SK Vysoké Mýto – FK Letohrad 1:2 (0:2)
První jarní okresní derby obstarali fotbalisté Vysokého Mýta a Letohradu. Spokojenější mohou být hosté, kteří vybojovali druhou výhru v probíhající části sezony, zatímco Mýto na body stále čeká. Další příležitost dostanou svěřenci Romana Olivy ve středu, kdy přivítají v odloženém zápase Semily. Další ztrátu už by si neměli dovolit.
Sobotní duel okořenila branka hned v úvodu, kdy se z první šance prosadil letohradský kapitán Čada. Domácí se pak tlačili za vyrovnáním, avšak zapomínali na zadní vrátka, do kterých vnikali hbití hráči hostí. Jeden brejk jim vyšel a Černík zasadil Mýtu druhou ránu. Na sklonku první půle trefili domácí tyč.
V kabině Mýta nemohla být o spokojenosti ani řeč a trenér Olivy poslal na „plac" hned tři nové tváře.
Hra se zrychlila, Fikejz záhy hlavou snížil, domácí měli místy až drtivý tlak, jenže kromě další nastřelené „štangle" už Mýtští více nestihli. Pozorná obrana Letohradu jim nic nedovolila.
Z pěti vzájemných utkání ukořistil Letohrad pouze bod, v tom šestém už to vyšlo.

Fakta – branky: 51. Fikejz – 3. Čada, 29. Černík. Rozhodčí: Duchoň. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 0:2. SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka (46. Žák), Hock (83. Benda), Konečný, Živný – Valášek, A. Kopřiva (46. L. Kopřiva), Motl, Wimmer (46. Mach) – Štěpánek, Fikejz. FK Letohrad: Ehrenberger – Černohorský, Vaniš, Krystl, P. Štěpán – Valášek (55. Stejskal), Čada (86. Macek), Linhart, J. Štěpán (77. Šponar) – Černík (63. Kabourek), Tichý.
Roman Oliva, trenér Vysokého Mýta: ,,Začátek se nám nevydařil a po hrubé chybě jsme inkasovali. Ve snaze výsledek zvrátit jsme z brejku dostali druhý gól. Opravdu první poločas byl
z naší strany hodně špatný. O poločase jsme udělali několik změn, hra se zrychlila, brzy jsme snížili. Poté jsme nastřelili tyč, ale to bylo všechno. Propadli jsme
v první půli. Soupeř vyhrál zaslouženě."
František Dvořák, trenér Letohradu: ,,Úvod utkání nám vyšel na jedničku, kdy jsme skórovali hned z první šance. Domácí se snažili vyrovnat a my jsme se soustředili na obranu a rychlé protiútoky. Z jednoho jsme navýšili skóre. Ve druhé půli jsme inkasovali hned na jejím začátku, ale po zbytek zápasu jsme domácí do žádné příležitosti nepustili a získali první jarní výhru na hřišti soupeře."

Jaroměř – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:1 (0:0)
Vše se zdálo, že dopadne podle představ a Ústečtí si odvezou tři body.
Omyl.
V poslední čtvrthodině se dělo něco, co trenér Chudý za svoji hráčskou kariéru nezažil. Hosté se dostali brankou Petra Falty do vedení v 73. minutě, kdy vyvrcholil jejich tlak. Bohužel nebylo hotovo. Naopak. Vyrovnání přišlo velmi záhy a to nebyla ta největší pohroma.
V kabině zavládlo velké zklamání. „Z mého pohledu jsme odehráli velmi smolné a nešťastné utkání. Do 77. minuty utkání jsme byli lepším týmem, hráli jsme my, byli jsme aktivní a určovali tempo hry. Domácí poctivě bránili a čekali na naše chyby. V 73. minutě vyvrcholil náš tlak a po zásluze jsme se dostali do vedení. Bohužel v 78. minutě jsme udělali chybu, kterou domácí dokázali potrestat. Čtyři minuty před koncem tečovaná střela Škody skončila k překvapení všech v naší brance a kalich hořkosti jsme si dopili do dna v nastaveném čase, kdy domácí proměnili pokutový kop. Velmi dobře rozehraný zápas jsme prakticky ztratili ve dvanácti minutách.
Další program obstará středeční dohrávka Mýta s mužstvem Semil, avšak zajímavou podívanou nabízí víkendové zápasy. Magnetem bude duel Ústí nad Orlicí s Vysokým Mýtem, ovšem ani zápas Letohradu s hradeckou Olympií v tomto ohledu nezaostává.

Fakta – branky: 79. Holub, 87. Škoda, 90. (+2) Ruml z pen. – 73. Falta. Rozhodčí: Štuk (České Budějovice). ŽK: 3:2. Diváci: 222. Poločas: 0:0. FK Jaroměř: Ondráček – Matějka, Hrabík, Ruml, Knap – Čenovský, Horák (77. Bano), Michálek, Štajer (66. Seifert, 80. Rejchrt), Častvaj (54. Holub) – Škoda. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Heger, Chleboun, Nágl, Coufal – Felcman, Falta, Smola (64. Kukla), Langer (72. Smejkal) – Vaňous, Souček.
Miloš Exnar, trenér Jaroměře: ,,Před tímto duelem jsme stáli na pomyslném rozcestí. Buď jít cestou domácího zápasu s Kutnou Horou, byť jsme jej po boji prohráli, nebo cestou totálně nepovedeného utkání v Letohradu. Jsem rád, že jsme si vybrali ten správný způsob a vyválčili tři body po dlouhých měsících porážek. Nesmírně si cením toho, že jsme dokázali otočit nepříznivý stav. Naše vůle po vítězství byla větší, než měl soupeř."
Vladimír Chudý, trenér Ústí nad Orlicí: ,,Z mého pohledu jsme odehráli velmi smolné a nešťastné utkání. Do 77. minuty jsme byli lepším týmem, hráli jsme my, byli jsme aktivní a určovali tempo hry. Domácí čekali na naše chyby. Náš tlak vyvrcholil vedoucím gólem, jenže poté jsme velmi dobře rozehrané utkání ztratili ve dvanácti minutách. "

1. Olympia Hradec 18 15 0 2 1 54:9 47
2. Živanice 18 11 3 0 4 55:20 39
3. Trutnov 18 11 1 1 5 43:26 36
4. Suchdol 18 8 2 3 5 32:20 31
5. Kutná Hora 18 9 0 2 7 30:32 29
6. Pěnčín-Turnov 18 7 4 0 7 31:35 29
7. Dvůr Králové 18 6 4 2 6 39:33 28
8. Letohrad 18 9 0 1 8 32:33 28