VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ TŘEBOVÁ

Česká Třebová leží ve východních Čechách v podhůří Orlických hor. Její historie sahá do roku 1278. K tamním kulturním památkám patří románská rotunda sv. Kateřiny – z první poloviny 13. století, klasicistní kostel sv. Jakuba Většího z r. 1801 nebo nově zrekonstruovaná chaloupka, s dobovou expozicí, v níž na počátku minulého století pobýval Max Švabinský. Česká Třebová se může pochlubit i kvalitními sportovišti. Zimní sportovci ocení moderní stadion, 800 m dlouhou sjezdovku. Běžci zase mohou použít 30 km upravovaných běžeckých tratí. Zdroj: www.ceska-trebova.cz

Výstavy naladí na svátky jara

Česká Třebová - Nastal čas velikonočních výstav.

'Soupeř byl lepší,' shodli se hokejisté

Česká Třebová - Ohlasy po pátém finálovém utkání hokejové krajské ligy z kabiny Kohoutů.

Thálie pro Radima Vizváryho

Praha, Česká Třebová - Ocenění Herecké asociace - Thálii - si v sobotu z Národního divadla v Praze odnesl mim Radim Vizváry.

Plný 'barák' titul s Kohouty neoslavil

Česká Třebová - Páté finálové utkání na ledě České Třebové opanovali hokejisté Světlé nad Sázavou 4:1 a jsou vítězi krajské ligy Pardubického kraje. Zápas sledovalo rekordních 1316 diváků!

Dětský pavilon opraví Profistav

Jevíčko, Česká Třebová - Vedení kraje ani ústavu si komplikace nepřipouští.

Třicetiletá žena na nádraží napadla a okradla vlastní rodiče

Česká Třebová – Už několikátý den jsou ve vazbě muž a žena, kteří se dopustili loupežného přepadení na vlakovém nádraží. Rozhodně však nešlo o náhodně vybranou oběť, ani o cizí osoby. Terčem se stali rodiče třicetileté ženy, motivem byly peníze.

Česká učitelka vydrží všechno (14)

Drobné poznámky k vývoji domácího porevolučního školství: Žáci a královna věd

Zájem o vzdělávání dětí v přírodě roste

Orlickoústecko, Svitavsko – V České republice dnes podle Asociace lesních mateřských (ALMŠ) škol funguje přes sto dvacet lesních školek. Těmito čísly se blížíme k zemím s jejich nejvyšším počtem.

Splní se trampům sen o vlastním muzeu?

Česká Třebová – O možnosti založit ve městě stálé trampské muzeum se mluví už několik měsíců. „Myslím si, že by to byla věc, za kterou by lidé do České Třebové přijeli," míní starosta Jaroslav Zedník, kterého s návrhem vzniku muzea oslovila Rada trampů.

Proč se střecha zřítila, objasní posudek ještě v březnu

Česká Třebová – Více než patnáct milionů korun. Taková bude zřejmě škoda na poničené hale nové tělocvičny na Skalce v České Třebové. Její střecha se zřítila v polovině ledna během florbalového zápasu, pouhý den před slavnostním otevřením.

Muži zákona honili zloděje kabelky

Česká Třebová – Městská policie informovala o drzém zloději, který využil chvilkové zaneprázdněnosti personálu prodejního stánku v nádražní hale a ukradl odloženou kabelku s doklady, mobilem a penězi.

Knihovnička slaví narozeniny

Česká Třebová - 21. března je tomu rok, co byl oficiálně zahájen provoz veřejné komunitní knihovničky na českotřebovském nádraží. Město se tak připojilo do celorepublikového projektu a městská knihovna, která se o veřejnou knihovničku stará, za celý rok doplnila na nádraží přes pět a půl tisíce knih. Knihovna funguje na bezplatném principu půjčení a vrácení knihy bez předchozí registrace, poplatků nebo stanovené výpůjční doby.

OBRAZEM: Nostalgie v České Třebové

Česká Třebová - Ve výstavní síni Kulturního centra bude od 7. do 26. března vystavovat asambláže a koláže Šárka Hrouzková. Výstava nese název Nostalgie. 

Lavičku opravili a odešli s pokutou

Česká Třebová – O pochybném způsobu zábavy, který si vybrali tři mladíci ve věku od patnácti do šestnácti let, včera informovala městská policie. Jejich pozornosti neunikla lavička v parku Na Zámostí, kterou nejprve společnými silami vyvrátili ze země a poté z ní odtrhli několik prken, které naházeli do řeky Třebovky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies