VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

Udělovali titul Mistr Choceňský

Choceň /Krátce/ – V Chocni podruhé udělovali titul Mistr Choceňský. Z předložených návrhů vybrali zastupitelé čtyři oceněné.

OBRAZEM: Masopustní veselice v Chocni

Choceň v sobotu ožila masopustem. Do čela průvodu, který vycházel z náměstí, se už tradičně postavila dechová hudba Choceňačka. Jednou ze zastávek byl i Domov pro seniory, kam masky přinesly veselou náladu. Foto: Bohumil Bečička

Cizinci předložili padělané doklady

Choceň – Šest Ukrajinců a jeden Moldavan neprošli úterní kontrolou dokladů na pracovišti výrobního podniku v Chocni.

Budují vodovod a opraví střechu

Seriál Deníku: investice 2017

Mariánský sloup v Chocni zachrání

Choceň – Čas má ostré zuby, kterým neuniknou ani věci nejpevnější, z kamene. A proto se v Chocni pustí do rekonstrukce zdejšího Mariánského sloupu. „Pozdně barokní památka je značně poškozená," potvrdil starosta Miroslav Kučera. Podobný zásah podstoupily Mariánské sloupy v Letohradu, Ústí nad Orlicí a České Třebové.

Rychlík z Prahy zachytil muže v kolejišti

Zámrsk – Cestujícím v rychlíku ve směru Praha – Košice se v pátek večer cesta protáhla o několik hodin. Těsně před půlnocí totiž rychlík v blízkosti železniční stanice Zámrsk zachytil muže pohybujícího se pravděpodobně v kolejišti.

Ptačí chřipka udeřila v Koldíně

Orlickoústecko – Ptačí chřipka se po deseti letech opět vrátila. Orlickoústecko jí odolávalo víc než měsíc od nálezu prvního ohniska v Jihomoravském kraji, teď je ale vše jinak! Kvůli ptačí chřipce čeká kompletní likvidace malochov v Koldíně nedaleko Chocně.

V zapadlém autobusu uvízli cestující, pomoci museli hasiči

Koldín – Adrenalin zažila šestice cestujících v ranním autobusu v Koldíně – Hradišti. Čerstvý sníh zřejmě přispěl k tomu, že autobus zapadl do příkopu.

Aby si otužilci mohli zaplavat, museli prosekat let

Choceň - Při sobotním závodu zimních plavců v Chocni mráz doslova zalézal za nehty. Nábřeží bylo při startu obsypané diváky, ale jak otužilci kroužili a kroužili, jejich řady postupně řídly. Protože Tichou Orlici pokrývá led, trať bylo nutné vyřezat do dvaceticentimetrové ledové krusty a před akcí neustále hladinu čeřit, aby nezamrzla.

Je libo zaplavat si mezi ledy?

Choceň - Oddíl zimních plavců Spartak Choceň pořádá v sobotu již 46. ročník otužilecké soutěže Zámecký okruh a 2.ročník memoriálu Dráži Novotné.

Do Chocně na leteckou výstavu

Choceň /Píšete nám/ – Orlické muzeum se opět po letech zaplnilo leteckou tematikou.

Vzpomínali na Milana Touška

Choceň - V Chocni se konal koncert k nedožitým 90. narozeninámMilana Touška. V sále Panského domu vystoupila místní uskupení, vzpomínalo se na nadaného hudebníka Milana Touška (zemřel 27. prosince 2010), který byl obdarován schopností zahrát na jakýkoliv nástroj. Byl také vyhledávaným léčitelem, k jeho pacientům patřil například herec Josef Kemr.

Senior doprava bude i v Chocni

Choceň – Pro ostatní občany to jsou každodenní činnosti, které nejsou žádným větším problémem. Cesta na nákup, k lékaři či návštěva zdravotnického zařízení ale působí určité potíže těm, kterým již zdraví plně neslouží a i chůze se stává čím dál obtížnější. Východiskem pro ně může být Senior doprava, která funguje už ve čtyřech městech v okresu. Nyní se po dlouhém zvažování, sečtení všech došlých odpovědí z dotazníkového šetření, ve kterém měli občané města možnost vyjádřit svůj názor, domluvě s ředitelem Českého červeného kříže (ČČK) Ústí nad Orlicí Martinem Hodovalem a dohodě v radě města zavede zkušební provoz i v Chocni. 

Ohořelé polínko zapálilo kůlnu

Zámrsk – V obci hořela v sobotu před polednem kůlna. Hasiči na místě zjistili, že začala hořet v okamžiku, kdy majitelka vyndala ohořelé polínko, které se nevešlo do kamen, a tím došlo ke vznícení materiálu v okolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení