VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

Město v okrese Ústí nad Orlicí, rozkládající se přibližně na území 2 170 hektarů. Ve městě žije přes devět tisíc obyvatel. Zdroj: www.denikpolitika.cz

Ukradenou zbraň našli v kontejneru na odpad

Choceň - Jak informovala policie, zbraň, která byla 2. března ukradena ze zaparkovaného auta v Chocni, je na světě. Objevili ji v úterý na jedné choceňské ulici pracovníci firmy při svozu kontejnerů s materiálem určeným na recyklaci.

AKTUALIZOVÁNO

U Chocně zemřel po srážce s vlakem mladý muž

Choceň - Na trati mezi Chocní a Újezdem u Chocně srazil v pátek po 11. hodině osobní vlak mladého muže. Ten následkům střetu na místě podlehl. Podle policie jde o osobu mladší patnácti let. „Nařízena byla soudní pitva," dodala k neštěstí tisková mluvčí Lenka Vilímková.

OBRAZEM: Scénkou ztvárnili i ptačí chřipku

Skořenice – Poslední z letošních masopustů se uskutečnil o víkendu ve Skořenicích. Tradiční Staročeské ostatky tu za slunného počasí přilákaly desítky lidí, nouze nebyla o dobré jídlo, pití i zábavu a nechyběly ani tradiční scénky, letos třeba inspirované ptačí chřipkou.

Překvapení? Součástí lupu se stala i pistole

Choceň - Nečekanou kořist získal zloděj, který se 2. března vloupal v Chocni do osobního auta. Kromě peněženky s platebními kartami totiž sebral i pistoli se všemi doklady. Trest hrozí nejen zloději, ale tučná pokuta zřejmě nemine ani okradeného muže.

Opraví poničenou střechu kaple Choceňského zámku

Choceň – Choceňský zámek se dočká nové střechy. Rekonstrukce začne na jaře a potrvá do září letošního roku. Opravovat se bude nejhodnotnější část zámku – novogotická kaple Nanebevzetí Panny Marie z poloviny 19. století.

Masopustní veselí roztančí Skořenice

Skořenice – Poslední zastávkou masopustních hodů, zabijačky, tance a dobrého pití letošního roku budou dnes Skořenice, které svůj masopust zvaný Staročeské ostatky začnou už v jedenáct hodin tradičními zabijačkovými hody.

Udělovali titul Mistr Choceňský

Choceň /Krátce/ – V Chocni podruhé udělovali titul Mistr Choceňský. Z předložených návrhů vybrali zastupitelé čtyři oceněné.

OBRAZEM: Masopustní veselice v Chocni

Choceň v sobotu ožila masopustem. Do čela průvodu, který vycházel z náměstí, se už tradičně postavila dechová hudba Choceňačka. Jednou ze zastávek byl i Domov pro seniory, kam masky přinesly veselou náladu. Foto: Bohumil Bečička

Cizinci předložili padělané doklady

Choceň – Šest Ukrajinců a jeden Moldavan neprošli úterní kontrolou dokladů na pracovišti výrobního podniku v Chocni.

Budují vodovod a opraví střechu

Seriál Deníku: investice 2017

Mariánský sloup v Chocni zachrání

Choceň – Čas má ostré zuby, kterým neuniknou ani věci nejpevnější, z kamene. A proto se v Chocni pustí do rekonstrukce zdejšího Mariánského sloupu. „Pozdně barokní památka je značně poškozená," potvrdil starosta Miroslav Kučera. Podobný zásah podstoupily Mariánské sloupy v Letohradu, Ústí nad Orlicí a České Třebové.

Rychlík z Prahy zachytil muže v kolejišti

Zámrsk – Cestujícím v rychlíku ve směru Praha – Košice se v pátek večer cesta protáhla o několik hodin. Těsně před půlnocí totiž rychlík v blízkosti železniční stanice Zámrsk zachytil muže pohybujícího se pravděpodobně v kolejišti.

Ptačí chřipka udeřila v Koldíně

Orlickoústecko – Ptačí chřipka se po deseti letech opět vrátila. Orlickoústecko jí odolávalo víc než měsíc od nálezu prvního ohniska v Jihomoravském kraji, teď je ale vše jinak! Kvůli ptačí chřipce čeká kompletní likvidace malochov v Koldíně nedaleko Chocně.

V zapadlém autobusu uvízli cestující, pomoci museli hasiči

Koldín – Adrenalin zažila šestice cestujících v ranním autobusu v Koldíně – Hradišti. Čerstvý sníh zřejmě přispěl k tomu, že autobus zapadl do příkopu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies