VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na co kam: „Táhni, ... ale vrať se“ jde do finále

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Už jen do konce tohoto týdne máte šanci navštívit výstavu věnovanou stěhovavým ptákům „Táhni, … ale vrať se!“ na pardubickém zámku.

6.9.2017
SDÍLEJ:

Výstava věnovaná stěhovavým ptákům „Táhni, ... ale vrať se!“ na pardubickém zámku.Foto: Východočeské muzeum Pardubice

Upozornila na to včera Kateřina Procházková z Východočeského muzea v Pardubicích. Ještě do neděle si můžete prohlédnout, jak se velký gotický sál zámku proměnil v útočiště desítek druhů ptáků. Nad hlavami návštěvníků „létají“ čápi, rorýsi, rackové, včelojed, orel křiklavý a kachny. V rákosí se schovávají bukač, bukáček, rákosníci i ornitolog kroužkující ptactvo.

Seminář poradí, jak na dotace

Litomyšl - Na podzim letošního roku budou moci lidé podávat žádosti do několika dotačních programů, například do Dešťovky, z níž mohou domácnosti financovat vybavení na zadržování srážkové vody. Vzhledem k tomu, že se dotační peníze snaží vždy získat i zájemci, kteří na příspěvek nedosáhnou kvůli různým nedostatkům, se úředníci městského úřadu rozhodli uspořádat veřejný seminář. Setkání se uskuteční ve středu v klenutém sále zámeckého pivovaru v Litomyšli od 17 hodin.

Nový trávník pokřtí přípravky

Přelouč - Ve středu od 16 hodin se v Přelouči uskuteční slavnostní otevření nově zrekonstruovaného sportovního stadionu. Na hřišti se zároveň odehraje turnaj fotbalových přípravek. Během rekonstrukce za 25 milionů korun došlo například k výměně trávníku a vymodelování plochy, byl vybudován nový drenážní a zavlažovací systém a instalována nová časomíra. Kolem hřiště vznikla první tartanová atletická dráha v Přelouči. Sloužit bude sportovcům, ale i školám a veřejnosti.

Autor: Redakce

6.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Razantně se prostříleli do čela

Bývalá ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková

Manažeři zaplatili za cestu do Jihoafrické republiky

Šedé kontejnery rozšíří ve Svitavách možnosti třídění o kovový odpad

Pardubický kraj, Svitavy - Od konce září dostanou Svitavané jako vůbec první v Pardubickém kraji možnost třídit kovový odpad. Radnice investovala do nových kontejnerů na kovové obaly, které na pěti místech ve městě doplní stávající kontejnerová stání.

Památky padají i vzkvétají

Pardubický kraj - V Pardubickém kraji se nachází asi 2200 nemovitých kulturních památek, 14 národních a jedna památka UNESCO.

Bunkr u Dolní Moravy ožije vojenskou historií

Dolní Morava - Zajímavou akci mohou navštívit milovníci vojenské historie v sobotu 23. září v Dolní Moravě, přesněji v muzeu československého opevnění K-S 5 U Potoka v Dolní Moravě.

Naši prvňáci: ZŠ Dobrovského v Lanškrouně

Orlickoústecko, Lanškroun - Nový seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení