VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.6.2017

Letní kino bude cestovat po Heřmanově Městci

Pardubický kraj, Heřmanův Městec - Během letošní sezony diváci nebudou muset jezdit za filmem pod širou oblohou jen na Konopáč, jak byli dosud zvyklí. Mobilní letní kino se během prázdnin zastaví na čtyřech štacích, a to i v místě, kde se už dobrých dvacet let promítačka nerozeběhla.

22.6.2017

Muzeum láká na letní výstavy

Ústí nad Orlicí - Dvě nevšední výstavy čekají od čtvrtečních 17 hodin na své návštěvníky v prostorách Městského muzea v Ústí nad Orlicí.

21.6.2017

Muzeum připravilo pro New York výstavu o původu dolaru

Pardubice/New York - Od českého tolaru k americkému dolaru. Tak se jmenuje výstava, kterou připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích a k vidění bude v Českém domě v New Yorku. Manhattan tak může ocenit pardubické sbírky a připomenout si vznik ikonického slova dolar.

21.6.2017

Do Malé scény se vrací Mladá scéna

Ústí nad Orlicí - Od středy do neděle bude v ústecké Malé scéně probíhat Celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna, v níž se představí divadelní soubory vybrané z postupových kol ze všech krajů České republiky.

20.6.2017

Událost týdne: Slavnosti doplní soubor z Kostariky

Dolní Čermná - Na devětadvacátém ročníku mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti se od 21. do 24. června představí české a slovenské soubory, které doplní atraktivní soubor z Kostariky.

20.6.2017

OBRAZEM: Orchestr slaví padesátiny

Ústí nad Orlicí - Komorní orchestr Jaroslava Kociana slaví 50 let do svého založení.

19.6.2017

Na jevišti se bude kouřit dál

Pardubice - Takzvaný protikuřácký zákon, který platí od 31. května, nedělá problémy jen hostinským. Vypořádat se s ním museli i na poněkud překvapivých místech. Příkladem je Východočeské divadlo v Pardubicích. Důvod? V některých inscenacích se totiž kouří přímo na jevišti.

19.6.2017

Projekt propojil umělce ze 13 evropských měst

Pardubice - Podpořit kreativitu a umělecké aktivity obyvatel 13 evropských měst a být prostředníkem při navazování vztahů mezi umělci různých zemí i subjektů na umělecké aktivity přímo napojených. Takové cíle měl pětiletý projekt CreArt, který právě skončil.

19.6.2017

Festival odstartoval Smetanou

Pardubický kraj, Litomyšl - Zahajovací koncert Smetanovy Litomyšle věnovali památce Jiřího Bělohlávka a Olbrama Zoubka.

18.6.2017

Východočeské divadlo pustí do prodeje neobnovené abonentky

Pardubice - Do prodeje se od pondělí 19. června dostanou neobnovená či uvolněná místa v předplatném Východočeského divadla v Pardubicích.

18.6.2017

Orlická brána s řadou lákadel

Žamberk - Jedenáctý ročník multižánrového kulturního festivalu pro celou rodinu Orlická brána vypukne 14. a 15. července.

18.6.2017

Muzeum zaplnily stovky nádherných hraček

Pardubický kraj, Chrudim - Nejvyšší patro Regionálního muzea v Chrudimi připomíná dobře zásobené hračkářství. Kočárky, panenky, medvídci, autíčka i stavebnice zaujmou všechny věkové generace.

17.6.2017

Pernštejn(l)ove podruhé na pardubickém zámku

Pardubice - Zajímavý program připravil na léto Zámek Pardubice. Nádvoří, rondel i sály budou patřit divadlu.

17.6.2017

Kostelíčky vystavují na „gymplu“

Letohrad - Ve vstupní chodbě Letohradského soukromého gymnázia je do 23. června k vidění výstava Vím já kostelíček, která sbírá finance na obnovu kostelíků na Králicku - letos na kostelík v Heřmanicích.

17.6.2017

Zpěvák skončil po napadení v nemocnici, kapela Black Mercury zrušila koncerty

Pardubický kraj, Svitavy - Kapela Black Mercury v sobotu na festivalu Hřebečský slunovrat nezahraje. Zpěvák Libor Šenkýř, který je fanouškům známý jako Leeba, skončil v nemocnici po napadení. To se odehrálo před Fabrikou v úterý kolem třetí hodiny ráno. Členové kapely to považují za tragickou událost.

16.6.2017

Začíná svátek hudby, který je klasický pouze svojí kvalitou

Východní Čechy, Litomyšl - Národní festival Smetanova Litomyšl ovládne na několik týdnů město.

16.6.2017

Festival láká na hudbu i soutěže

Jablonné nad Orlicí - Inverze, On The Roof a Dědovy blechy, to je lákadlo pro první den hudebního festivalu Jablonský medvídek.

15.6.2017

Benefice: Koncert pro papoušky a klokany

Letohrad - Na zámecké terase v Letohradu bude v pátek večer živo.

15.6.2017

Pastvinami zaburácejí motory

Pastviny - Vůně benzínu, zvuk silných strojů, soutěže a spousta zábavy, to je jednadvacátý ročník tradičního motosrazu Pastviny 2017, který se uskuteční v pátek a sobotu v autokempu AMK Nova Pastviny.

15.6.2017

Právě probíhají dvě výstavy „umprumky“

Ústí nad Orlicí - V prostorách Malé scény budou až do 27. června k vidění práce druhého, třetího a maturitního ročníku oboru design oděvů orlickoústecké „umprumky".

14.6.2017

Svatby v proměnách století

Česká Třebová - Městské muzeum v České Třebové se odělo do slavnostního hávu. Ve čtvrtek od 17 hodin se uskuteční slavnostní vernisáž výstavy nazvané „Ano! Svatební obřady v proměnách dvou století", která je věnovaná svatbám dob minulých.

13.6.2017

Poseděli i tančili za hudby Atlasu

Libecina - Myslivecká kapela Atlas Mirka Čepického z Horšic zavítala v sobotu do obce Libecina u Vysokého Mýta.

13.6.2017

Smrtihlav přináší jiný úhel pohledu

Králíky - Kino Střelnice promítne v úterý od 20 hodin francouzský film Smrtihlav. Historický válečný snímek se vrací k atentátu na Reinharda Heydricha a přináší jiný úhel pohledu na události, od kterých letos uplynulo 75 let.

12.6.2017

Východočeské divadlo mělo pro děti oponu dokořán

Východní Čechy, Pardubice - Den dětí přichystali na neděli ve Východočeském divadle v Pardubicích. Při cestě plné úkolů divadlem došli až do pohádkového zámku, kde je čekalo setkání s tajemným Zvířetem, Kráskou a družinou oživlých soch.

11.6.2017

Závěr hudebního festivalu patřil „zušce“

Letohrad - Více než pětistovka lidí si v nedělním parném odpoledni našla cestu za zámeckou terasu v Letohradu. Konal se tu slavnostní koncert k šedesátinám Základní umělecké školy Alfonse Muchy, který zároveň zakončil osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu.

11.6.2017

Festival JamRock byl oslavou optimismu. Patřil zpěvačce Anně K.

Žamberk - Pódia, stánky, ale především hudební kapely a fanoušci zaplnili od čtvrtka do neděle louky v Žamberku. Konal se zde totiž desátý ročník festivalu JamRock.

11.6.2017

Do Ústí zavítá Český videosalon

Ústí nad Orlicí - Malá scéna bude ve dnech 16. a 17. června patřit 64. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2017, která je vyvrcholením dění v oboru v daném roce.

11.6.2017

Ondřej Havelka a Melody Makers? Skvělá tečka slavností!

Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí skončily městské slavnosti Město v pohybu. Páteční program na Mírovém náměstí byl tradičně rockový, zahrála mj. kapela Hudba Praha Band. Skvělou tečkou byl v sobotu ve večerních hodinách koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

11.6.2017

Mezinárodní hudební festival zakončí Magdalena Urbanová

Letohrad - Osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu vyvrcholí již tuto neděli, kdy v 15 hodin vypukne na zámecké terase v Letohradu závěrečný slavnostní koncert k 60. výročí místní ZUŠ A. Muchy.

11.6.2017

Na Hedeči zněla italská hudba

Králíky - Významné poutní místo - klášter Hora Matky Boží na Hedeči v Králíkách se v sobotu v podvečer stalo dějištěm koncertu předposledního dne Mezinárodního hudebního festivalu 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies