VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.6.2017

Těšte se na noční bloudění

Brandýs nad Orlicí - Jedním z unikátů Orlickoústecka je přírodní bludiště v Brandýse nad Orlicí, které slibuje trochu adrenalinu každému, kdo se nebojí hledat tu správnou cestu.

29.6.2017

Chrudim se na šest dnů stane centrem loutkářství

Východní Čechy, Chrudim - Od pátku až do čtvrtka 6. července se z města stane Mekka loutkářství. Uskuteční se zde už 66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim. Na diváky čeká celkem 122 představení, přednášky a každý den tři loutkářské dílny pro veřejnost.

29.6.2017

Letní kino odstartuje Andělem Páně 2

Pardubice - Po dvou letech se v pátek od 21.30 hodin v centru města znovu rozezvučí Pardubické letní kino. To se z areálu vedle skateparku přesune k Tyršovým sadům, kde bude promítat každý večer až do konce prázdnin.

29.6.2017

OBRAZEM: Harmonikáři hráli v Podlesí

Podlesí /FOTO/ - Hostinec U Dubu v Podlesí hostil další z tradičních setkání harmonikářů s názvem Podlesácká harmonika, kterého se zúčastňují muzikanti z blízkého okolí i vzdálených měst a obcí.

28.6.2017

Cikánský temperament zvedl Litomyšl ze sedadel

Pardubický kraj, Litomyšl - Smetanova Litomyšl přivítala temperamentní Budapešťský cikánský symfonický orchestr.

28.6.2017

Letní večery opět zpříjemní i projekce pod širým nebem

Orlickoústecko, Svitavsko - Ideální prázdninovo-dovolenkový večer? Co takhle hvězdné nebe nad hlavou při sledování hitů stříbrného plátna? Letní kina se rozjedou ve většině měst, ale i některých obcích.

28.6.2017

OBRAZEM: V Čermné zatančil i soubor z Kostariky

Dolní Čermná - Čermenské slavnosti byly opět pestrou podívanou sestavenou z vystoupení domácích i hostujících folklorních souborů. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo účinkování souboru Fiesta Tica z Kostariky, který do Dolní Čermné přivezl nádech exotiky.

28.6.2017

Přiblíží vzpomínky na sočskou frontu

Králíky - U příležitosti stého výročí událostí Velké války se ve středu ve Vojenském muzeu v Králíkách uskuteční slavnostní vernisáž výstavy Vzpomínky na sočskou frontu, jejímž vzácným hostem bude slovinský velvyslanec Leon Marc.

26.6.2017

Rád se hrabu sám v sobě, říká herec Ladislav Špiner

Pardubice /ROZHOVOR/ - Východočeské divadlo nastudovalo život a osud Rasputina.

26.6.2017

Česká filharmonie vystoupí s dětmi

Pardubický kraj, Chrudim - Ve velkém sále Muzea se v pátek od 19 hodin uskuteční společný koncert sto dvaceti talentovaných dětí ze sociálně vyloučených lokalit na Chrudimsku a hráčů České filharmonie pod vedením Idy Kelarové.

26.6.2017

Artsy Fartsy zahájil Duhové léto

Pardubický kraj, Hlinsko - Poslední červnový víkend ožilo Hlinsko šestým ročníkem divadelního a hudebního festivalu Artsy Fartsy, který byl přehlídkou divadelních a hudebních vystoupení nejen místního souboru GT, ale i přespolních interpretů.

25.6.2017

„Loutkárna“ oslaví už 45. narozeniny

Pardubický kraj, Chrudim - Loutkářské okénko: Příští týden začíná již 66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim a naše muzeum bude hostit část doprovodného programu této tradiční přehlídky amatérského loutkového divadla a také zde od 30. června bude fungovat i oblíbená hospůdka pro návštěvníky festivalu.

25.6.2017

Východočeské divadlo uvádí premiéru Rasputina

Pardubice - Premiérou hry Rasputin právě tento víkend vrcholí letošní sezona Východočeského divadla v Pardubicích. Premiéra se po sobotě koná i v neděli od 19 hodin.

24.6.2017

„Možná, že příště můžeme přitvrdit“

Pardubický kraj, Litomyšl /ROZHOVOR/ - Dva dny po sobě publikum na Smetanově Litomyšli tancovalo. Nezvyklá situace se odehrála během Koncertů na přání. Na pódiu se představily Puppini Sisters a B-Side Band a následně se stejným orchestrem Vojtěch Dyk.

24.6.2017

Divokej Bill to rozbalil v parku

Choceň - V choceňském parku Peliny vystoupil za velkého zájmu fanoušků Divokej Bill. Hostem byla kapela Poletíme?

24.6.2017

Poslední premiérou letošní divadelní sezony bude Rasputin

Pardubice - Premiérou hry Rasputin uzavře Východočeské divadlo Pardubice svou letošní sezonu. Inscenaci mohou diváci zhlédnout již v sobotu a v neděli od 19 hodin.

24.6.2017

Tanečníci České besedy míří do Jablonného nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí - V sobotu se ve městě uskuteční přehlídka tanečních souborů Česká beseda z Pardubického kraje.

22.6.2017

Letní kino bude cestovat po Heřmanově Městci

Pardubický kraj, Heřmanův Městec - Během letošní sezony diváci nebudou muset jezdit za filmem pod širou oblohou jen na Konopáč, jak byli dosud zvyklí. Mobilní letní kino se během prázdnin zastaví na čtyřech štacích, a to i v místě, kde se už dobrých dvacet let promítačka nerozeběhla.

22.6.2017

Muzeum láká na letní výstavy

Ústí nad Orlicí - Dvě nevšední výstavy čekají od čtvrtečních 17 hodin na své návštěvníky v prostorách Městského muzea v Ústí nad Orlicí.

21.6.2017

Muzeum připravilo pro New York výstavu o původu dolaru

Pardubice/New York - Od českého tolaru k americkému dolaru. Tak se jmenuje výstava, kterou připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích a k vidění bude v Českém domě v New Yorku. Manhattan tak může ocenit pardubické sbírky a připomenout si vznik ikonického slova dolar.

21.6.2017

Do Malé scény se vrací Mladá scéna

Ústí nad Orlicí - Od středy do neděle bude v ústecké Malé scéně probíhat Celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna, v níž se představí divadelní soubory vybrané z postupových kol ze všech krajů České republiky.

20.6.2017

Událost týdne: Slavnosti doplní soubor z Kostariky

Dolní Čermná - Na devětadvacátém ročníku mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti se od 21. do 24. června představí české a slovenské soubory, které doplní atraktivní soubor z Kostariky.

20.6.2017

OBRAZEM: Orchestr slaví padesátiny

Ústí nad Orlicí - Komorní orchestr Jaroslava Kociana slaví 50 let do svého založení.

19.6.2017

Na jevišti se bude kouřit dál

Pardubice - Takzvaný protikuřácký zákon, který platí od 31. května, nedělá problémy jen hostinským. Vypořádat se s ním museli i na poněkud překvapivých místech. Příkladem je Východočeské divadlo v Pardubicích. Důvod? V některých inscenacích se totiž kouří přímo na jevišti.

19.6.2017

Projekt propojil umělce ze 13 evropských měst

Pardubice - Podpořit kreativitu a umělecké aktivity obyvatel 13 evropských měst a být prostředníkem při navazování vztahů mezi umělci různých zemí i subjektů na umělecké aktivity přímo napojených. Takové cíle měl pětiletý projekt CreArt, který právě skončil.

19.6.2017

Festival odstartoval Smetanou

Pardubický kraj, Litomyšl - Zahajovací koncert Smetanovy Litomyšle věnovali památce Jiřího Bělohlávka a Olbrama Zoubka.

18.6.2017

Východočeské divadlo pustí do prodeje neobnovené abonentky

Pardubice - Do prodeje se od pondělí 19. června dostanou neobnovená či uvolněná místa v předplatném Východočeského divadla v Pardubicích.

18.6.2017

Orlická brána s řadou lákadel

Žamberk - Jedenáctý ročník multižánrového kulturního festivalu pro celou rodinu Orlická brána vypukne 14. a 15. července.

18.6.2017

Muzeum zaplnily stovky nádherných hraček

Pardubický kraj, Chrudim - Nejvyšší patro Regionálního muzea v Chrudimi připomíná dobře zásobené hračkářství. Kočárky, panenky, medvídci, autíčka i stavebnice zaujmou všechny věkové generace.

17.6.2017

Pernštejn(l)ove podruhé na pardubickém zámku

Pardubice - Zajímavý program připravil na léto Zámek Pardubice. Nádvoří, rondel i sály budou patřit divadlu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení