VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.6.2017

Kostelíčky vystavují na „gymplu“

Letohrad - Ve vstupní chodbě Letohradského soukromého gymnázia je do 23. června k vidění výstava Vím já kostelíček, která sbírá finance na obnovu kostelíků na Králicku - letos na kostelík v Heřmanicích.

17.6.2017

Zpěvák skončil po napadení v nemocnici, kapela Black Mercury zrušila koncerty

Pardubický kraj, Svitavy - Kapela Black Mercury v sobotu na festivalu Hřebečský slunovrat nezahraje. Zpěvák Libor Šenkýř, který je fanouškům známý jako Leeba, skončil v nemocnici po napadení. To se odehrálo před Fabrikou v úterý kolem třetí hodiny ráno. Členové kapely to považují za tragickou událost.

16.6.2017

Začíná svátek hudby, který je klasický pouze svojí kvalitou

Východní Čechy, Litomyšl - Národní festival Smetanova Litomyšl ovládne na několik týdnů město.

16.6.2017

Festival láká na hudbu i soutěže

Jablonné nad Orlicí - Inverze, On The Roof a Dědovy blechy, to je lákadlo pro první den hudebního festivalu Jablonský medvídek.

15.6.2017

Benefice: Koncert pro papoušky a klokany

Letohrad - Na zámecké terase v Letohradu bude v pátek večer živo.

15.6.2017

Pastvinami zaburácejí motory

Pastviny - Vůně benzínu, zvuk silných strojů, soutěže a spousta zábavy, to je jednadvacátý ročník tradičního motosrazu Pastviny 2017, který se uskuteční v pátek a sobotu v autokempu AMK Nova Pastviny.

15.6.2017

Právě probíhají dvě výstavy „umprumky“

Ústí nad Orlicí - V prostorách Malé scény budou až do 27. června k vidění práce druhého, třetího a maturitního ročníku oboru design oděvů orlickoústecké „umprumky".

14.6.2017

Svatby v proměnách století

Česká Třebová - Městské muzeum v České Třebové se odělo do slavnostního hávu. Ve čtvrtek od 17 hodin se uskuteční slavnostní vernisáž výstavy nazvané „Ano! Svatební obřady v proměnách dvou století", která je věnovaná svatbám dob minulých.

13.6.2017

Poseděli i tančili za hudby Atlasu

Libecina - Myslivecká kapela Atlas Mirka Čepického z Horšic zavítala v sobotu do obce Libecina u Vysokého Mýta.

13.6.2017

Smrtihlav přináší jiný úhel pohledu

Králíky - Kino Střelnice promítne v úterý od 20 hodin francouzský film Smrtihlav. Historický válečný snímek se vrací k atentátu na Reinharda Heydricha a přináší jiný úhel pohledu na události, od kterých letos uplynulo 75 let.

12.6.2017

Východočeské divadlo mělo pro děti oponu dokořán

Východní Čechy, Pardubice - Den dětí přichystali na neděli ve Východočeském divadle v Pardubicích. Při cestě plné úkolů divadlem došli až do pohádkového zámku, kde je čekalo setkání s tajemným Zvířetem, Kráskou a družinou oživlých soch.

11.6.2017

Závěr hudebního festivalu patřil „zušce“

Letohrad - Více než pětistovka lidí si v nedělním parném odpoledni našla cestu za zámeckou terasu v Letohradu. Konal se tu slavnostní koncert k šedesátinám Základní umělecké školy Alfonse Muchy, který zároveň zakončil osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu.

11.6.2017

Festival JamRock byl oslavou optimismu. Patřil zpěvačce Anně K.

Žamberk - Pódia, stánky, ale především hudební kapely a fanoušci zaplnili od čtvrtka do neděle louky v Žamberku. Konal se zde totiž desátý ročník festivalu JamRock.

11.6.2017

Do Ústí zavítá Český videosalon

Ústí nad Orlicí - Malá scéna bude ve dnech 16. a 17. června patřit 64. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2017, která je vyvrcholením dění v oboru v daném roce.

11.6.2017

Ondřej Havelka a Melody Makers? Skvělá tečka slavností!

Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí skončily městské slavnosti Město v pohybu. Páteční program na Mírovém náměstí byl tradičně rockový, zahrála mj. kapela Hudba Praha Band. Skvělou tečkou byl v sobotu ve večerních hodinách koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

11.6.2017

Mezinárodní hudební festival zakončí Magdalena Urbanová

Letohrad - Osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu vyvrcholí již tuto neděli, kdy v 15 hodin vypukne na zámecké terase v Letohradu závěrečný slavnostní koncert k 60. výročí místní ZUŠ A. Muchy.

11.6.2017

Na Hedeči zněla italská hudba

Králíky - Významné poutní místo - klášter Hora Matky Boží na Hedeči v Králíkách se v sobotu v podvečer stalo dějištěm koncertu předposledního dne Mezinárodního hudebního festivalu 2017.

10.6.2017

Tip na výlet: Víkend otevřených zahrad

Východní Čechy - Také v našem regionu můžete tuto sobotu a neděli navštívit zajímavé zahrady v rámci projektu Víkend otevřených zahrad.

9.6.2017

Ve výprachtickém kostele zněl basklarinet

Výprachtice - Letošní mezinárodní hudební festival jde pomalu do finále. V pátek se konaly další dva koncerty.

9.6.2017

OBRAZEM: Plné nebe balonků zahájilo Zrcadlo umění

Pardubice - Vypuštěním balonků zahájili ve čtvrtek na Pernštýnském náměstí v Pardubicích festival Zrcadlo umění. Pátek patří malování a tanci, na třídě Míru se budou malovat sochy. Sobota je ve znamení hudby a perníku. Na Příhrádku či Pernštýnském náměstí budete moci vyzkoušet perníkové workshopy i ochutnávání této pochutiny a zároveň poslouchat koncertní vystoupení. Večer zakončí Jiří Ševčík a Pirate Swing band.

9.6.2017

Děti hrály pohádku, aby pomohly dětem

Pardubický kraj, Chrudim - Rok příprav věnovali zkouškám a výrobě kostýmů i kulis žáci a učitelé Speciální základní školy Chrudim, aby nastudovali Duhovou pohádku, kterou koncem května odehráli v Divadle K. Pippicha.

9.6.2017

Muzeum se ohlíží za velkou vodou

Ústí nad Orlicí - V Hernychově vile byla ve čtvrtek otevřena výstava „Velká voda přišla", která připomíná povodně na Ústeckoorlicku.

8.6.2017

Hudební festival zakončí Magdalena Urbanová

Letohrad - Osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu nabízí i letos zajímavé zážitky.

8.6.2017

Vzdají hold malíři Františku Kupkovi

Lanškroun - Ve čtvrtek 8. června se můžete na lanškrounském zámku zúčastnit slavnostního večera vzdávajícího hold malíři Františku Kupkovi. Během programu, který začíná v 17 hodin, budou promítnuty dva filmy o tomto významném umělci.

8.6.2017

Žamberský JamRock slibuje tři dny života navíc

Žamberk - Jedna hudební pecka za druhou, známé kapely, spoustu dobrého jídla, pití a zábavy, to je nabídka desátého ročníku music&art festivalu JamRock v Žamberku.

7.6.2017

Ústí žije pohybem i hudbou

Ústí nad Orlicí - Volejbal, florbal, fotbal, tenis, vystoupení škol, žáků „zušky" a známé kapely – osmnáctý ročník Města v pohybu, které ovládlo po tento týden Ústí nad Orlicí, je nabitý do maxima.

6.6.2017

OBRAZEM: Malou scénu ovládli divadelníci

Česká Třebová - Čtyři dny, osm představení, to byl FEMAD - festival mladého amatérského divadla v Malé scéně v České Třebové.

6.6.2017

Na rynku zazpívá Marek Ztracený

Ústí nad Orlicí - Druhým dnem pokračuje Město v pohybu, které má v úterním programu den životního prostředí. V centru Ústí začíná v 9 hodin, odpolední program startuje v 15.30.

6.6.2017

Africká královna zavítala do Divišova divadla

Žamberk - Příběh o lásce ve válce na palubě Africké královny v Divišově divadle v Žamberku. Loď uprostřed scény, kymácí se, nahýbá, otáčí… a na ní v nesourodý pár - upjatá slečna Rose (Linda Rybová) a obhroublý lodník Charlie (Hynek Čermák).

3.6.2017

Mezinárodní hudební festival zahájí Gabriela Demeterová

Letohrad - Osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradu letos odstartuje ve velkém stylu: už v sobotu v 19.30 hodin jej na Tvrzi Orlice zahájí galakoncertem „Mé filmové lásky" houslistka Gabriela Demeterová a Filharmonie Hradec Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení