Lanškroun podlehl Moravské Třebové a Choceň jasně přehrála Poličku. V sobotu dohrávala Choceň zápas s Pardubicemi, který také jasně ovládla.

Česká Třebová – Světlá nad Sázavou 0:9 (0:3, 0:5, 0:1)

Domácí získali ve třetí minutě výhodu přesilové hry, jenže jim to nebylo nic platné. Soupeři oslabení pranic nevadilo, naopak. Po útočném výpadu do rozhozené českotřebovské obrany přihrál Krajíček nezištně P. Včelovi, a ten otevřel skóre – 1:0. O malý okamžik později mohl vyrovnat Pavlák, ale mířil vedle. V desáté minutě byl vyloučen Sudoma, bezprostředně po svém návratu převzal perfektní přihrávku od P. Včely a domácího brankáře Kaplana přelstil ukázkovým blafákem – 2:0. Potřetí se hosté střelecky prosadili v patnácté minutě a znovu skórovali v situaci, kdy měli na ledě o jednoho hráče méně. Lokomotiva nezvládla další přesilovou hru, v roli asistenta se opět představil Krajíček, autorem gólu byl Žák – 3:0.

Nejvíce branek viděli diváci ve druhé třetině, všechny však padaly pouze do českotřebovské branky. Ve 22. minutě se krásným švihem trefil přesně Sudoma – 4:0. Ve 26. minutě vzala dvojice Krajíček – Žák akci jako přes kopírák, při dalším oslabení zatloukla pátý hřebík do českotřebovské rakve – 5:0. Když na trestnou lavici zamířili krátce po sobě Novotný s Černým, bylo takřka jisté, že domácí inkasují pošesté. Stalo se v čase 27:06, přesilovku pěti proti třem využil Didiáš – 6:0. Skóre se znovu měnilo ve 33. minutě, proti bombě Doležala neměl gólman Kaplan sebemenší šanci – 7:0. Účet druhého dějství uzavřel nejmladší hráč Světlé, devatenáctiletý obránce Kubát – 8:0.

Ve třetí dvacetiminutovce padla pouze jediná branka. Opět do českotřebovské branky a opět ve chvíli, kdy Lokomotiva hrála přesilovou hru. Jako poslední se do střelecké listiny zapsal Křišťan – 9:0. V závěru měl jubilejní desátý gól na své holi nejlepší střelec Světlé Krajíček, ale štěstí mu nepřálo. Stejně dopadl na druhé straně kluziště osamocený Hašek. Lokomotiva utrpěla v závěrečném kole první části nejtěžší domácí debakl, vůbec poprvé nevstřelila žádný gól.

Fakta – branky: 4. P. Včela, 12. a 22. Sudoma, 15. a 26. Žák, 28. Didiáš, 33. Doležal, 36. Kubát, 49. Křišťan. Rozhodčí: Sedlák – Motýl, Kalus. Vyloučení: 7:8, navíc P. Včela (SNS) na 10 minut. Využití: 0:1. Oslabení: 0:4. Diváci: 264.

Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Novotný, Poul, Čejka (21. Kiac), Chadima, Bačík – Rak, Kvasnička, Kašpar – Černý, Pavlák, Brukner – Doha, Teplý, Váně – od 33. Hašek, od 41. B. Řehák.

Petr Pešina, trenér Č. Třebové: „Soupeř byl lepší než my. Udělali jsme zbytečné chyby v přesilových hrách a za stavu 0:4 už s výsledkem nešlo nic dělat.“

Lanškroun – M. Třebová 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Hned v 1. minutě se trefil kapitán hostů Koláček a nadále bylo více vzruchu před brankářem Nimmerrichterem, ale z dalších slibných šancí se žádná neujala, a to včetně Peškova trestného střílení. Domácí se postupně osmělovali a byli také nebezpeční, ale ani oni se před Burešem neprosadili.
To však platilo jen do 22. minuty, když se na brankovišti dostal k zakončení Pilavka a vyrovnal na 1:1. Orli pokračovali v náporu, který Slovan jen se štěstím a díky jistému Burešovi odvracel. Hosté sami zahrozili až v přesilové hře ve 34. minutě, ale bez efektu.

Domácí se nakonec dočkali vedoucí trefy, když ve 49. minutě přesně zakončil rychlý protiútok Kilčický – 2:1. Jeho spoluhráč Pilavka vzápětí trefil tyč a poté přišly velké chvíle Slovanu. V 57. minutě v přesilové hře usměrnil Volčkovu ránu do sítě Skácel a dvě minuty před koncem zajistil hostům tři body tvrdou bombou z vrcholu kruhů Urbášek.

Fakta – branky: 22. Pilavka, 49. Kilčický – 1. Koláček, 57. Skácel, 58. Urbášek. Rozhodčí: Padevět – Louda, Mrázek. Vyloučení: 3:4, navíc trestné střílení MT. Využití: 0:1- Oslabení: 0:0. Diváci: 383.

Sestava Lanškrouna: Nimmerrichter (Nuzík) – Pachl, Patsch, Boruch, Güttler, Doleček, Kollert – Kilčický, Šula, Fischer, Vejchoda, Piterka, Pilavka, Brejša, Kocián, Poles

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Čekal nás jeden z favoritů, ale chtěli jsme odehrát kvalitní utkání. Nevyšel nám začátek utkání a po půl minutě jsme dostali první gól. Soupeř nás až do desáté minuty držel v našem pásmu. Od té doby jsme si vytvářeli šance. Dali jsme gól, který nás zvedl. Poté bylo utkání vyrovnané, ale nakonec jsme dostali zbytečný gól v oslabení a vzápětí nás soupeř uzemnil gólem na 2:3. Zasloužili bychom si ale minimálně bod. Chtěl bych poděkovat klukům za předvedený výkon.“

Choceň – Polička 13:4 ( 5:0, 5:1, 3:3 )

Domácí chtěli potěšit diváky kanonádou, vletěli do hry po hlavě, během první třetiny nasázeli pět branek a ani ve druhé části z nasazeného tempa neslevili. Ke cti mladému mužstvu Poličky slouží, že v závěrečné části dokázalo hrát s favoritem 3:3, ale jinak vládla Choceň, která o víkendu ve dvou utkáních dala 29 gólů. Fakta – branky 2., 16. a 40. Krejza, 11., 30., 53. a 56. Dobrý, 11. Prachař, 19. Voříšek, 28. a 51. Beránek, 31. Schejbal, 37. Pochobradský – 31. a 47. Krajíček, 46. Boháček, 57. Vápeník. Rozhodčí: Chlaň – Plch, Barek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 426

HC Choceň: Sajdl – Schejbal, Voříšek, P. Pilař, Pokorný, Stříteský – L. Pilař, Beránek, Prachař, Král, Pochobradský, Krejza, L. Vích, Dobrý, Jurák .

Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Zápas jsme rozhodli v průběhu dvou třetin, kdy jsme vedli 10:0. Myslím, že jsme splnili další vítězství. Teď nás čeká finálová skupina, která bude trochu jiná a musíme se na ni připravit.“

ZH Pardubice – Choceň 3:16 (0:1, 2:7, 1:8 )

Choceň byla od začátku nebezpečnějším mužstvem a na branku Pardubic se valil útok za útokem. Hosté šli brzo do vedení. Po střele Pavla Prachaře doklepl puk do branky Pavel Beránek. Pak ovšem Čeladi v brance doslova čaroval a držel Pardubické skoro do poloviny zápasu ve hře.

Ve 28. minutě zatáhl puk za branku Lubomír Vích, který našel před brankou Milana Juráka, a ten ranou pod víko odklel Čeladiho kouzlo. Za půl minuty si oba hráči spolupráci zopakovali – 3:0. Za další půlminutu po brance Beránka to už bylo 4:0 pro Choceň. Hosté byli při chuti a po brankách Lukáše Dobrého a Lukáše Pilaře přenechal Čeladi místo v brance Vostřákovi. Dvě slepené branky vstřelily i Pardubice. Nejprve slavila úspěch spolupráce Kubelky se Strejčkem a za minutu Verner zpoza branky trefil brusle Karla Stříteského, od kterých se puk odrazil za záda Tomáše Malého. Hosté odpověděli brankami Prachaře a Juráka, který tak zkompletoval hattrick. Po druhé třetině byl stav Pardubice – Choceň 2:8.

O vítězi zápasu bylo před závěrečnou částí rozhodnuto. Domácí se snažili alespoň zabránit desítce ve své brance. Bohužel pro ně to bylo i za cenu nedovolených zákroků. Po přesilovkových brankách Lukáše Pokorného a Petra Pilaře to bylo v čase 50:25 už 2:10 pro Choceň. Hosté pak ještě během pěti minut vstřelili šest branek. Za domácí ještě korigoval na konečných 3:16 Marek Musil.

Fakta – branky: 35. Strejček, 36. Verner, 58. M. Musil – 3. a 29. Beránek, 28., 29., 38. a 53. Jurák, 31. Dobrý, 35. a 54. L. Pilař, 37. a 58. Prachař, 45. Pokorný, 51. P. Pilař, 55. Krejza, 56.a 57. L. Vích. Rozhodčí: Rulíček – Slabý, Říha. Vyloučení: 6:5. Využití. 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 96.

Sestava Chocně: Malý – Schejbal, Vyskočil, Voříšek, P. Pilař, Stříteský, Pokorný – L. Pilař, Beránek, Prachař, Král, Pochobradský, Krejza, L. Vích, Dobrý, Jurák .

Bohumil Prachař, trenér Chocně: „První třetinu se hrálo na jednu bránu a nemohli jsme dát gól. Trochu jsme to podcenili. Od druhé třetiny jsme ale šance proměňovali a vyhráli.“