Nikterak překvapující je fakt, že letošní sezonu opanuje Tatenice. Od prvního zápasu podzimu je na čele tabulky a vydrží tam do posledního kola. Mužstvo projelo soutěží jako nůž máslem. Nadělovalo soupeřům brankové příděly, prohrálo pouze čtyřikrát, z toho jednou na pokutové kopy.

Na stadionu v Červené Vodě už mohli hrát hráči v naprosté pohodě, uvolněně, nikam se nemuseli hnát. Prvenství měli v kapse. Přesto vyhráli 4:0. Již před zápasem bylo vše jasné. Rozhodlo o tom vítězství Mistrovic nad rezervou Žamberka. Utkání se hrálo už v 11 hodin, tudíž mohli Tateničtí čekat, jak do dopadne. Pro ně výborně, pro Žamberk zle. I když druhé místo není k zahození, právo postupu má pouze vítěz. Naproti tomu Mistrovice jarním tažením dál drží naději na záchranu. Zvítězily 3:1. Hodně jim pomohlo diskutabilní vyloučení hostujícího J. Hušky. Přesto se Žamberk ani o deseti nezatáhnul, snažil se hrát, avšak domácí měli několik vyložených šancí z brejkových situací, jejichž realizace ve finální fázi byla doslova katastrofální.

Hraje se o body, ty Mistrovice mají a mohou se připravovat na klíčové utkání sezony. Poslední kolo totiž nabídne zápas Sopotnice – Mistrovice. Oběma týmům jde o všechno. Sopotnice podlehla Klášterci, ale v 26. kole má výhodu domácího prostředí, což může hrát roli. Utkání se hraje v neděli v 17 hodin.

Kdo si hodně zkomplikoval záchranu jsou České Heřmanice. Jakýkoliv bodový zisk z Brandýsa nad Orlicí by se hodil, jenže to se začalo hroutit po hodině hry. Domácí Šilar dal v 61. minutě gól, který hosty poslal do kolen. Nezvedli se, dostali druhý „fík" a nakonec z toho byl výprask 0:4. Ve středeční dohrávce v Rybníku mohly Heřmanice šance na záchranu zvýšit. Pokud ji nezvládly, je jasné, že budou prvním sestupujícím do okresní trojky.

Radost ale čišela z hráčů Rudoltic, kteří si takřka jistou záchranu vybojovali na půdě Dolní Dobouče. Té se v posledních utkáních nedaří, tápe herně i výsledkově. Hosté se krátce po zahájení duelu ujali vedení, které podpořil druhým zásahem Kocanda. V 65. minutě domácí snížili, Rudoltice znervózněly, ale povedeným závěrem si tři body jednoznačně zasloužily.

Ani Němčice na tom nejsou o moc lépe v závěru ročníku. Podobně jako Dolní Dobrouč přišel propad. V derby Němčice přivítaly Rybník. Ten začal zostra, když hned v první minutě mířil přesně Klazar. Domácí šli v 47. minutě do deseti a Rybník měl úlohu ulehčenou. Přidal druhý gól a vedení bezpečně uhájil.

Remízovým výsledkem 1:1 skončil mač mezi Žichlínkem a Dolní Čermnou. Hosté brankou T. Pecháčka drželi od páté minuty těsný náskok až do závěru, kdy střídající Močkor vyrovnal. Ani v rozstřelu to střelecké hody nebyly. Domácí proměnili jednu penaltu, Čermenští dvě.

Okresní přebor II. třídy - 25. kolo

Mistrovice - Žamberk B 3:1

Branky: 32. Stejskal, 56. Novotný, 70. z pen. Peřina – 58. Durna. Rozhodčí: Bezdíček. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (28. J. Huška). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Mistrovice: Lukes – Peřina, Stejskal (49. Vaníček), Kovář, Mil. Matějka, Novotný, Moravec, Mar. Matějka, Krejčí, Růžička (74. Baláš), Jansa (83. Fajt). Žamberk B: Hubálek, Molnár (46. Menzel), Kašpar, Mach, Chládek, Jon. Ulrych, J. Huška, Jak. Ulrych (65. Nastoupil), Třináctý, Durna, Pešek (74. Lesák).

FC Jiskra 2008 B - Tatenice 0:4

Branky: 25. R. Soukop, 35. a 67. Kristek, 78. Karel. Rozhodčí: Serbousek. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (90. Bartoš). Diváci: 300. Poločas: 0:2. FC Jiskra 2008 B: Pasker – Stašák, Fňouk, Skoták, Jireš, Kolbe (61. Kopecký), Maleček, Koreň, Bednář (46. Kuběnka), M. Hnátnický, P. Hnátnický (61. Uhlíř). Tatenice: Strnad – Werner, Knápek (76. Květenský), R. Soukop, Štrbík, Glocar (57. Karel), Bartoš, Smrkal, Kučera (46. Polička), Kristek, Tareš.

Žichlínek - Dolní Čermná 1:1, pen. 1:2

Branky: 84. Močkor – 5. T. Pecháček. Rozhodčí: Jureček. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (49. A. Jelínek). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Žichlínek: R. Šilar – Motl (15. Doležal), Moravec (74. Močkor), Pánik, Antes (68. Miko), Fibikar (54. Hrabáček), Šenkýř, Stasiowski (54. M. Šilar), Suchomel, Krejčířík, Zahradník. Dolní Čermná: Juda – Jelínek, Nastoupil, Krudenc, Mich. Bednář (78. Novák), T. Pecháček, Richtr, Fišar, Jirásek, Dušek (89. Růžička), Mar. Bednář.

Brandýs n. O. - České Heřmanice 4:0

Branky: 61. Šilar, 68. a 78. Beneš, 90. Šroler. Rozhodčí: Kerhát. ŽK: 0:3. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Brandýs nad Orlicí: Pecho – J. Janoušek, Šilar, Sloupenský, Šrajer (57. Brzybohatý), Šroler, Hanzl, Hruša (57. Matějka), Špinler, Kochánek, Beneš. České Heřmanice: Kuta – J. Chroust, Vomáčka, Vaňous, R. Chroust, J. Šplíchal (63. Mikulecký), M. Šplíchal, Ostřížek (51. Kučera), Pánek, Šrut, Černohorský.

Dolní Dobrouč - Rudoltice 1:4

Branky: 65. Dušek – 3. Foff, 33. Kocanda, 81. Kubásek, 89. Vejvoda. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 1:0. Diváci: 90. Poločas: 0:2. Dolní Dobrouč: P. Skalický – O. Skalický, Vašátko, Řehák, Dušek, Brabec, Švercl, Junek, Falta (54. Pecháček), Kubíček, Vágner. Rudoltice: Macháček – Kocanda, Pražák, Nastoupil, Kubásek, Vejvoda, Vlček, Foff, Prekop (86. Veselý), Beneš (70. Stránský), Rufer (29. Lochman).

Němčice - Rybník 0:2

Branky: 1. Klazar, 71. Vrána. Rozhodčí: Diblík. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (47. Pavliš). Diváci: 80. Poločas: 0:1. Němčice: Hotmar – Maco, Šafář, Lang (75. M. Mikl), T. Mikl, Pavliš, Hurt, Stránský, Roušar, Macko, Horák. Rybník: Suk – Viščák, Repa, Tölg, Mar. Kareš, Mich. Kareš (46. Petran), Beránek (84. Dvořák), Klazar, Horák, Vrána (89. Vítek), Petružálek (81. Imrich).

Klášterec n. O. - Sopotnice 2:1

Branky: 3. P. Fišer, 56. M. Fišer – 48. z pen. Mašanský. Rozhodčí: Vrba. ŽK: 2:4. Diváci: 105. Poločas: 1:0. Klášterec nad Orlicí: Jireš – Nekoranec (78. Bartoš), Kučírek, Bílek, P. Fišer, M. Fišer, Hůlka, Sabota (86. Králík), Brůna, M. Rous (85. Bříza), P. Rous (81. Šroler). Sopotnice: Martinec – Zeman, Lehký, Pánik, Beneš, Vávra, Kubišta, Voleský, Mašanský, Macek, Novák.

Událost kola

Hned sobotní dopoledne rozhodlo o tom, kdo vyhraje letošní ročník. Porážka Žamberka v Mistrovicích definitivně vehnala prvenství do náruče hráčů Tatenice.

Zklamání kola

Fotbalisté Českých Heřmanic inkasovali první branku po hodině hry, jenže do konce zápasu pak další tři a naděje na záchranu jim pořádně poklesly.

Tým kola

Rudoltice: Měly to ve svých rukou a otázku ohledně sestupu, zdá se, vyřešily. Hráči zvítězili v Dolní Dobrouči 4:1, což jim dalo takřka jistotu záchrany.