedaleko Chocně.

V zapadlém autobusu uvízli cestující, pomoci museli hasiči

Koldín – Adrenalin zažila šestice cestujících v ranním autobusu v Koldíně – Hradišti. Čerstvý sníh zřejmě přispěl k tomu, že autobus zapadl do příkopu.

Aby si otužilci mohli zaplavat, museli prosekat let

Choceň - Při sobotním závodu zimních plavců v Chocni mráz doslova zalézal za nehty. Nábřeží bylo při startu obsypané diváky, ale jak otužilci kroužili a kroužili, jejich řady postupně řídly. Protože Tichou Orlici pokrývá led, trať bylo nutné vyřezat do dvaceticentimetrové ledové krusty a před akcí neustále hladinu čeřit, aby nezamrzla.

Je libo zaplavat si mezi ledy?

Choceň - Oddíl zimních plavců Spartak Choceň pořádá v sobotu již 46. ročník otužilecké soutěže Zámecký okruh a 2.ročník memoriálu Dráži Novotné.

Do Chocně na leteckou výstavu

Choceň /Píšete nám/ – Orlické muzeum se opět po letech zaplnilo leteckou tematikou.

Vzpomínali na Milana Touška

Choceň - V Chocni se konal koncert k nedožitým 90. narozeninámMilana Touška. V sále Panského domu vystoupila místní uskupení, vzpomínalo se na nadaného hudebníka Milana Touška (zemřel 27. prosince 2010), který byl obdarován schopností zahrát na jakýkoliv nástroj. Byl také vyhledávaným léčitelem, k jeho pacientům patřil například herec Josef Kemr.

Senior doprava bude i v Chocni

Choceň – Pro ostatní občany to jsou každodenní činnosti, které nejsou žádným větším problémem. Cesta na nákup, k lékaři či návštěva zdravotnického zařízení ale působí určité potíže těm, kterým již zdraví plně neslouží a i chůze se stává čím dál obtížnější. Východiskem pro ně může být Senior doprava, která funguje už ve čtyřech městech v okresu. Nyní se po dlouhém zvažování, sečtení všech došlých odpovědí z dotazníkového šetření, ve kterém měli občané města možnost vyjádřit svůj názor, domluvě s ředitelem Českého červeného kříže (ČČK) Ústí nad Orlicí Martinem Hodovalem a dohodě v radě města zavede zkušební provoz i v Chocni. 

Ohořelé polínko zapálilo kůlnu

Zámrsk – V obci hořela v sobotu před polednem kůlna. Hasiči na místě zjistili, že začala hořet v okamžiku, kdy majitelka vyndala ohořelé polínko, které se nevešlo do kamen, a tím došlo ke vznícení materiálu v okolí.

OBRAZEM: Zvesela do nového roku

Choceň - Město se loučilo s loňským rokem tradiční silvestrovskou veselicí na náměstí, místní si mohli poslechnout Choceňačku a Kantorský dixieland, zahřát se svařákem a pochutnat si na ovárku. Pro mnohé je tato akce vítanou příležitostí potkat se se známými a sousedy a popřát jim vše nejlepší do nového roku.

"Zuška" hledá nového ředitele

Choceň /Krátce/ – Po pěti letech ve funkci ředitele Základní umělecké školy v červnu skončí její dosavadní ředitel Jiří Kopecký. „Chci se naplno věnovat hudební vědě," odvětil na dotaz Deníku ředitel, kterému se čerstvě podařilo docílit zřízení parkoviště u školy.

Sběratelka vrací historickým panenkám jejich krásu

Choceň – Někdo sbírá pohlednice, jiný angličáky, někdo si libuje v háčkování a někdo po večerech lepí modely. Jarmila Jašková z Chocně našla zálibu v historických panenkách. Jejich sbírání se věnuje už deset let a doma má odhadem na sedm stovek panenek. „Nikdy jsem je nepočítala," přiznává s úsměvem. Necelou polovinu z nich až do osmého ledna vystavuje v Orlickém muzeu v Chocni.

Otužilci si v Chocni užili ledovou vodu Tiché Orlice

Choceň – V choceňském parku Peliny se v sobotu 166 plavců ponořilo do Tiché Orlice při 46. ročníku závodu zimních plavců Napříč Chocní. Vybírali si z tras dlouhých 100, 250, 500 a 750 metrů. Do Chocně se zimní plavci na další závod vrátí 28. ledna 2017.

Policie pátrá, kdo naboural dodávku

Choceň – Velmi nepříjemné překvapení čekalo na řidiče dodávky, který si přišel vyzvednout auto odstavené na parkovišti před prodejnou Lidl. Někdo vůz naboural a bez jakékoliv reakce ujel.

Otužilci opět po roce poplavou po i proti proudu Tiché Orlice

Choceň – Po šestačtyřicáté se sejdou zimní plavci u tradiční soutěže Napříč Chocní, která je šestým rokem spjata s memoriálem Jaroslava Doležala. Otužilci se do Tiché Orlice v choceňském parku Peliny ponoří už tuto sobotu, zahájení je ve 13 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení