VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ TŘEBOVÁ

Česká Třebová leží ve východních Čechách v podhůří Orlických hor. Její historie sahá do roku 1278. K tamním kulturním památkám patří románská rotunda sv. Kateřiny – z první poloviny 13. století, klasicistní kostel sv. Jakuba Většího z r. 1801 nebo nově zrekonstruovaná chaloupka, s dobovou expozicí, v níž na počátku minulého století pobýval Max Švabinský. Česká Třebová se může pochlubit i kvalitními sportovišti. Zimní sportovci ocení moderní stadion, 800 m dlouhou sjezdovku. Běžci zase mohou použít 30 km upravovaných běžeckých tratí. Zdroj: www.ceska-trebova.cz

AKTUALIZOVÁNO

Linkový autobus do cíle nedojel, tři lidé jsou zranění

Česká Třebová - Linkový autobus s osobním autem se střetly v pátek krátce po sedmé hodině ráno na zasněžené silnici mezi Českou Třebovou a Skuhrovem.

Na TECHNOhrátky přijelo už sto škol

Česká Třebová - Další jubileum TECHNOhrátek - v České Třebové si zapsaly na účastnický seznam už 100. základní školu.

Hale při opravě zvednou strop, zvýší se o metr a půl

Česká Třebová - „Toto nebude druhá Studénka" zdůraznil u zničené haly hejtman Martin Netolický.

Vidina trampského muzea nabírá na realitě

Česká Třebová - Splní se trampům sen o vlastním muzeu v České Třebové? Zdá se, že ano.

Hejtman už nechce být zastupitelem

Česká Třebová - Hejtman Pardubického kraje a zastupitel České Třebové Martin Netolický oznámil na svém facebookovém profilu, že rezignoval na funkci předsedy finančního výboru a zváží i své setrvání v zastupitelstvu.

Rovná 'čtrnáctka' přitahuje nehody

Ústí nad Orlicí, Česká Třebová - Na problematickém úseku vloni vyhasl mladý život.

Kontrolní den objasní rozsah škod, stav haly i další postup

Česká Třebová - U poničené sportovní haly Na Skalce se ve středu uskuteční další z plánovaných kontrolních dnů. Přítomen má být mimo jiné hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, zástupci litomyšlské společnosti Profistav i projektant stavby.

V dějepise poměří síly i s cizinci

Česká Třebová - Velký úspěch mají za sebou tři českotřebovští gymnazisté, kteří excelovali v krajském kole česko-slovenské dějepisné soutěže. Soupeři jim bylo více než tři sta týmů.

AKTUALIZOVÁNO

Soutěž opět ukázala, že děti vidí hasiče jako hrdiny

Česká Třebová /FOTO/ - Jaká je práce hasičů a jak je děti vidí? Každý rok na to odpovídá soutěž „Požární ochrana očima dětí a mládeže".

Kostel ovládne chrámový večer

Česká Třebová /FOTO/ - Chrámový galavečer, koncert slovenského orchestru Cigánski diabli, Jaroslav Svěcený a jeho komentované prohlídky výstavy houslí, koncert v Kulturním centru i v Přívratu. To je letošní festival Bennewitz v České Třebové, jehož devatenáctý ročník vypukl ve středu zahajovacím koncertem ve velkém sále Kulturního centra.

Nad zřícením střechy sportovní haly stále visí otazník

Česká Třebová - „Veřejnost může mít dojem, že celá věc ustrnula. Rozhodně tomu tak není," ujišťuje hejtman Martin Netolický ve věci zřícené střechy nové sportovní haly Na Skalce.

Festival zahájí koncert Svěceného

Orlickoústecko - V České Třebové bude zahájen Festival Bennewitz 2017, který je přehlídkou vynikajících interpretů v oblasti vážné hudby.

Příčina požáru se stále vyšetřuje

Česká Třebová - Úmysl, nebo náhoda? Odpověď na tuto otázku nyní řeší místní policie.

Festival už nemá být jen lokální akcí

Česká Třebová /ROZHOVOR/ - Hudebním svátkem nejen pro Českotřebovské bude festival vážné hudby Bennewitz 2017, který začíná ve středu v České Třebové. Jeden z koncertů se odehraje i v Bennewitzově rodišti v obci Přívrat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies