Celá flotila byla pohromadě v přístavu, jakmile se lodě daly do pohybu, dvě vyrazily správným směrem. Kompas, který je řídí, se neodchýlil. Pohyblivá magnetická střelka na palubě Ústí n. O. a Boříkovic pracuje dokonale.

Oba nováčci ještě nezaváhali. Mají na kontě po čtyřech zápasech plný počet dvanácti bodů. Průběžně první Ústí nad Orlicí jelo hájit svou pozici do Žichlínku, vyhrálo gólem z penalty. Jenže výsledek je zavádějící. Domácí se celý zápas jen bránili velkému tlaku Jiskry, která spálila obrovské množství gólových šancí. Vítězství Boříkovic se dá označit za vybojované. Zpočátku zápasu s Kunvaldem byli hosté lepší, první svou velkou šanci Moudrý spálil, ale druhou už proměnil. Domácí vyrovnali z pokutového kopu po ruce ve vápně. Po přestávce se do hry dostáli více hráči Boříkovic. Hlavičku Krejčího vytěsnil gólman hostí na břevno, Náglova střela bránu minula. Rozhodujíc gól padl v 66. minutě, kdy míč po centru Durny trefil hlavou přesně Pavelka. Pro něj to byl první zápis do střelecké listiny za Boříkovice. Domácí se tak povzbudili před dalším utkáním, kdy Boříkovice čeká derby v nedalekém Lichkově. Také Lichkov se zdravě nabudil, přivezl si tři body z Rudoltic. Avšak ty si hráči zajistili až ve druhém poločase, protože prohrávali 0:1. Krátce po přestávce vyrovnal Matoulek z penalty, hosté se nakopli a přidali ještě dva zásahy.

Fotbalisté Lukové si vzali v minulém kole „volno“, když do Lichkova nepřijeli. Za to byl zápas kontumován a navíc Lukovou nemine trest. Ale proti Kerharticím už byli domácí v plné síle a zvítězili 3:1. Už potřetí v sezoně okusily chuť výhry Helvíkovice, když porazily České Heřmanice. Naopak doma se nedařilo Mistrovicím. Útočník Jansa se sice znovu trefil, ale nikdo na něj nedokázal navázat, což na Třešňovec nestačilo.

Výsledky a statistiky 4. kola:

Boříkovice - Kunvald 2:1

Fakta – branky: 28. Mil. Krejčí z pen., 66. Pavelka – 16. Moudrý. Rozhodčí: Fiedler. ŽK: 2:3. Diváci: 249. Poločas: 1:1. Boříkovice: Saňák – Majzlík, Konopka, Mil. Krejčí, Chromek, Borovička, Mar. Krejčí (72. Stavinoha), Nágl, Pavelka (91. Dostálek), Durna (87. Korálek), Žerníček. Kunvald: J. Kopecký, Jakubec, V. Kopecký, Lakomý, Mihulka, Moudrý, Rek, Suchomel, Šulc (72. Brindza), Urban, Vanický.

Helvíkovice - České Heřmanice 2:1

Fakta – branky: 9. Maleček, 23. T. Novotný – 19. Kafka. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Helvíkovice: Komůrka – P. Novotný, Procházka, J. Novotný, Svoboda (85. Chrástecký), T. Novotný, Huška, Musil, Maleček (36. Maťo), Krejsa, Flekr (75. Šimek). České Heřmanice: P. Škeřík – Ostřížek, Kučera, Brychta, Kafka, Kuta, Černohorský, Schauer, Řehák (73. M. Škeřík), Machek, Vaňous.

Mistrovice - Dolní Třešňovec 1:4

Fakta – branky: 36. Jansa – 21. Štarman, 44. Betlach, 70. Dan. Vávra, 77. Celý. Rozhodčí: Pecza. ŽK: 1:5. Diváci: 46. Poločas: 1:2. Mistrovice: L. Růžička – Peřina, Stejskal, Trejtnar (46. V. Richter), Novotný, Maixner, Matějka, Krejčí, Fajt (75. Dostál), M. Růžička (77. T. Richter), Jansa. Dolní Třešňovec: Sonták – Rouha, Mareš, Jirásek, Marek (56. Dan. Vávra), Dom. Vávra (78. Hrdina), Bohuněk, Betlach, Štarman, Celý (82. Novák), Jedlinský.

Rudoltice B - Lichkov 1:3

Fakta – branky: 32. Urban – 48. Matoulek z pen., 68. Merta, 73. Chaloupecký. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Rudoltice B: Kyselo – Z. Loskot, Jurajda (46. Rek), Řehoř, Mar. Minář (76. Beneš), Mich. Minář, J. Loskot, Blažek (20. Urban), Martinák (75. Jiroušek), Pospíšil, Onufrij (52. Juda). Lichkov: Nerodil – Babic, Bednář, Durna, Holubec (85. Richtr), Bula, Chaloupecký, Kreusel, Matoulek, Gerža (46. Merta), Vyšohlíd.

Luková - Kerhartice 3:1

Fakta – branky: 5. Duspiva, 48. a 90. Šebrle – 12. Martinec. Rozhodčí: Diblík. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (86. Duspiva). Diváci: 60. Poločas: 1:1. Luková: Kyral – Ptáček, Štochl, V. Finger (26. Krejsar), Šebrle, Duspiva, Prokop, Petruň, Motl, Suchomel (59. Burian), R. Finger (40. Motyčka). Kerhartice: Fišar – Hrdina, Janota, Beneš (5. Rössler), Skalický (80. Pirkl), Lukeš, Brodský, Hanus, Kopeček (76. Pávek), Martinec, Blažek (80. Dočkal).

Žichlínek B - Ústí nad Orlicí 0:1

Fakta – branky: 16. Mansfeld z pen. Rozhodčí: Krajči. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Žichlínek B: Šilar – Miko, Tomopulos, Vondráček (63. Schembera), Močkor, Hrabáček, Stasiowski, Prekop (52. Bureš), Pospíšil, Zuch, Valenta. Ústí n. O.: Hubálek – Hoffman (82. Rotter), Dostál, Procházka, Krumer (52. Langer), Pirkl, Novák (52. Jansa), Pinkava, Mačát, Kaláb, Mansfeld.

Program 5. kola:
Pátek: Ústí nad Orlicí – Mistrovice (18.00). Sobota: Kunvald – Helvíkovice, Lichkov – Boříkovice, Kerhartice – Rudoltice B (16.00). Neděle: D. Třešňovec – Luková, Č. Heřmanice – Žichlínek B (16.00).