VYBERTE SI REGION

Kohouti si vydláždili cestu ke třetímu místu

Litomyšl – Soubojem zklamaných začala série o třetí místo v krajské lize. Blíže k bronzu mají po prvním utkání hokejisté České Třebové, kteří si přivezli z Litomyšle výhru 6:2.

1.3.2016

VELKÝ krok udělali Kohouti, aby obsadili konečné třetí místo.Foto: Jarda Koníček

HC Litomyšl – HC Kohouti Česká Třebová 2:6 (0:2, 1:2, 1:2) stav série 0:1

Fakta – branky: 31. Pilavka (Vomočil), 47. Š. Švec (Jankovský, Pilavka) – 5. Škvor (Vlček, Hemský), 20. Zítka (Fischer, Jindřich), 25. Hemský (Škvor, Vlček), 33. Fúzik (Jindřich), 55. Hemský (Vlček), 56. Schejbal. Rozhodčí: Barek – Padevět, Holeček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 665.
Litomyšl: Misiorz (56. Zahálka) – Ondráček, Lustyk, Krutina, Š. Svec, Skalník – Šeda, Skoumal, Budina – Jankovský, Pilavka, Vomočil – Zavřel, M. Švec, Dvořák – Sokol, Hynek.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Poskočil, Lesák, Řehák, Zítka, Fink, Váně – Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Schejbal, Pelán, Fousek – Markl.

Možná až nečekaně lépe na tom byli Kohouti. S prvním gólem neotáleli příliš dlouho, když se trefil zblízka Škvor. Nemuselo ani zdaleka zůstat jen u jednoho. Hosté mohli už v první třetině prakticky rozhodnout. Hráči Litomyšle byli jaloví, jen čekali, co s nimi Kohouti udělají. Brankou do šatny jim přidělal vrásky útočník Zítka, jenž tentokrát zaskakoval mezi beky. „Konečně jsme na ledě soupeře dobře začali, první třetina byla z tohoto pohledu strašně důležitá," mínil střelec prvního gólu Jan Škvor.
Protáhnout se před branku nečinilo Třebovským sebemenší problém, ale až rána Hemského z ostrého úhlu skončila v síti. S domácími to bylo na pováženou, ani zdaleka nepůsobili na ledě jako v bitvě o finále. První gólovku si statistici mohli zaznamenat až takřka v polovině utkání. Na začátku 31. minuty prostřelil Nimmerrichtera jeho kamarád Pilavka.
Než se Litomyšl stačila nadechnout, přivřel jí kohoutek se vzduchem Fúzik. Záhy mohl navíc i Jindřich, ovšem trestné střílení neproměnil.
A Kohouti děkovali v kabině po druhé třetině svému gólmanovi, jenž zlikvidoval nájezd Budiny a dvě šance Zavřela.
Hosté si náskok hlídali. Litomyšl sice využila přesilovku a snížila na 2:4, ale na víc neměli. Gólově se chytla dvojice Vlček – Hemský a dala zapomenout na trápení v semifinále. Šestý gól Schejbala dal razítko na výhru. „Děkuji hráčům za kvalitní výkon, naše vítězství považuji za zasloužené. Většinu času jsme byli lepším mužstvem, pochopitelně až na výpadek v závěru druhé třetiny. Důrazná domluva o druhé přestávce pomohla, v závěrečné třetině se náš výkon opět zvedl," hodnotil výkon Kohoutů trenér Jaromír Jindřich.

Autor: Miroslav Bednář