VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

OBRAZEM: Zvesela do nového roku

Choceň - Město se loučilo s loňským rokem tradiční silvestrovskou veselicí na náměstí, místní si mohli poslechnout Choceňačku a Kantorský dixieland, zahřát se svařákem a pochutnat si na ovárku. Pro mnohé je tato akce vítanou příležitostí potkat se se známými a sousedy a popřát jim vše nejlepší do nového roku.

"Zuška" hledá nového ředitele

Choceň /Krátce/ – Po pěti letech ve funkci ředitele Základní umělecké školy v červnu skončí její dosavadní ředitel Jiří Kopecký. „Chci se naplno věnovat hudební vědě," odvětil na dotaz Deníku ředitel, kterému se čerstvě podařilo docílit zřízení parkoviště u školy.

Sběratelka vrací historickým panenkám jejich krásu

Choceň – Někdo sbírá pohlednice, jiný angličáky, někdo si libuje v háčkování a někdo po večerech lepí modely. Jarmila Jašková z Chocně našla zálibu v historických panenkách. Jejich sbírání se věnuje už deset let a doma má odhadem na sedm stovek panenek. „Nikdy jsem je nepočítala," přiznává s úsměvem. Necelou polovinu z nich až do osmého ledna vystavuje v Orlickém muzeu v Chocni.

Otužilci si v Chocni užili ledovou vodu Tiché Orlice

Choceň – V choceňském parku Peliny se v sobotu 166 plavců ponořilo do Tiché Orlice při 46. ročníku závodu zimních plavců Napříč Chocní. Vybírali si z tras dlouhých 100, 250, 500 a 750 metrů. Do Chocně se zimní plavci na další závod vrátí 28. ledna 2017.

Policie pátrá, kdo naboural dodávku

Choceň – Velmi nepříjemné překvapení čekalo na řidiče dodávky, který si přišel vyzvednout auto odstavené na parkovišti před prodejnou Lidl. Někdo vůz naboural a bez jakékoliv reakce ujel.

Otužilci opět po roce poplavou po i proti proudu Tiché Orlice

Choceň – Po šestačtyřicáté se sejdou zimní plavci u tradiční soutěže Napříč Chocní, která je šestým rokem spjata s memoriálem Jaroslava Doležala. Otužilci se do Tiché Orlice v choceňském parku Peliny ponoří už tuto sobotu, zahájení je ve 13 hodin.

OBRAZEM: Mikuláš jel vlakem z Chocně do Litomyšle

Choceň - Mikulášská delegace necestovala o víkendu jen na trati Letohrad – Dolní Lipka, ale i mezi Chocní a Litomyšlí. Nedělní Mikulášská jízda se těšila velkému zájmu dětí, které si kromě sladké odměny odnesly i zážitek ze setkání s Mikulášem, čertem a andělem.

OBRAZEM: V muzeu vystavují na tři stovky panenek

Choceň - Návrat do dětských let. V Orlickém muzeu v Chocni byla v sobotu zahájena vánoční výstava historických panenek Jarmily Jaškové. Návštěvníci mohou vidět na tři stovky panenek, například celuloidové či porcelánové, kočárky i plyšové hračky. To vše z počátku dvacátého století. Výstava potrvá do 8. ledna.

Dočkali se! U zámku v Chocni bude nové parkoviště

Choceň – Sáhodlouhá jednání a dohadování po dlouhých deset let se konečně dobrala konce. U choceňského zámku vzniknou nová parkovací místa – zelenou jim dali na svém středečním jednání zastupitelé města.

V muzeu představí panenky našich prababiček

Choceň - Orlické muzeum v Chocni dnes v 15 hodin zahájí výstavu „Panenky našich prababiček". Představí historické panenky a jejich doplňky ze soukromé sbírky Jarmily Jaškové z Chocně. Na dnešní vernisáži se návštěvníci od sběratelky dozví o panenkách vše podstatné. Výstava v muzeu potrvá do 8. ledna 2017.

Déjà vu v Chocni. (Staro)novým starostou je Miroslav Kučera

Choceň – V čele Chocně stojí staronový starosta Miroslav Kučera. Rozhodli o tom zastupitelé na svém středečním jednání. Volba starosty byla předposledním bodem a jak v úvodu konstatoval bývalý starosta Ladislav Valtr, zastupitelé se k jednání sešli v plném počtu.

Před zastupiteli přistane petice kvůli parkování u zámku v Chocni

Choceň /Krátce/ – Na středečním jednání zastupitelstva v Chocni se bude kromě volby nového starosty řešit i petice kvůli parkování u zámku. Tu během září podepsalo 942 lidí. Část zastupitelů je ale proti. „Chceme uchránit park, ne z něj ukrajovat," uvedla například opoziční zastupitelka Dagmar Bláhová. Podle starosty Ladislava Valtra ale vznik parkoviště podporu radnice má.

Sbírají ohlasy první republiky

Choceň /Krátce/ – I letos mohou žáci Základní školy Svatopluka Čecha rozvíjet své vědomosti na nepovinném historickém semináři pod vedením Martiny Krskové. V letošním školním roce je pro ně tématem Choceň za první republiky.

Ulici lemují nové stromky

Choceň – Řidičům jedoucím přes Choceň v uplynulých měsících komplikovala cestu oprava ulice Pardubická, nyní už je ale opravená výpadovka směrem na Zámrsk či Dobříkov v provozu. Mnozí občané také kritizovali kácení stromů, v uplynulých dnech byly vysazeny stromy nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení