Orlickoústecko – /FOTOGALERIE/ Podzim je zapomenut, tým trenéra Sokola teď válí! Nejlepší tým přeboru musel pokleknout.

Lanškroun A vs. ŽamberkFoto: Petr Mareš

Fotbalisté Lanškrouna i České Třebové v sobotních duelech krajského přeboru na svých hřištích triumfovali.

Lanškroun – Žamberk 4:0
Okresní derby hostilo za ideálního fotbalového počasí perfektně připravené hřiště. Krutě dopadlo pro Žamberk.
Lanškroun začal dobře a hned na úvod měl na kopačce gól kapitán Mizerák, ale z malého vápna netrefil branku. Do poločasu následovaly střely Šilara st. a dva pokusy Faita, ovšem skóre se neměnilo. Žamberk si v poli počínal obstojně, ale k žádnému ohrožení domácího gólmana Marka se nedostal.

Změnu stavu přinesla až 50. min. Na centr Stasiowského si naběhl Šilar ml. a dostal domácí do vedení. O chvíli později střelec první branky unikl po křídle a Matějka po jeho centru zvýšil na 2:0. V 63. min. vystihl Matějka malou domů, přehodil brankáře a Lanš〜kroun se radoval potřetí. Čtvrtou trefu přidal v poslední minutě ještě střídající Bartoš a uzavřel tak povedené lanš〜krounské pozdní odpoledne.

Č. Třebová – Slovan Pardubice 3:1
Na rychlém a bojovném utkání si diváci pošmákli. Většina z dvou set padesáti přihlížejících tak po devadesáti minutách vyprovázela hráče do kabin potleskem.
Boj mezi vápny skončil ve 13. min., kdy si na centr Petra od pomezní lajny naběhl domácí Macko a všichni už měli ruce nahoře. Vlnila se však pouze boční síť. Vedení se ujali z první své vážnější šance hosté. Křivkovu vyraženou střelu za českotřebovského brankáře doklepl Sadílek. Ve 23. min. bylo srovnáno. Po faulu na zahálku trestal z penalty Myšák.

Po změně stran začala lépe Třebová a střelu Zahálky vytáhl pardubický Hrdina s obtížemi na roh. Ovšem agresivně hrající Pardubice se brzy oklepaly a na dobrých dvacet minut domácí celek zatlačily. V 64. min. však udeřilo na druhé straně. Myšák dostal ve vápně přes achilovky a druhou penaltu proměnil Petr. Slovan se hnal za vyrovnáním a málem se mu podařilo, jenže Myšák nastavil míči hruď a zabránil jeho cestě do sítě. Tečku za zápasem naopak udělal v 79. min. Zahálka, který trestný kop proměnil ve svoji parádu, napálil míč do šibenice a potvrdil výhru domácích na 3:1.

(ry, re, rh)

26.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

ilustrační foto

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

Dračí lodě na Pastvinách napsaly svou desátou kapitolu.

OBRAZEM: Pastvinami zněly bubny dračích lodí

Druhá porážka. Ústí podlehlo silným Jirnám

Ústí nad Orlicí - Těžký los si vybírá svou daň. Fotbalisté Ústí nad Orlicí prohráli na domácí půdě s vítězem posledních dvou ročníků ČFL 0:3. Zápas sledovala fantastická návštěva.

S návštěvností to letos není slavné, shodují se koupaliště

Pardubický kraj – Počasí jako na houpačce, pár dní vedra a hned citelné ochlazení. To je obrázek letošního léta, který se podepisuje i pod návštěvností koupališť a aquaparků v celém kraji.

Město rozsvítí čelovky běžců

Lanškroun – Čelovky, to je povinná výbava běžců, kteří se dnes zúčastní Nočního běhu Lanškrounem o pohár starosty města. Start bude od 22 hodin na zámku. Běžce zaregistrovává pořadatelské Kulturní centrum. Vypsáno je několik kategorií. Děti poběží 500 metrů, dospělí 5 kilometrů.