VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.6.2017

Oslavy začínají! Představí se oděvní design

Ústí nad Orlicí - První červnový den je pro „umprumku" ve znamení zahájení oslav 125 let od založení školy. První výstavu nabídne symbolicky obor, který je s dějinami uměleckoprůmyslové, dříve textilní školy, spjat vůbec nejdéle. V prostorách Malé scény se bude prezentovat ateliér Designu oděvů od 17.30 hodin.

1.6.2017

Startuje národní přehlídka Femad

Česká Třebová - Již podruhé přivítá Kulturní centrum české kolo festivalu mladého amatérského divadla Femad 2017.

1.6.2017

Orlickoústecko oslaví Den dětí

Orlickoústecko - Ve čtvrtek 1. června je den oblíbený hlavně dětmi, slaví se totiž jejich svátek.

30.5.2017

Východočeské divadlo uvede muzikál Shrek

Pardubice - Po téměř ročním jednání s americkou agenturou získalo Východočeské divadlo Pardubice licenci k uvádění celosvětově úspěšného muzikálu Shrek. Výhradní právo pro Českou republiku autoři poskytli na tři roky, smlouva však navíc umožňuje i deset představení ročně na Slovensku.

30.5.2017

Ředitelka filharmonie: Připravili jsme neskutečně chutné menu

Pardubice - Komorní filharmonie již odtajnila své plány pro novou, v pořadí 49. koncertní sezonu 2017/2018. Na novinky, publikum a mimořádné projekty jsme se zeptali ředitelky Komorní filharmonie Pardubice Jarmily Zbořilové. I v nové sezoně nabídne tři řady abonentních koncertů a take mnoho mimořádných.

30.5.2017

V České Třebové vystavuje Maxmilián

Česká Třebová - OK na stromy. Ve výstavní síni českotřebovského Kulturního centra bude do 4. června přístupná výstava výtvarné skupiny Maxmilián.

30.5.2017

'Zušky' chystají koncerty i poutě

Orlickoústecko - Už v úterý vypukne celostátní happening základních uměleckých škol, do něhož se zapojilo i osm škol na Orlickoústecku. Programy jsou opravdu pestré.

29.5.2017

Moravskotřebovské arkády zněly hudbou

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Nejen hudební, ale i taneční vystoupení čekala na návštěvníky festivalu na moravskotřebovském zámku.

28.5.2017

Venclovo zahradnictví ožije zpěvem i módou

Letohrad - Pátý Zahrádkářský víkend ve Venclově zahradnictví na letohradském Podměstí opět pro návštěvníky připravil pestrý program na oba víkendové dny.

27.5.2017

Východočeské divadlo začne hrát na Kunětické hoře

Východní Čechy, Pardubice - Divadelní amfiteátr, v němž pardubičtí herci hrají svá tradiční předprázdninová představení pod širým nebem, už stojí na vyhlídce pod hradem Kunětická hora.

27.5.2017

Za historií: Kováři se setkají už potřetí

Sopotnice - Sedmkrát do roka se v obecní peci peče chléb. Letošní druhé pečení v obci nedaleko Potštejna je ale také ve znamení třetího ročníku Kovářského sympozia, které letos řídí kovářští mistři Josef Cabalka a Jan Celer.

26.5.2017

V pivovaru v pátek zahrají Tři sestry

Východní Čechy, Pardubice - V pardubickém pivovaru se v pátek sejdou fanoušci české rockové hudby. Zavítá sem totiž jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých kapel Tři sestry v čele s Lou Fanánkem Hagenem.

25.5.2017

Maxmilián vystavuje v 'kulturáku'

Česká Třebová - OK - Na stromy. Ve výstavní síni českotřebovského Kulturního centra bude do 4. června přístupná výstava výtvarné skupiny Maxmilián.

24.5.2017

Divadlo zaplní Naši furianti

Ústí nad Orlicí - V Roškotově divadle bude ve středu reprízováno divadelní představení Naši furianti ústeckoorlického souboru Vicena, které bylo oceněno na přehlídce amatérského divadla v Červeném Kostelci. Od porotců získalo také doporučení na národní přehlídku Divadelní Piknik Volyně.

23.5.2017

Východočeské divadlo naposledy uvede Lháře

Východní Čechy, Pardubice - S oblíbenou inscenací Lháři se v úterý od 19 hodin rozloučí Východočeské divadlo v Pardubicích. Ta měla premiéru 11. října 2014 a dočkala se 35 repríz.

23.5.2017

Milovníkům jazzu zahraje extratřída

Česká Třebová - Cyklus jazzových večerů v Malé scéně nekončí. V úterý si mohou fanoušci přijít poslechnout od 19 hodin koncert Jazz & Blues on the Rails Jaro 2017, za přítomnosti uznávaného hudebníka z Ameriky Mika DiRubbo.

22.5.2017

OBRAZEM: Čermákovo Vysoké Mýto

Vysoké Mýto - Národní soutěžní přehlídka dětských dechových orchestrů objektivem Ivana Krejzy.

21.5.2017

Divadlo v příští sezoně uvede komedie, milostný thriller i českou premiéru

Východní Čechy, Pardubice - Celkem osm premiér uvede v příští sezoně Východočeské divadlo VČD) v Pardubicích. Pět z nich se uskuteční na velkém jevišti Městského divadla, dvě na Malé scéně ve dvoře a jedna na vyhlídce hradu Kunětická hora.

21.5.2017

Smiling String Orchestra rozezněl hrad Svojanov

Východní Čechy, Svojanov - Královéhradecký smyčcový orchestr Smiling String Orchestra ze ZUŠ Střezina Hradec Králové se na týden zabydlel na hradě. Mladí hudebníci si každoroční soustředění určené k sehrání užívali.

21.5.2017

Ředitelem Východočeského divadla zůstává Petr Dohnal

Východní Čechy, Pardubice - Ve vedení Východočeského divadla Pardubice pokračuje stávající ředitel Petr Dohnal, kterého na základě výběrového řízení jmenovala rada města na dalších šest let. Původní mandát měl řediteli skončit k 1. červnu.

20.5.2017

Účastníci hudebního festivalu šlápnou do pedálů

Letohrad - V pořadí osmadvacátý Mezinárodní hudební festival Letohrad 2017 (MHF) odstartuje koncertem se světoznámou houslistkou Gabrielou Demeterovou.

20.5.2017

Filharmonie vystoupí v nové sezoně i s Ondřejem Brzobohatým a Danem Bártou

Pardubice - Pardubickou komorní filharmonii si ročně poslechne kolem 50 tisíc lidí. Beznadějně jsou vyprodána zejména nedělní představení pro děti a rodiče. Včera filharmonie odtajnila své plány pro koncertní sezonu 2017/2018. Ta stávající, v pořadí 48., již spěje ke svému závěru.

20.5.2017

Čermákovo Mýto slaví jubileum

Vysoké Mýto - Vystoupení pěti dětských dechových orchestrů a bohatý doprovodný program, to je 25. ročník Čermákova Mýta, který se koná v centru města v sobotu od 9.30 hodin.

19.5.2017

Muzeum starých strojů otevírá dveře a představí novou železnici

Žamberk - Muzeum starých strojů v bývalé Mosilaně v Žamberku pořádá v sobotu tradiční den otevřených dveří.

18.5.2017

Letohrad ovládne pouťové veselí

Letohrad - Autodrom, houpačky, „řetízák", stánky, cukrová vata… To všechno a ještě mnoho víc slibuje 304. Kopečková pouť, která přivítá návštěvníky od pátku až do neděle.

18.5.2017

Narozeniny slaví galerie i Rumcajs

Vysoké Mýto - Velkou narozeninovou párty slibuje na páteční večer a noc vysokomýtská galerie. Slaví totiž šedesátiny, padesátku na krku má zase Rumcajs a právě obě jubilea inspirovala galerii k velké oslavě.

18.5.2017

Muzea a galerie mají otevřeno

Pardubický kraj - Akce Otevřená muzea a galerie nabízí pestrý program po celém kraji.

16.5.2017

Lovecké scény vypráví o světě, kde se jinakost netoleruje

Východní Čechy, Pardubice /RECENZE/ - O strachu z jinakosti vypráví inscenace Lovecké scény z Dolního Bavorska, kterou ve Východočeském divadle Pardubice připravil režisér Filip Nuckolls.

15.5.2017

Majáles letos nabídl pestrý program plný kvalitní muziky

Východní Čechy, Pardubice - Pardubický majáles se opět vydařil. Hudební fanoušci si přišli na své.

14.5.2017

Na závěr Pardubického hudebního jara vystoupí Eva Urbanová

Pardubice - Vskutku důstojným způsobem bude zakončen letošní 39. ročník mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro. Na jeho závěrečném koncertu, který se uskuteční v neděli 14. května od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby, totiž vystoupí přední česká pěvkyně, sopranistka Eva Urbanová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení