Především celky Hlinska a Chotěboře se ale názorně přesvědčily o tom, jak složitě se někdy rodí tzv. povinné výhry.

Chotěboř musela proti Lanškrounu vývoj ve třetí třetině pracně otáčet, Hlinsko v regionálním derby se Skutčí sice po celou dobu vedlo, ale klidný večer to pro favorita rozhodně nebyl. Svůj úkol však splnilo.

Bezmála šest stovek diváků sledovalo na litomyšlském zimním stadionu tahák kola, v němž domácí tým podlehl po velmi dramatické bitvě českotřebovským Kohoutům. Jakou posilou pro svůj nový mančaft bude, to názorně ukázal Martin Filip, když se pod výsledek podepsal hattrickem. Chléb se lámal ve třetí třetině, domácí tady dotáhli dvougólové manko a za stavu 4:4 měli ideální možnost sami převzít vedení, jenže opakovaně promarnili početní výhodu, a to včetně dvojnásobné. Zákonitý trest přišel v 55. minutě, kdy rozhodl po úniku Křečan, pojistku přidali Kohouti při power play soupeře do prázdné svatyně.

„Sehráli jsme kvalitní utkání. Hráči podali dobrý výkon, dokázali jsme i za nepříznivého stavu vývoj srovnat. K vítězství nám chyběla trocha štěstí,“ myslí si litomyšlský trenér Jan Svatoš. Jeho vítězný protějšek Jaromír Jindřich se vyjádřil takto: „Kvalitní soupeř, vyrovnaný zápas. Začali jsme se zbytečným respektem, postupně se ale náš výkon zlepšoval. Ve třetí třetině jsme si to všechno zkomplikovali především sérií zbytečných vyloučení. Po týmovém výkonu jsme to naštěstí zvládli,“ oddechl si českotřebovský kormidelník.

Hokejista Martin Filip ve dvorském dresu končí už po pěti odehraných zápasech.
Hokejový veterán Filip posílil Českou Třebovou

Další napínavé klání, které sneslo přísné hokejové měřítko, bylo k vidění v Chrudimi. Domácí poprvé ztratil bod, ale díky úspěšné loterii samostatných nájezdů uhájili neporazitelnost. Byl to zápas plný zvratů, Chrudim vedla 3:1, potom zase Moravská Třebová 5:4. O vyrovnání se postaral v čase 58:08 O. Polák, v prodloužení domácí přečkali oslabení a z deseti nájezdů padla branka z jediného v podání J. Poláka.

Choceňský Spartak se potýká s trvající střeleckou nemohoucností. Ve Skutči sice nasázel jedenáct gólů, jenže to byla toliko výjimka potvrzující pravidlo. Ze zbývajících čtyř vystoupení se silnějšími protivníky si drží nelichotivý průměr jedné vstřelené branky na utkání, což je samozřejmě číslo vpravdě žalostné. A proto nemohl ani v jinak poměrně vyrovnaném duelu proti Světlé pomýšlet na příznivý výsledek.

KHL Pardubicka - 5. kolo:

Hlinsko – Skuteč 6:4 (3:1, 2:2, 1:1). Branky: Vlček 2, Plachý 2, Chvojka, Tulis – Janoušek 2, Novotný, Vágner. Rozhodčí: Vrba – Hrabal, Kalus. Vyloučení: 6:6, navíc Dítě 10 min. OT, Plachý (oba Hlinsko) 5 min. + OK. Využití: 1:2. Diváci: 168.

Chotěboř – Lanškroun 5:4 (2:3, 1:1, 2:0). Branky: Svoboda, Suchý, Vlček, Mendl, Kraučuk – Kužílek 2, Peška, Masopust. Rozhodčí: Kukeně – Říha, Havel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 130.

Choceň – Světlá nad Sázavou 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Branky: Mäki – Kopecký, Špatenka, Jakub Doležal, Blažek. Rozhodčí: Bernat – Kolář, Pošvář. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 352.

Chrudim – Moravská Třebová 6:5 SN (0:0, 3:3, 2:2 – 0:0, 1:0). Branky: Klement, Novák, Plch, Kišš, O. Polák, rozhodující nájezd J. Polák – Pavlovský 2, Řehulka, Pokorný, Faltus. Rozhodčí: Čížek – Plch, Voltner. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 145.

Litomyšl – Česká Třebová 4:6 (2:1, 0:2, 2:3). Branky: Jankovský, Švec, Křesťan, Pilavka – Filip 3, Prachař, Křečan, Štefka. Rozhodčí: Kareš – Kis, Pilný. Vyloučení: 5:7, navíc Holík, Vomočil (oba Litomyšl) a Poul (Česká Třebová) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 568.