Stále jsou ve hře. Nic není ztraceno. Kohouti odvrátili první mečbol Slovanu a stále živí naději na titul. Snížili stav série na 1:2, když vyhráli domácí zápas 7:5. Přitom o svém vítězství rozhodli ve třetí třetině čtyřmi góly.

Hnala je k tomu naprosto parádní atmosféra, kterou vytvořil více než jeden tisíc sto diváků. „Děkujeme fanouškům, kteří vytvořili perfektní atmosféru,“ zmínil se útočník Petr Vlček.

On i jeho spoluhráči prohrávali po čtyřiceti minutách o jeden gól. Měli tedy dvacet minut, aby ukázali, že jsou schopni Slovan přehrát, i když několik hráčů toho mělo opravdu plné „kecky“. „Je fajn, že těžký zápas hráči zvládli a udělali radost svým fanouškům, kterých přišel rekordní počet. S ohledem na naši marodku, a nemám na mysli pouze hráče, kteří k zápasu nemohli nastoupit, je naše vítězství malým zázrakem,“ uvedl manažer Vladimír Vaněk.

Obrat v utkání nastal, když s velkou chutí hrající Křečan vyrovnal na 4:4. Tady Kohouti ucítili, že mají na to, aby výhru urvali. Jakmile se dozvěděli od hlasatele, kolik diváků je v hledišti, dostali impuls. Právě Křečan je pak přivedl do varu, když vsítil pátý českotřebovský gól, a za necelých osm sekund Hemský odstartoval gejzír radosti brankou na 6:4. Slabší chvilku si poté vybral Šejba, zaváhal a Pavlovský trestal.

Slovan přiložil pod kotel, domácí nevěděli, kde jim hlava stojí, ale Sajdl držel jako skála. V 59. minutě pojistil výhru Kohoutů gólem do prázdné Prachař. „Výhra se rodila těžce, ale žijeme. Důležité bylo, že jsme zvládli třetí třetinu. Řada hráčů má zdravotní problémy, nastoupili se sebezapřením,“ řekl po utkání trenér Jaromír Jindřich.

„Jsme rádi za první vítězství, byl to náš cíl. Zápas byl dost vyrovnaný. Důležité bylo, že jsme dokázali proměňovat gólové šance. Ve středu bychom chtěli v podobném výkonu pokračovat a vrátit sérii do České Třebové,“ přeje si Jaroslav Moučka.

Finále play off krajské hokejové ligy: HC Kohouti Česká Třebová - HC Slovan Moravská Třebová.
Ještě není hotovo. Česká Třebová žije

Česká Třebová - Moravská Třebová 7:5

Fakta – branky: 10. Šejba (Prachař, Křečan), 14. Jar. Moučka (Hemský, Vlček), 21. Jindřich (Prachař, Křečan), 51. Křečan (Prachař, Jindřich), 54. Křečan (Vlček,), 54. Hemský (Jar. Moučka), 59. Prachař (Šejba) – 4. Fibrich (Čikl), 10. Kobza (Langr, Faltus), 33. Fibrich (Pěcha), 34. Kobza (Langr, Faltus), 54. Pavlovský. Rozhodčí: Čížek, Kareš – Kolář, Teplý. Vyloučení: 6:7, navíc Fibrich (MT) 10 min. OT. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 1167. Třetiny: 2:2, 1:2, 4:1. Stav série: 1:2.
HC Kohouti Česká Třebová: Sajdl – Cik, Pražák, Lesák, Šejba, Jan Moučka, Procházka – Hemský, Vlček, Jar. Moučka – T. Prachař, Jindřich, Křečan – Pejcha, Knytl, Zítka – Šimončič.
HC Slovan Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Bednařík, Schneider, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský – Langr, Kobza, Faltus – Řehulka, Pěcha, Fibrich.   (bed, van)