Patsch šokoval Poličku gólem v čase 64:52

Polička – Tradice zůstala neporušena. V utkáních mezi Poličkou a Lanškrounem vyhrávají v této sezoně hostující celky a platilo to také v úvodním semifinále.

24.2.2012

Orli rozhodli duel osm sekund před koncem prodloužení a Polička, pokud chce ještě myslet na finále, musí v neděli také vyhrát venku.Foto: Deník/Radek Halva

Orli rozhodli dramatický duel osm sekund před koncem prodloužení a Polička, pokud chce do finále, musí v neděli také vyhrát venku.

Polička – Lanškroun 4:5 PP (3:2, 0:1, 1:1 – 0:1)

Domácí vstoupili do utkání špatně. Působili nervózně, kupili nepřesnosti a kvalitní soupeř trestal. Ve 3. minutě měl dostatek prostoru ke gólové střele Kilčický a po Fischerově teči v přesilovce to bylo 0:2.

Teprve poté se hráči Spartaku probudili a na nohy je postavil Nyklův zásah ze 13. minuty na 1:2. Rázem jich byl plný led, v 15. minutě se bekhendem prosadil Kubát a srovnal na 2:2. Hosté byli nuceni začít si pomáhat fauly, v 19. minutě se bránili ve třech a po pěkné souhře dokonal obrat ve vývoji skóre znovu Kubát – 3:2!

Druhá část měla místy s hokejem málo společného, jelikož sudí Přichystal posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým. Ve 34. minutě tak sedělo „na hanbě“ celkem sedm hráčů a na vyloučené to v ten moment bylo 8:14. Domácí si ale s početními převahami neporadili dobře a místo pojistky přišlo ve 33. minutě zase vyrovnání, když rychlou akci Orlů zakončil zblízka Šula – 3:3.

Poslední třetinu zahájil faul na Pilavku a trestné střílení, které Rauer kryl. Následovala přesilovka Spartaku pět na tři, kterou Kubát využil a domácí fanoušci jásali – 4:3. Ale smích je přešel. Rozhodčí totiž ze svého metru neslevil a dvakrát poslal tentokrát Poličku na dlouhou dobu do tří. Ta se sice ubránila, ale když už poslední vyloučený skočil na led, procpal puk do sítě Pilavka a poslal duel do prodloužení.

V něm měl navrch Spartak a několikrát byl blízko rozhodnutí, ale to se narodilo na druhé straně. Patsch si najel na kruhu do střelecké pozice a povedeným švihem překonal Rauera. Do konce v tu chvilku chybělo jenom osm sekund.

Fakta – branky a asistence: 13. Nykl (Kubát, D. Vápeník), 15. Kubát (Grubhoffer, D. Vápeník), 19. Kubát (Nykl, Bělohlávek), 47. Kubát (Bělohlávek, Grubhoffer) – 3. Kilčický (Šula), 9. Fischer (Patsch, Kilčický),33. Šula (Fischer), 54. Pilavka, 65. Patsch (Pilavka). Rozhodčí: Přichystal – Souček, Veverka. Vyloučení: 14:18, navíc Šedý – Kilčický 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 430. Série: 0:1.

Orli Lanškroun: Nimmerrichter – Janků, Patsch, Boruch, Güttler, Novák – Kilčický, Šula, Fischer, Vejchoda, Bednář, Pilavka, Poles, Tichý, Brejša.

Autor: Radek Halva

24.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Spotřeba vody v létě vzrůstá i dvojnásobně

Nákladní automobil u Doubravic srazil a těžce zranil muže.

Město dostane další semafory. Na křižovatce u Doubravic

Skupují pozemky pro další rozvoj

Pardubický kraj, Polička - Lidé jsou ochotni prodávat pozemky a pomoci tak městu.

Devatenáct týmů míří do krajských soutěží

Ústí nad Orlicí - Fotbalisté se chystají na podzimní výkop. Rozdělení do jednotlivých skupin je dané. Krajský přebor bude hrát pět klubů z regionu Orlickoústecko.

Porce kilometrů čekala na Kozlově

Orlickoústecko - Regionální běžecký seriál Iscarex Cup 2017 nepolevuje ve svém tempu ani v letním čase.

V kostce z regionu: Vystoupali k výšinám

Pardubický kraj, Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Nedávno se v Plchůvkách konaly langošové hody a velkou atrakcí tu opět byla kabina zavěšená na vysokozdvižný jeřáb, která zájemce vyvezla do výšek.