Vybrakovaná sestava choceňské rezervy zvládla zápas o první čtyřku. Na ledě hlavního konkurenta vyhrála 5:4 po prodloužení.

Důležitý zápas má za sebou i choceňské béčko. To se pere o první čtyřku se Semechnicí a i když mělo potíže slepit sestavu, nakonec bralo dva body za výhru v prodloužení. Lanškroun si zápas mohl v klidu užít. Na Čestice od prvních minut vletěl, vytvořil si náskok a do konce zápasu ho kontroloval.

Česká Třebová – Polička 4:5 sn (1:2, 2:0, 1:2)

Vstup do zápasu se domácím příliš nevydařil. Už v první minutě inkasovali z hole Boháčka a při vyloučení Kvasničky využil přesilovky Poličky Havlíček. Domácí kapitán Kvasnička však ještě do přestávky stihl při výhodě dvou mužů v poli snížit na 1:2. Vyrovnat se podařilo ve 26. min. při další přesilové hře šikovnou tečí Bačíkovi. Potom na každé straně zazvonila za brankáři tyčka, zvonkohru ukončil devět sekund před koncem Mečiar, jenž trefil puk umě ze vzduchu – 3:2.

Polička se dočkala vyrovnání ve 46. min., když Vápeník propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Necelých šest minut před koncem obrátil vedení na stranu hostí Švejda. Zaslouženého vyrovnání dosáhli Českotřebovští v 58. min. po akci Řeháka.

V prodloužení branka nepadla, a tak došlo na samostatné nájezdy. V nich rozhodovala šestá série, v níž poličský Boháč proměnil a domácí střelec Doha zůstal na štíru.

Fakta – branky: 18. Kvasnička, 26. Bačík, 40. Mečiar, 58. T. Řehák – 1. Boháček, 11. Havlíček, 46. Veselý, 55. Švejda, rozhodující nájezd Boháč. Rozhodčí: Kejř – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 9:12, navíc M. Chadima na 5 + OK – Boháček a Havlíček na 5 + OK. Využití: 2:2. Diváci: 556. Česká Třebová: Ehrenberger – T. Řehák, T. Chadima, Jícha, Mečiar, Zeman, Rybka – L. Deml, Kvasnička, Váně, Bačík, Voříšek, Doha, M. Morkes, V. Deml, M. Chadima.

Stanislav Mečiar, trenér České Třebové: „Polička byla o trochu lepší jak my. Je na nich vidět, že hrají spolu déle. Moc nám nevyšel úvod do zápasu, Polička dvakrát vystřelila a dala dva góly. Nám se to v poslední době stává docela často. Bylo vidět, že se utkaly týmy, které hrají v soutěži prim, a byl bych rád, kdybychom se potkali ve finále přeboru.“

Semechnice – Choceň B 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1)

Rezerva Chocně dorazila na zápas se Semechnicí ve značně vybrakované sestavě. Přesto dokázala ukořistit dva body za výhru v prodloužení.
Excelentně se dařilo nově sestavenému útoku Kadoch. Šedivý, Smutek. První jmenovaný dal čtyři branky, Šedivý ke třem gólovým přihrávkám přidal jednu a Smutek se blýskl třemi asistencemi.

Choceň sice ještě osm minut před koncem vedla 4:3, jenže vedení neudržela a Schejbal poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl o vítězství hostí Kadoch.

Fakta – branky a asistence: 12. Kopecký (Valášek), 12. Gois (Červíček), 47. Červíček (Gois), 52. Schejbal – 8. Kadoch (Smutek), 35. Kadoch (Šedivý), 36. Kadoch (Smutek, Šedivý), 46. Šedivý (Smutek), 64. Kadoch (Šedivý, Adámek). Rozhodčí: Řezníček – Krulich, Votroubek. Diváci: 90. HC Choceň B: Mazal – Veselý, Opařil, J. Vích, Adámek, O. Škorpil – Šedivý, Smutek, Kadoch, Jelínek, Švec, Růžička.

Miloš Militký, trenér Chocně B: „Na zápas jsme odjížděli s mírnými obavami. Sestavu jsme museli různě lepit, ale nakonec jsem měl alespoň jedenáct lidí do pole. Kdybychom prohráli, měli bychom velký problém. Zopakovali jsme si osvědčený recept z loňské sezony – bránění středního pásma a vyplatilo se nám to. Hrdinou zápasu byl Milan Kadoch, který dal čtyři branky a se Šedivým a Smutkem utvořil velice nebezpečnou řadu. Semechnice mě celkem překvapila. Herně se totiž moc nepřiblížila výkonu, který předvedla u nás v úvodu sezony, kdy nás porazila. Domácí moc nebruslili a měli špatné beky. Pouze jeden hráč jim tvořil hru, ale toho jsme si pohlídali. Kluci zápas odmakali a i když jsme měli blízko ke třem bodům, dva beru také všema deseti.“

Lanškroun – Čestice 8:3 (5:1, 1:0, 2:2)

Po osmi minutách hry, nebylo v Lanškrouně co řešit. Domácí Orli vedli 4:1 a Čestice nestačily. V dalším průběhu utkání Lanš〜kroun vedení kontroloval a dvě branky povolil Česticím až v úplném závěru.

Fakta – branky a asistence: 4. Pilavka (Řoutil), 5. Kocián (Šula, Kilčický), 6. Martin Langr (Pilavka), 8. Řoutil (Kotoulek), 17. Kotoulek (Pilavka), 34. Pilavka (Kotoulek), 54. Řoutil (Kotoulek), 59. Šula (Martin Janků, Řoutil) – 7. Kňourek (Jančárek), 57. Jančárek (Javurek), 59. Pátek (Kolář). Rozhodčí: Parýzek – Kolář, Veselý. Bez využití. Diváci: 240.

Orli Lanškroun: Nuzík – Boruch, Šula, Kollert, Martin Langr, Pachl, Michal Janků – Kilčický, Kocián, Bednář, Řoutil, Kotoulek, Pilavka, Gremlica, Martin Janků, Tichý, Obst.