Řetová skončila v Českém poháru

Řetová – Na hřišti v Mandlu přivítal v pondělí, v rámci Českého poháru, Sokol Řetová o čtyři soutěže vyšší celek SK Holice.

10.6.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Vladimír Klíma

Řetová – Holice 0:0

Hosté nic nepodcenili a přijeli v silné sestavě. Utkání začalo opatrně, domácí s dobrou defenzivou vyráželi k nebezpečným brejkům. Hrálo se většinou ve středu hřiště. První velkou šanci měli překvapivě domácí, když v 16. minutě nastřelil z trestného kopu Kvapil břevno. Domácí se stále více osmělovali a soupeře dokonale zaskočili. Ve 20. minutě vysunul kolmicí Kvapil Poláka. Ten sólo zakončil střelou vedle. Hosté zahrozili poprvé ve 31. minutě, kdy po rohu dal Pištora hlavou nad. Ve 33. minutě po hezké kombinaci dal Volf z úhlu těsně vedle. Hned poté zakombinovali i hosté a střela Velínského šla těsně nad. Ve 37. minutě po faulu na Poláka zahrál trestný kop Kvapil. Brankář hostí se ale vyznamenal a hezkou střelu vykryl. Domácí se soupeře nezalekli a mohli jít do kabin s vedením, ale Polák sólo ve 44. minutě neproměnil.

Druhý poločas začal náporem hostí a střelou do tyče. Po hodině hry stále více aktivní hosté prověřili Habrmana střelou, kterou s přehledem kryl. Posledních 20 minut bylo v režii hostí, ale domácí vybojovali velmi cennou remízu 0:0. O postupu rozhodl rozstřel pokutových kopů, kde zkušenější hosté vyhráli 4:5 a postoupili do finále. Domácí zaslouží obdiv za předvedený výkon i za to, že v nohách měli za dva dny dvě utkání. Diváci odcházeli spokojeni i přes vyřazení z poháru.

(jpo)

10.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Základní umělecká škola J. Pravečka v Lanškrouně. Ilustrační foto.

'Zušky' chystají koncerty i poutě

I jedna chyba rozhodne zápas

Mořeplavec může znovu vyplout

Letohrad - Více než 433 tisíc korun. Tolik do pondělního dne nasbíral námořní svéráz Martin Doleček na opravu své lodě a dokončení plavby okolo světa.

Hřebčín připravuje obnovu anglického parku a stodol

Pardubický kraj, Kladruby nad Labem - Hřebčín o víkendu žil. Koně předváděli čtverylku i hráli fotbal.

Vejvanovice oslavily 850. výročí první písemné zmínky

Pardubický kraj, Vejvanovice - Mažoretky, slavnostní projevy, svěcení praporu, vystoupení místních dětí, bohatý kulturní program. To vše obsahovala sobotní oslava 850. výročí první písemné zmínky o obci Vejvanovice.

Dostihy: V první kvalifikaci vyhrál Zarif

Východní Čechy, Pardubice - První kvalifikaci na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou ovládl desetiletý ryzák Zarif s žokejem Josefem Bartošem, který skončil v loňském ročníku Velké třetí.