Už v následujícím kole krajské I.A třídy může být jasno. Předsezónní cíle do puntíku naplňují hráči Dobříkova. Řeklo se, že chtějí nahoru a dělají pro to maximum. Dva body ze hřiště nebezpečných Nasavrk udržely mužstvo na první příčce. Pokud tedy Dobříkov v sobotu neprohraje doma s Rohovládovou Bělou, špunty budou létat vzduchem. V totožné pozici je i Lanškroun. Svěřenci trenéra Hrabáčka šlapou i bez střelce Ptáčka. Rovněž oni museli do penaltového rozstřelu v Bělé, i když v průběhu utkání vedli 2:0. Nakonec si odvezli dva body. Pokud stejný počet získají v neděli proti Načešicím, po roce se vrátí do krajského přeboru. Ve hře je i třetí místo, které může znamenat za určitých okolností postup. Zatím jej drží fotbalisté Vysokého Mýta, kteří si s Horním Jelení zastříleli, což platí oboustranně. Na góly se čekalo na konec poločasu, kdy se s nimi roztrhl pytel. Padly tři za tři minuty. Veselo bylo i po pauze. Poslední Jelení drželo do 83. minuty stav 3:3, ale pak se prosadil Motl a Mýto slavilo vybojovanou výhru.

Zdá se být jasno o osudu Ústí nad Orlicí B. Jelení už má sestup jistý, ústecká rezerva zřejmě stejně tak. Prohrála v Pardubičkách a de facto si tím zabouchla dveře I.A třídy. Po první půli držela stav 0:0, ale po přestávce se pro ni naplnil černý scénář.

I. A třída - 22. kolo

Pardubičky – Ústí nad Orlicí B 4:1. Branky: 56. Mareček, 65. Rezek, 85. Svatoň, 86. Libánský – 84. Šebrle. Rozhodčí: Hořínek. ŽK: 1:5. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Ústí n. O. B: Truhlář – Fikejz, Šebrle, Kaláb, Kopecký, Motl (51. Kalousek), Grunta, Procházka, Pirkl, Krumer, Vacek.

Nasavrky – Dobříkov 1:1, penalty 1:3. Branky: 85. Michek – 74. Jarosz. Rozhodčí: Pagáč. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Dobříkov: P. Horníček – Dostál, Jandera, J. Vaněk, T. Vaněk, Konvalina (54. Svoboda), Houžvička, J. Horníček, Klapal, Jarosz, Ševčík.

Rohovládova Bělá – Lanškroun 2:2, penalty 2:4. Branky: 66. Kotajny, 80. Fotul – 18. a 47. Komínek. Rozhodčí: Pešek. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Lanškroun: Jaroš – Popelář, Dvořák, Stasiowski, Savych, Krejsar, Skalický, Jung, Kolomý, Komínek, Vaníček (11. Karlík).

Vysoké Mýto B – Horní Jelení 4:3. Branky: 41. vlastní (Houžvíček), 44. Zavřel, 48. Sedlák, 83. Motl – 42., 61. a 79. Cach. Rozhodčí: Štěpánek. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (83. Kaplan). Diváci: 100. Poločas: 2:1. V. Mýto B: Krátký – D. Fišer, Vostrčil, Dvořák, Krýda, Motl, Podmajerský (86. Špinar), Svoboda (60. Sháněl), Sedlák (71. Chadima), Zavřel, M. Fišer.