Při standardním počtů hráčů na ledě vstřelili tři, při přesilovce rovněž. Mimo jiné měli více než padesátiprocentní úspěšnost. Domácí měli vývoj utkání ve své moci naplno od druhé třetiny. Po závěrečné siréně se těšili z vítězství 6:1.

Choceň – Hlinsko 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Fakta – branky a nahrávky: 1. Kousalík (T. Prachař, Zavřel), 15. Zavřel (T. Prachař, P. Prachař), 31. T. Prachař (P. Prachař, Zavřel), 38. Křečan (Král, Sajdl), 59. Krejza (Křečan, Král), 60. Bednář (Lichtag) – 20. Dítě (Pazdera). Rozhodčí: Hájek – Souček, Křivohlavý. Vyloučení: 2:5, navíc Krejza (CH) 10 min. OT. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 382.
HC Spartak Choceň: Sajdl – Jehlička, Vacek, Kousalík, Dvořák, Tölg, Pochobradský – Čapek, Křečan, Bednář, T. Prachař, P. Prachař, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král.
HC Hlinsko: Saifr – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera – Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Brebera, Bříza.

Pro přítomné fanoušky připravily oba týmy velice svižný novoroční začátek. Důraznější hosté byli po pauze hladovější, zato Spartak se rozjížděl hodně zvolna, nicméně na hru Hlinska, na rozdíl od posledního měření sil, nepřistoupil.
První branku roku 2017 vstřelil ve žlutomodrém dresu Kousalík, pro něhož to byl premiérový zásah v novém působišti. A zatraceně domácím pomohl, protože po dalších kombinacích chtěli hráči dostrkat puk do prázdné brány, z čehož pšenka nekvetla. Naproti tomu Hlinečtí pálili ze všech možných pozic.
Že musí puky létat na bránu zejména pak v přesilovce, dokumentoval T. Prachař. Vypustil pumelici, gólman Saifr puk vyrazil přesně na hůl Zavřela, který zvýšil na 2:0. Drtivý tlak domácích utnul až v poslední minutě první třetiny trochu sporný gól, jenž si připsal Dítě.
Hosty gól povzbudil. Druhou třetinu začali zostra. Obranné hráze povolily a střelci dostali zelenou. Nicméně T. Prachař, Křečan a na druhé straně Dítě či Hron se ne a ne prosadit.
Šancemi protkaná pasáž přehoupla zápas do druhé poloviny a zároveň odstartovala druhá početní výhoda pro Choceň. Stejně jako ta první dopadla výborně. Kotouč po trase Zavřel, P. Prachař a T. Prachař skončil pod víkem branky Hlinska.
Klid do domácích řad? Kdepak. Hlinsko mohlo několikrát korigovat, ale Sajdlova svatyně už zůstala zamknuta. Následný gól Křečana po rychlém přečíslení dal naději, že si hráči vyslouží potlesk.
Gólman Sajdl dál trápil hlinecké střelce a naznačil, že teď mu prostor mezi tyčemi patří. Chytil i trestné střílení. A na ledě byla hodně vidět juniorská formace Spartaku, která míchala kartami.
Závěr nabral exhibiční charakter. Nejprve Krejza vykoupal před pátým gólem brankáře, aby se z šesté branky radovali i zmínění junioři. Úspěšným střelcem byl Bednář. (bed, při)