Utkání vlastních branek

Turnov, Ústí n. O. – Opticky poměrně vyrovnané utkání fotbalové divizní skupiny C rozhodly hrubky v obraně Jiskry, které byly vodou na mlýn mladému domácímu celku.

5.4.2011

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Pěnčín/ Turnov – Ústí n. O. 4:1 (3:0)

Branky: 17. Bělík, 27. Mendlík, 35. vlastní, 66. Horák – 72. vlastní.

Úvod utkání připomínal nedávný duel naší reprezentace ve Španělsku. Hosté několik minut nepůjčili domácím míč a zdálo se, že nic špatného se nemůže stát. Tento dojem skončil v 7. minutě, kdy se po přímém kopu Bárty a hlavičce Novotného poprvé vyznamenal brankář Toman. V 15. minutě se na druhé straně mohl zviditelnit Dostál, jenž po pasu Javůrka postupoval z úhlu sám na branku. Z příležitosti však vytěžil pouze roh. Po něm Borkovu hlavičku vykopli domácí z lajny a gólman Metelka si poradil i s dorážkou Javůrka. Pak už přišla 17. minuta, v níž se po nedorozumění stoperů dostal k chaoticky odkopnutému míči na vápně Bělík a jeho rána vymetla šibenici – 1:0. I po obdrženém gólu mělo Ústí herní převahu, ale několik nadějných situací skončilo v ofsajdové pasti domácích. V 27. minutě hosté znovu otáleli s odkopem. Po ztrátě míče Borek zatáhl za záchrannou brzdu a kopala se přísná penalta. Tu bezpečně proměnil Mendlík – 2:0. Tento gól turnovské uklidnil a v 35. minutě přišlo definitivní rozhodnutí. Další špatný odkop potrestal překrásnou střelou z otočky do tyče Koubek. V nesprávný čas však stál na nesprávném místě smolař zápasu Borek, od jehož holeně doskákal míč za záda bezmocného Tomana – 3:0. Ten si v 43. minutě ještě efektně poradil s další dělovkou Bělíka.

I po obrátce pokračovalo poměrně vyrovnané utkání. V 51. minutě Javůrek pěkně uvolnil Dostála, tomu však v koncovce chyběl důraz. Jak na to, předvedl z protiútoku Koubek, jenž důrazně vnikl do vápna a od pohromy zachránila Tomana tyč. V 64. minutě si Toman nadvakrát famózně poradil se superšancí Maňase. V 67. minutě vychytal ústecký gólman znovu Maňase a vzápětí i Koubka. Zmar v obranné formaci Ústí však pokračoval i po následném rohu, po němž zcela volný Horák zblízka zvýšil na 4:0. Prohrávající tým bojoval a za snahu byl odměněn v 72. minutě, kdy po krásné individuální akci Vaňouse dopravil míč za záda Metelky jeden z bránících beků – 4:1. V samotném závěru ještě nebezpečně vypálil Jiroušek, ale na konečném zaslouženém vítězství Turnova už tento moment nemohl nic změnit.

Sestava Ústí n. O. – Toman – Roupec, David, Borek (46. Jiroušek), Tomášek – Pászto, Vaňous, Roušar, Jan Javůrek (70. Felcman) – Z. Dostál, Kukla (57. P. Falta).

(ska)

5.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Jan Hřebejk při natáčení záběrů pro film Dezertér, který je druhým dílem troligie Zahradnictví.

Žamberk nabízí trilogii za zvýhodněnou cenu

Vidina trampského muzea nabírá na realitě

Cena města zná letošní laureáty. Jsou dva

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Na Cenu města za rok 2016 byli v Moravské Třebové navrženi první polistopadový starosta Karel Metyš a právník Jan Vermousek.

Bazén čekají opravy

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Investice na rekonstrukci bazénu se zdvojnásobila.

Polští pašeráci utíkali od cigaret, čeští dopláceli pokuty

Pardubický kraj - Zásilku neproclených cigaret a také léků na výrobu drog zajistili o víkendu celníci v Pardubickém kraji.

Pánové se drželi při zemi, rybník jim vypálila počtem branek Tesařová

Orlickoústecko - Za vším hledej ženu. V případě manželů Tesařových ze Skuhrova to rozhodně platí. Zatímco Miroslav Tesař odešel z tohoto kola s minus pěti body, jeho žena Markéta se může těšit na cenu pro vítězku pátého kola Fortuna Tip ligy, když nasbírala spolu s bonusem bodů šestnáct.