VYBERTE SI REGION

Mikroregion: CHOCEŇ

Město v okrese Ústí nad Orlicí, rozkládající se přibližně na území 2 170 hektarů. Ve městě žije přes devět tisíc obyvatel. Zdroj: www.denikpolitika.cz

Do Chocně na leteckou výstavu

Choceň /Píšete nám/ – Orlické muzeum se opět po letech zaplnilo leteckou tematikou.

Vzpomínali na Milana Touška

Choceň - V Chocni se konal koncert k nedožitým 90. narozeninámMilana Touška. V sále Panského domu vystoupila místní uskupení, vzpomínalo se na nadaného hudebníka Milana Touška (zemřel 27. prosince 2010), který byl obdarován schopností zahrát na jakýkoliv nástroj. Byl také vyhledávaným léčitelem, k jeho pacientům patřil například herec Josef Kemr.

Senior doprava bude i v Chocni

Choceň – Pro ostatní občany to jsou každodenní činnosti, které nejsou žádným větším problémem. Cesta na nákup, k lékaři či návštěva zdravotnického zařízení ale působí určité potíže těm, kterým již zdraví plně neslouží a i chůze se stává čím dál obtížnější. Východiskem pro ně může být Senior doprava, která funguje už ve čtyřech městech v okresu. Nyní se po dlouhém zvažování, sečtení všech došlých odpovědí z dotazníkového šetření, ve kterém měli občané města možnost vyjádřit svůj názor, domluvě s ředitelem Českého červeného kříže (ČČK) Ústí nad Orlicí Martinem Hodovalem a dohodě v radě města zavede zkušební provoz i v Chocni. 

Ohořelé polínko zapálilo kůlnu

Zámrsk – V obci hořela v sobotu před polednem kůlna. Hasiči na místě zjistili, že začala hořet v okamžiku, kdy majitelka vyndala ohořelé polínko, které se nevešlo do kamen, a tím došlo ke vznícení materiálu v okolí.

OBRAZEM: Zvesela do nového roku

Choceň - Město se loučilo s loňským rokem tradiční silvestrovskou veselicí na náměstí, místní si mohli poslechnout Choceňačku a Kantorský dixieland, zahřát se svařákem a pochutnat si na ovárku. Pro mnohé je tato akce vítanou příležitostí potkat se se známými a sousedy a popřát jim vše nejlepší do nového roku.

"Zuška" hledá nového ředitele

Choceň /Krátce/ – Po pěti letech ve funkci ředitele Základní umělecké školy v červnu skončí její dosavadní ředitel Jiří Kopecký. „Chci se naplno věnovat hudební vědě," odvětil na dotaz Deníku ředitel, kterému se čerstvě podařilo docílit zřízení parkoviště u školy.

Sběratelka vrací historickým panenkám jejich krásu

Choceň – Někdo sbírá pohlednice, jiný angličáky, někdo si libuje v háčkování a někdo po večerech lepí modely. Jarmila Jašková z Chocně našla zálibu v historických panenkách. Jejich sbírání se věnuje už deset let a doma má odhadem na sedm stovek panenek. „Nikdy jsem je nepočítala," přiznává s úsměvem. Necelou polovinu z nich až do osmého ledna vystavuje v Orlickém muzeu v Chocni.

Otužilci si v Chocni užili ledovou vodu Tiché Orlice

Choceň – V choceňském parku Peliny se v sobotu 166 plavců ponořilo do Tiché Orlice při 46. ročníku závodu zimních plavců Napříč Chocní. Vybírali si z tras dlouhých 100, 250, 500 a 750 metrů. Do Chocně se zimní plavci na další závod vrátí 28. ledna 2017.

Policie pátrá, kdo naboural dodávku

Choceň – Velmi nepříjemné překvapení čekalo na řidiče dodávky, který si přišel vyzvednout auto odstavené na parkovišti před prodejnou Lidl. Někdo vůz naboural a bez jakékoliv reakce ujel.

Otužilci opět po roce poplavou po i proti proudu Tiché Orlice

Choceň – Po šestačtyřicáté se sejdou zimní plavci u tradiční soutěže Napříč Chocní, která je šestým rokem spjata s memoriálem Jaroslava Doležala. Otužilci se do Tiché Orlice v choceňském parku Peliny ponoří už tuto sobotu, zahájení je ve 13 hodin.

OBRAZEM: Mikuláš jel vlakem z Chocně do Litomyšle

Choceň - Mikulášská delegace necestovala o víkendu jen na trati Letohrad – Dolní Lipka, ale i mezi Chocní a Litomyšlí. Nedělní Mikulášská jízda se těšila velkému zájmu dětí, které si kromě sladké odměny odnesly i zážitek ze setkání s Mikulášem, čertem a andělem.

OBRAZEM: V muzeu vystavují na tři stovky panenek

Choceň - Návrat do dětských let. V Orlickém muzeu v Chocni byla v sobotu zahájena vánoční výstava historických panenek Jarmily Jaškové. Návštěvníci mohou vidět na tři stovky panenek, například celuloidové či porcelánové, kočárky i plyšové hračky. To vše z počátku dvacátého století. Výstava potrvá do 8. ledna.

Dočkali se! U zámku v Chocni bude nové parkoviště

Choceň – Sáhodlouhá jednání a dohadování po dlouhých deset let se konečně dobrala konce. U choceňského zámku vzniknou nová parkovací místa – zelenou jim dali na svém středečním jednání zastupitelé města.

V muzeu představí panenky našich prababiček

Choceň - Orlické muzeum v Chocni dnes v 15 hodin zahájí výstavu „Panenky našich prababiček". Představí historické panenky a jejich doplňky ze soukromé sbírky Jarmily Jaškové z Chocně. Na dnešní vernisáži se návštěvníci od sběratelky dozví o panenkách vše podstatné. Výstava v muzeu potrvá do 8. ledna 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies