VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ TŘEBOVÁ

Auto knokautovalo cyklistu

Česká Třebová - Policisté stále prověřují nehodu, ke které došlo v pátek 26. května odpoledne na ulici Sadová v České Třebové.

Událost týdne: Na trať se vrací historické vlaky

Česká Třebová - Na železniční trať Česká Třebová - Hanušovice se přes léto vrátí historické vlakové soupravy, jejichž jízdy nalákaly v minulých dvou letech tisíce cestujících. Ti se stejně jako v minulosti mohou svézt třemi typy lokomotiv.

Školka U Koupaliště znovu ožije v září

Česká Třebová - Mateřská škola U Koupaliště slouží již více jak třicet let. Nyní se dočká nového kabátu. Stavebníci ji převzali na konci května. Naplánováno je zateplení, nová fasáda, okna a dveře.

Frajeřina skončila demolicí aut

Česká Třebová - Chtěli si udělat z parkoviště před supermarketem Billa závodní dráhu, to se ale dvěma mladíkům z Ústí nevyplatilo.

Svatby v proměnách století

Česká Třebová - Městské muzeum v České Třebové se odělo do slavnostního hávu. Ve čtvrtek od 17 hodin se uskuteční slavnostní vernisáž výstavy nazvané „Ano! Svatební obřady v proměnách dvou století", která je věnovaná svatbám dob minulých.

Omezí provoz na silnici I/14

Česká Třebová - Na frekventované silnici I/14 která protíná celé město, bude nově umístěno přechodné dopravní značení, které informuje řidiče o plánovaném omezení provozu na průtahu městem.

OBRAZEM: Do Javorky za dětmi dorazil i T-Rex

Česká Třebová - Spoustu zábavy nabídl nedělní Českotřebovský kohoutek v parku Javorka. Tradiční akce pořádaná městskou knihovnou nabídla divadlo, písničky v podání Magdaleny Reifové a Petra Vacka, soutěže, jízdy na lodičkách, ale i show s T-Rexem.

Petičníci se nevzdávají

Česká Třebová - Zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček a jeho spolupracovníci se sešli s petičníky a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.

Posudky už mají. Kdo nese vinu, zatím tají

Česká Třebová - Policie má k dispozici znalecké posudky v případu zřícené střechy sportovní haly.

OBRAZEM: Malou scénu ovládli divadelníci

Česká Třebová - Čtyři dny, osm představení, to byl FEMAD - festival mladého amatérského divadla v Malé scéně v České Třebové.

Agresi si vybili na kontejnerech

Česká Třebová - Dva mladíci v noci na neděli nenechali v klidu spát obyvatele sídliště Pod Jelenicí. Alkohol dal průchod jejich nahromaděné agresivitě, kterou si vybili na kontejnerech na tříděný odpad.

Taneční škola uspěla na mistrovství Čech

Česká Třebová - Posledních pár víkendů cestovala Taneční škola po České republice, ve snaze uspět na taneční scéně.

Do města přijede veřejná cyklotour

Česká Třebová - Město železnice se v pondělí stane cílem páté etapy charitativní akce na pomoc onkologicky nemocným dětem s názvem Na kole dětem.

Železniční uzel čeká renovace

Česká Třebová - Práce by měly začít na podzim roku 2019 a potrvají tři roky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení