VYBERTE SI REGION

Kohouti si vydláždili cestu ke třetímu místu

Litomyšl – Soubojem zklamaných začala série o třetí místo v krajské lize. Blíže k bronzu mají po prvním utkání hokejisté České Třebové, kteří si přivezli z Litomyšle výhru 6:2.

1.3.2016

VELKÝ krok udělali Kohouti, aby obsadili konečné třetí místo.Foto: Jarda Koníček

HC Litomyšl – HC Kohouti Česká Třebová 2:6 (0:2, 1:2, 1:2) stav série 0:1

Fakta – branky: 31. Pilavka (Vomočil), 47. Š. Švec (Jankovský, Pilavka) – 5. Škvor (Vlček, Hemský), 20. Zítka (Fischer, Jindřich), 25. Hemský (Škvor, Vlček), 33. Fúzik (Jindřich), 55. Hemský (Vlček), 56. Schejbal. Rozhodčí: Barek – Padevět, Holeček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 665.
Litomyšl: Misiorz (56. Zahálka) – Ondráček, Lustyk, Krutina, Š. Svec, Skalník – Šeda, Skoumal, Budina – Jankovský, Pilavka, Vomočil – Zavřel, M. Švec, Dvořák – Sokol, Hynek.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Poskočil, Lesák, Řehák, Zítka, Fink, Váně – Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Schejbal, Pelán, Fousek – Markl.

Možná až nečekaně lépe na tom byli Kohouti. S prvním gólem neotáleli příliš dlouho, když se trefil zblízka Škvor. Nemuselo ani zdaleka zůstat jen u jednoho. Hosté mohli už v první třetině prakticky rozhodnout. Hráči Litomyšle byli jaloví, jen čekali, co s nimi Kohouti udělají. Brankou do šatny jim přidělal vrásky útočník Zítka, jenž tentokrát zaskakoval mezi beky. „Konečně jsme na ledě soupeře dobře začali, první třetina byla z tohoto pohledu strašně důležitá," mínil střelec prvního gólu Jan Škvor.
Protáhnout se před branku nečinilo Třebovským sebemenší problém, ale až rána Hemského z ostrého úhlu skončila v síti. S domácími to bylo na pováženou, ani zdaleka nepůsobili na ledě jako v bitvě o finále. První gólovku si statistici mohli zaznamenat až takřka v polovině utkání. Na začátku 31. minuty prostřelil Nimmerrichtera jeho kamarád Pilavka.
Než se Litomyšl stačila nadechnout, přivřel jí kohoutek se vzduchem Fúzik. Záhy mohl navíc i Jindřich, ovšem trestné střílení neproměnil.
A Kohouti děkovali v kabině po druhé třetině svému gólmanovi, jenž zlikvidoval nájezd Budiny a dvě šance Zavřela.
Hosté si náskok hlídali. Litomyšl sice využila přesilovku a snížila na 2:4, ale na víc neměli. Gólově se chytla dvojice Vlček – Hemský a dala zapomenout na trápení v semifinále. Šestý gól Schejbala dal razítko na výhru. „Děkuji hráčům za kvalitní výkon, naše vítězství považuji za zasloužené. Většinu času jsme byli lepším mužstvem, pochopitelně až na výpadek v závěru druhé třetiny. Důrazná domluva o druhé přestávce pomohla, v závěrečné třetině se náš výkon opět zvedl," hodnotil výkon Kohoutů trenér Jaromír Jindřich.

Autor: Miroslav Bednář

1.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Stromy už byly nebezpečné, stát je nechal pokácet.

Stromy už byly nebezpečné, stát je nechal pokácet

Pozor, pečivo sypané solí může ptákům způsobit smrt!

Do Chocně na leteckou výstavu

Choceň /Píšete nám/ – Orlické muzeum se opět po letech zaplnilo leteckou tematikou.

Potřebné body jsou doma. Spartak vypráskal Chrudim

Choceň – Spartak dal zapomenout na matné výkony z posledních zápasů krajské ligy a ve středečním duelu porazil Chrudim 8:1.

Lákal děti na sex, hrozí mu vězení

Orlickoústecko – Dle včerejšího prohlášení policie hrozí devětadvacetiletému muži ze Svitavska, který měl na veřejně přístupných místech na Králicku svádět děti k pohlavnímu styku, až několikaletý pobyt ve vězení.