VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

Měl dvě promile a utrhl kryt nádrže

Choceň - Dal si pořádně do nosu a pak se rozhodl, že si najde nějakou tu oběť.

U nádraží chtějí lepší parkování

Choceň – Nádraží v parku – park v nádraží. To je koncepce, se kterou pracují Choceňští při aktuálně připravované studii revitalizace prostoru přednádraží. „Choceň má zatím hotovou studii, která navrhuje tři varianty.

Koncert jako pocta Gustavu Mahlerovi

Choceň – V pátek od 18 hodin se v sále Orlického muzea v Chocni uskuteční pěvecký recitál barytonisty Jiřího Kunčického, kterého na klavír doprovodí Markéta Výborná. Markéta Výborná vystudovala Konzervatoř v Pardubicích. Jiří Kunčický vystudoval chemii, ale hudba patřila vždy k jeho láskám.

Ve světě se lidé také otužují, ale náš Český pohár je opravdu unikátní

Choceň – Když se řekne zimní plavání, kdekomu na Orlickoústecku se vybaví Choceň. Místní Oddíl zimního a dálkového plavání Spartak Choceň svou historii píše od roku 1973 a jeho prosincové a lednové závody jsou vyhlášené široko daleko.

Radek John pohovoří o novinařině i politice

Choceň /Krátce/ - Povídání o novinařině a politice. To je podtitul pondělní přednášky o zajímavých tématech v pořadu Jsem zpět, se kterou v sále v Panském domě v Chocni vystoupí Radek John v rámci cyklu přednášek Choceňské univerzity volného času. Novinář, spisovatel, repor-tér, scénárista a v neposlední řadě politik své četné zkušenosti z publicistiky i politiky uvede od 18.30 hodin a všichni jsou srdečně zváni.

Žáci nabídnou prohlídky Chocně

Choceň – Již potřetí připravili žáci Obchodní akademie a Střední školy cestovního ruchu Choceň ve spolupráci s městem a Asociací průvodců České republiky akci Bezplatné prohlídky Chocně. „Naši žáci mají připravené dvě prohlídkové trasy po městě Choceň, děti se mohou těšit na soutěže a hry o sladké odměny," lákají účastníky organizátoři.

Architektuře Chocně se věnuje výstava

Choceň /Krátce/ – V Orlickém muzeu je k vidění nová výstava Architektura v Chocni, která mapuje především historizující slohy a funkcionalismus. Výstava potrvá do 28. února. Otevřena je denně od 9 do 12 a od 14 do 17 hodin.

Mistr Choceňský rozdával první ocenění

Choceň – O poslední lednové neděli odpoledne se ve svátečně vyzdobeném sále Orlického muzea v Chocni uskutečnila velmi příjemná a zároveň velmi důstojná slavnost – předávání prvních ocenění Mistra Choceňského.

U nádraží se chystá revitalizace

Choceň - Oprava prostor přednádraží je ve fázi tvorby projektu. Měla by začít příští rok. 

Předskokany otužilců byli potápěči z Pastvinské přehrady

Choceň – V sobotu se uskutečnil pětačtyřicátý ročník Zámeckého okruhu. Tradiční závod zimních plavců přilákal ve slunečném počasí velké množství otužilců, kteří si „střihli" trať na 100, 250 nebo 500 metrů, ale i zhruba na tři stovky přihlížejících diváků. „Myslím, že můžeme být spokojeni," hlásil s úsměvem předseda pořádajícího Spartaku Choceň Jiří Šejna.

Choceňští budou diskutovat o plánu

Choceň – Strategický plán města pro roky 2016 – 2020, který začali v Chocni připravovat již v loňském roce, nyní čeká připomínkování občanů. V pondělí 8. února se od 17 hodin uskuteční setkání s občany.

Závod otužilců oživí ukázky potápěčů vodní záchranné služby

Choceň – V sobotu se v Chocni uskuteční už pětačtyřicátý ročník soutěže Zámecký okruh. Jde o soutěž v zimním plavání, kterou pořádá Oddíl Zimního a dálkového plavání Spartak Choceň.

Při čaji o páté budou hovořit o zlobení

Choceň – Centrum pro mimosoudní řešení sporů pořádá dnes pod záštitou Evropského institutu pro smír, mediaci a rozhodčí řízení Čaj o páté. Hostem bude etopedka a výchovná poradkyně Ilona Chalupníková s přednáškou na téma „Zlobení je fajn, zkusme se naučit v něm žít".

Dům s pečovatelskou službou se dočká další etapy revitalizace

Choceň /Krátce/ - Město Choceň na letošní rok připravuje realizaci další etapy rekonstrukce domu s pečovatelskou službou. „A to v rozsahu třech dalších renovovaných bytů plus nové zázemí pro pečovatelky v prvním patře," informoval starosta Chocně Ladislav Valtr. Cena díla před soutěží na dodavatele je vypočítána na bezmála tři miliony korun. Opravy se letos má dočkat i střecha budovy obchodní akademie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies