Patsch šokoval Poličku gólem v čase 64:52

Polička – Tradice zůstala neporušena. V utkáních mezi Poličkou a Lanškrounem vyhrávají v této sezoně hostující celky a platilo to také v úvodním semifinále.

24.2.2012

Orli rozhodli duel osm sekund před koncem prodloužení a Polička, pokud chce ještě myslet na finále, musí v neděli také vyhrát venku.Foto: Deník/Radek Halva

Orli rozhodli dramatický duel osm sekund před koncem prodloužení a Polička, pokud chce do finále, musí v neděli také vyhrát venku.

Polička – Lanškroun 4:5 PP (3:2, 0:1, 1:1 – 0:1)

Domácí vstoupili do utkání špatně. Působili nervózně, kupili nepřesnosti a kvalitní soupeř trestal. Ve 3. minutě měl dostatek prostoru ke gólové střele Kilčický a po Fischerově teči v přesilovce to bylo 0:2.

Teprve poté se hráči Spartaku probudili a na nohy je postavil Nyklův zásah ze 13. minuty na 1:2. Rázem jich byl plný led, v 15. minutě se bekhendem prosadil Kubát a srovnal na 2:2. Hosté byli nuceni začít si pomáhat fauly, v 19. minutě se bránili ve třech a po pěkné souhře dokonal obrat ve vývoji skóre znovu Kubát – 3:2!

Druhá část měla místy s hokejem málo společného, jelikož sudí Přichystal posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým. Ve 34. minutě tak sedělo „na hanbě“ celkem sedm hráčů a na vyloučené to v ten moment bylo 8:14. Domácí si ale s početními převahami neporadili dobře a místo pojistky přišlo ve 33. minutě zase vyrovnání, když rychlou akci Orlů zakončil zblízka Šula – 3:3.

Poslední třetinu zahájil faul na Pilavku a trestné střílení, které Rauer kryl. Následovala přesilovka Spartaku pět na tři, kterou Kubát využil a domácí fanoušci jásali – 4:3. Ale smích je přešel. Rozhodčí totiž ze svého metru neslevil a dvakrát poslal tentokrát Poličku na dlouhou dobu do tří. Ta se sice ubránila, ale když už poslední vyloučený skočil na led, procpal puk do sítě Pilavka a poslal duel do prodloužení.

V něm měl navrch Spartak a několikrát byl blízko rozhodnutí, ale to se narodilo na druhé straně. Patsch si najel na kruhu do střelecké pozice a povedeným švihem překonal Rauera. Do konce v tu chvilku chybělo jenom osm sekund.

Fakta – branky a asistence: 13. Nykl (Kubát, D. Vápeník), 15. Kubát (Grubhoffer, D. Vápeník), 19. Kubát (Nykl, Bělohlávek), 47. Kubát (Bělohlávek, Grubhoffer) – 3. Kilčický (Šula), 9. Fischer (Patsch, Kilčický),33. Šula (Fischer), 54. Pilavka, 65. Patsch (Pilavka). Rozhodčí: Přichystal – Souček, Veverka. Vyloučení: 14:18, navíc Šedý – Kilčický 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 430. Série: 0:1.

Orli Lanškroun: Nimmerrichter – Janků, Patsch, Boruch, Güttler, Novák – Kilčický, Šula, Fischer, Vejchoda, Bednář, Pilavka, Poles, Tichý, Brejša.

Autor: Radek Halva

24.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Otázka na víkend: online nákupy

Limonádový Joe na Kunětické hoře

Východočeské divadlo začne hrát na Kunětické hoře

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Pardubický kraj - Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

Zahrádkářskému víkendu přálo počasí

Letohrad – O víkendu se Venclovo zahradnictví na Podměstí Letohradu ponořilo do slavnostního. Konal se tu už pátý ročník Zahrádkářského víkendu a v pestrém programu si své místo našla i móda.

Hledají architekta pro rekonstrukci Zámečku

Pardubice - Rekonstrukce a modernizace se dočká pietní území Zámeček, které je Národní kulturní památkou. Pardubická radnice proto nyní hledá architekta, který připraví projekt. Lhůta pro podání přihlášek je 6. června, vítěz by měl být znám do konce září a následně zpracuje projektovou dokumentaci.

OBRAZEM: Z třetího kovářského sympozia v Sopotnici

Sopotnice - Dnes se v Sopotnici koná 3. ročník setkání kovářů. Letošního sympozia se účastní 17 kovářů, kteří svůj um předvádějí na šesti kovadlinách, velkým pomocníkem jim je Buchar z roku 1951, který je po půlnoční generálce plně funkční.