Těchonín slaví druhou výhru, v Dobrouči padlo devět gólů

Orlickoústecko – Už se zdálo, že Tatenice seberou body vedoucímu celku okresního přeboru druhé třídy, jenže Jiráský byl proti. Druhou výhru v sezoně mají fotbalisté Těchonína.

8.4.2014

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Boříkovice – Sloupnice 0:2
Domácím se zatím na jaře nedaří a prohráli i na svém hřišti. V první půli si hosté zařídili dvoubrankový náskok, který i přes trvalou snahu Boříkovic ve druhém poločase, kdy se hrálo většinou na polovině Sloupnice, udrželi. Boříkovičtí se trápí v koncovce a ani nejvyloženější možnosti nedokáží využít.
Fakta – branky: Šplíchal z pen., Vondra. Rozhodčí: Langr. ŽK: 1:2. Poločas: 0:2. Diváci: 50.

Těchonín – Č. Heřmanice 2:0
Celý první poločas měli hráči Těchonína převahu, jenže ji vyjádřili pouze jedním gólem, když se hlavou trefil Jironč. Druhý gól měl na kopačce Michal Hynek, ale vyběhnuvší gólman hostí ho fauloval, za což vyfasoval červenou kartu.Druhých 45 minut hráli domácí v početní výhodě. Hosté se více semkli, ale branku se jim nijak vážně ohrozit nepodařilo. Těchonínští výhodu přece jen využili, přesně mířil Hynek. Domácí si připsali teprve druhé vítězství v sezoně.
Fakta – branky: Jironč, Hynek. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Poločas: 1:0. Diváci: 99.

Semanín – Žamberk B 4:0
Oba soupeři se znovu potkali po čtrnácti dnech a stejně jako v poháru i v soutěžním utkání okresního přeboru byl znovu úspěšnější Semanín. I když veliké šance byly i v první půli, branková úroda přišla až po změně stran.
Fakta – branky: Hajdari 2, Dvořák z pen., Sokol. Rozhodčí: Smola. ŽK: 2:3. Poločas: 0:0. Diváci: 70.

D. Dobrouč – Brandýs n. O. 6:3
Fotbalisté Dobrouče nastoupili do zápasu zostra, když už v 7. minutě vedli 2:0. Až příliš se uklidnili, čehož hosté využili k otočení poločasového výsledku ve svůj prospěch. Po přestávce byli znovu aktivnější domácí, spálili několik vyložených šancí, i přesto vstřelili čtyři góly a po zásluze získali tři body.
Fakta – branky: Ryšavý 2, Huška 2, Kubíček, Matějíček – Hanzl, Pavlíček, Zhorela. Rozhodčí: Šilar. ŽK: 2:3. Poločas: 2:3. Diváci: 120.

Tatenice – Sruby 1:2
Hrálo se oboustranně vyrovnané utkání. Brankář hostí si dobře postavil tyče, neboť mu dvakrát pomohlo břevno po střelách Kollára a Prokopa. Rozhodnutí přinesla 89. minuta, kdy se z přímého kopu trefil Jiráský.
Fakta – branky: Knápek – Jasanský, Jiráský. Rozhodčí: Zuzík. ŽK: 3:2. Poločas: 1:1. Diváci: 200.

Sopotnice – FC Jiskra B 3:0
První půle probíhala za mírné převahy domácího celku, ale koncovka byla doslova žalostná. Rezerva Jiskry hrozila především z protiútoků, ale ani tady se gólově neurodilo. Po změně stran už to bylo jinak. V 54. minutě se ocitl sám před brankářem Kubišta a vsítil první branku. Krátce nato se trefil z rohového kopu hlavou Špaček a skóre uzavřel deset minut před koncem svým druhým gólem Kubišta.
Fakta – branky: Kubišta 2, Špaček. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 2:2. Poločas: 0:0. Diváci: 120.

Albrechtice – Rybník 0:1
Rybník navázal v Albrechticích na vítězství proti Boříkovicím. Stačil mu k tomu jediný gól.
Fakta – nehlášeno.

⋌(bed, švi, js, vaš, tj)

Autor: Redakce

8.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pietní připomenutí 75 let od vyhlazení osady Ležáky.
15

Vzpomínka i mše za vypálené Ležáky

Morové sloupy projdou rukama restaurátorů

Na Burze filantropie rozdali 275 000 korun

Pardubický kraj, Hlinsko - Rekordní suma pomůže šesti neziskovým organizacím.

Lanšperským panstvím putovali pěšky i na kole

Ústí nad Orlicí - Poslední červnovou sobotu se konal 10. ročník pěší, cyklo a in-line akce Lanšperským panstvím - Orlickým cyklo & in-line královstvím. Letošního ročníku se zúčastnilo 55 cyklistů a turistů.

Černý výr odletěl do Polska

Černovír - V sobotu proběhl v Černovíru již XXVI. ročník hasičské soutěže v požárním útoku mužů a žen O černého výra. Zapojilo se 28 družstev.

Otázka na víkend: prodej alkoholu na sportovištích

Orlickoústecko - Protikuřácký zákon omezuje i prodej alkoholu na sportovištích. Stanovuje limit 4,3 procenta alkoholu, takže „panáka" či „jedenáctku" pivo si už fanoušci nedají. Je to dobře?