Facka jako hrom. Kohouti platili za hrubky

Třebovské derby se stalo jasnou záležitostí domácího Slovanu. Kohouty vyřídil 8:1.

6.1.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Česká Třebová – Radost z konce minulého roku vystřídalo novoroční zklamání. Kohouti v souboji s třetím mužstvem soutěže herně a takticky zcela propadli. Hrubé chyby, které ve druhé třetině vyprodukovali obránci, byly draze zaplaceny. Vysoká výhra domácího Slovanu byla naprosto zasloužená. Ačkoliv zápas sliboval bitvu, realita byla jiná.

M. Třebová – Č. Třebová 8:1 (0:0, 5:0, 3:1)
Fakta – branky a nahrávky: 24. Aulehla (Ministr), 27. Řehulka (Pokorný), 29. Prokop, 35. Čikl (Řehulka), 38. Kobza (Kutmon), 45. Aulehla (Čikl), 50. Maška (Rajnoha), 60. Maška (Kobza) – 58. Fúzik (Stehno, Kavalír). Rozhodčí: Prchal – Kolář, Teplý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 323.
HC Slovan Moravská Třebová: Štefl – Pokorný, Rosendorf, Rajnoha, Polák, Kutmon – Aulehla, Čikl, Ministr – Řehulka, Muselík, Prokop – Faltus, Kobza, Maška – Hujsa.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter (38. – 40. Pácha) – Vondráček, Lesák, Veselý, Škvor, Fink, Šimončič – Hemský, Jindřich, Zadina – Fúzik, Stehno, Schejbal – Zítka, Kavalír, Pejcha – Pelán.

V ospalé první třetině se šance počítaly na prstech jedné ruky, tudíž nebylo nikterak překvapivé, že se šlo do šaten za bezbrankového stavu. Největší příležitost domácího celku měl Ministr po Čiklově přihrávce, o vyložené šanci Kohoutů nemůže být řeč.
Napravit to zkoušel Jindřich, ale svoji dobrou možnost nevyužil a postupně on i jeho spoluhráči čelili hrůzným momentům.
Slovan se chopil taktovky a dal jasně najevo, kdo bude na ledě pánem. Jako první překonal Nimmerrichtera Aulehla.
Katastrofa se valila na hosty od 27. minuty. Zkušený Řehulka si u mantinelu udělal dobrý den z obránce Veselého a zvýšil na 2:0. Byť pak Kohouti hráli v přesilovce a dobře střílel Jindřich, žádná korekce stavu se nekonala. Naopak. Sekundu před návratem vyloučeného Kobzy chyboval Škvor a Prokop v oslabení zatloukl hřebík do českotřebovské rakve až po hlavičku. Pootevřít ji pak mohli Kavalír a po něm Hemský, ale Štefl ne a ne povolit.
Zmar ještě nekončil. Chybnou rozehrávku vystihl Čikl, jenž si nedělal dlouhé starosti s tím, jak s pukem naložit. Světlo světa spatřilo nepopulární „bůro" v 38. minutě po střele Kobzy. Že Slovan vyhraje, už nikdo nepochyboval. Co bylo horší, debakl narůstal. Přesný švih Aulehly zamířil do „víka". Domácí chtěli soupeře dorazit a dařilo se jim to s velkou lehkostí. Honili hosty jako kořist, po jejímž ulovení přijde trofej. Jako nůž máslem projel obranou Maška a upravil na 7:0. Nulu na kontě Kohoutů smazal následně Fúzik, jenže náplast to byla slabá. Nicotná. Slovan v závěru přidal osmý gól a uštědřil České Třebové ostudnou porážku. (bed, van)

Otázka na víkend: poruchy spánku

Nejen změna času, ale i závislost na technologiích, mobilu, počítači, může vést k poruchám spánku. Co udělat, aby se nám i našim dětem lépe spalo?

Kocianovo Ústí nabízí rozšířený program s výborným uměleckým obsazením

Ústí nad Orlicí - Umělecký ředitel hudebního festivalu Kocianovo Ústí Pavel Šporcl stojí za přípravou XII. ročníku, který se koná v Ústí nad Orlicí ve dnech 1. – 9. května. Program nabízí celkem šest koncertů a festival se tradičně prolíná s Kocianovou houslovou soutěží, které je Pavel Šporcl patronem.

Kocianova houslová soutěž připravila pro účastníky řadu novinek

Ústí nad Orlicí - Pouhých deset dní dělí v Ústí nad Orlicí dvě mezinárodní soutěže pro děti a mládež do 16 let. Účastníky violoncellové soutěže vystřídají účastníci Kocianovy houslové soutěže, která díky vysoké umělecké kvalitě a téměř šedesátileté historii patří k nejvýznamnějším kulturním událostem města a regionu. Letošní 59. ročník se koná ve dnech 2. – 6. května v sále Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Slavnostní vyhlášení výsledků a závěrečný koncert vítězů a laureáta soutěže se uskuteční v Roškotově divadle v sobotu 6. května.