První postupující je odtajněn, místo si pojistily Albrechtice

Orlickoústecko - Tři kola před koncem nejnižší okresní fotbalové soutěže si vstupenku do okresní dvojky zajistily výhrou nad béčkem Žichlínku. O druhém celku se může rozhodnout v sobotu.

18.5.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Úspěšně započatá jízda vedla do cílové rovinky až nečekaně po rovinatém profilu. Fotbalisté Albrechtic naskočili do rozjetého autobusu a vystoupili na zastávce s příznačným názvem postup. Navíc mohli už tři zastávky předem, zbytek mohou dojít v poklidném tempu pěšky. Nikdo už je nemůže o postupové oslavy připravit. První z nich mohly propuknout po vítězství 2:0 nad béčkem Žichlínku. Tým se tak nemusel ohlížet na souhru dalších výsledků.

Druhou pozici se hlídá Jehnědí. Mužstvo porazilo neškodný Lichkov. Celý zápas mělo Jehnědí pod kontrolou. Zvítězilo 6:1, všechny branky padly ještě před hodinou hry. V závěrečné fázi už se jednalo pouze o údržbu. A nastřádané síly se mohou Jehnědí hodit hned v následujícím utkání, protože jede do Kerhartic. Výhra by Jehnědí zajistila postup. Ovšem ani Kerhartice nejsou bez šance. Budou hrát naplno. Ve hře je i třetí postupové místo v případě, že nikdo z krajské I.B třídy z našeho regionu nesestoupí do okresní dvojky.

Třetí pozici si Kerhartice vydobyly těsnou výhrou v Lukové. Právě nadcházející sobotní duel může hodně napovědět o šancích Kerhartic. Na jejich zaváhání bude čekat Luková. Bezpodmínečně ale musí porazit v nedělním utkání domácí Žichlínek B. Ještě možnou naději má i Lichkov. Ten má výsledky jako na houpačce. V neděli dostal šestku v Jehnědí, o reputaci se pokusí doma proti libchavskému béčku. Tomu pomohla v uplynulém kole posila z dorostu. Střelec Tomáš Pinkava začal na střídačce, na hřiště se dostal už po patnácti minutách a po přestávce dvěma góly rozhodl duel s Helvíkovicemi. Mezi Kunvaldem a Dolním Třešňovcem šlo pouze o lepší postavení v tabulce. Tři body má Kunvald.

Okresní přebor III. třídy - 15. kolo

Luková - Kerhartice 1:2

Branky: 10. Kamaryt – 3. vlastní (Vondráček), 33. Martinec. Rozhodčí: Fiedler. ŽK: 1:0. Diváci: 45. Poločas: 1:2. Luková: Motyčka – Ptáček, Vondráček, Štochl, Klusoň (44. Burian), Šebrle, Kamaryt, Volos, Petruň, Finger, Suchomel. Kerhartice: Pávek – Janota, Fišar, Hrdina (79. Skalický), Kopeček (79. Matoušek), Kaplan (87. Staněk), Fischer (24. Beyer), Dočkal, Pirkl, Martinec, Novotný.

Jehnědí - Lichkov 6:1

Branky: 5. Šeda, 15. Najman, 41. a 50. Vodvárka, 58. Fikejz, 60. Andrle – 59. Vyšohlíd. Rozhodčí: Serbousek. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 3:0. Jehnědí: Doležal – Šeda, Vodvárka, Fikejz, Lučan, Viktorín, Najman, Pilař, Gregar, Zastoupil, Neugebauer. Lichkov: Richtr – Vyšohlíd, Bednář, D. Merta, Chaloupecký, Kreusel, M. Matoulek (80. J. Merta), Gerža, Holubec, J. Matoulek, Durna.

Libchavy B - Helvíkovice 2:0

Branky: 65. a 76. Pinkava. Rozhodčí: Šimko. ŽK: 3:1. Diváci: 40. Poločas: 0:0. Libchavy B: M. Pinkava – Rejent, Vítek, Borovička (72. Pražák), Novák, Zeman (15. T. Pinkava), Honz (54. Lajza), Čada, Čermák (59. Martinák), Lžíčař, Hoffman. Helvíkovice: Hubálek – Komůrka, Maťo, Belobrad, T. Novotný, Šimek (75. P. Novotný), Chrástecký, Svoboda, J. Novotný, Procházka, Štěpánek.

Albrechtice - Žichlínek B 2:0

Branky: 2. Vlk, 67. D. Kollert. Rozhodčí: Fiedler. ŽK: 4:3. Diváci: 91. Poločas: 1:0. Albrechtice: Šembera – Pauk, Šnír, Buřval, Vlk, Pavlosek (62. Langr), D. Kollert, Majer (87. Kopp), M. Marek (75. Dostál), Faltus, Rek (53. O. Marek). Žichlínek B: D. Valenta – Prekop (34. Kráčmar), Šubrt, Šilar (46. Moravec), Zuch, Marek, R. Hrabáček, A. Valenta, L. Hrabáček, Stasiowski, Miko.

Kunvald - Dolní Třešňovec 3:1

Branky: 14. O. Krejsa, 44. Jiskra, 52. Křen – 50. Bílý. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Kunvald: J. Kopecký – M. Krejsa, V. Rous (88. Veverka), Rek, Jakubec, Jiskra (86. Šulc), J. Rous, Vanický (46. Lakomý), O. Krejsa, V. Kopecký (46. Bílek), Křen. Dolní Třešňovec: Sonták – Mareš, Jirásek, Jedlinský, Jedlínský, Rouha (80. Dom. Vávra), Štarman, Bílý, Bohuněk, Dorazil, Zeman (80. Chládek).

Událost kola

Tři kola před koncem soutěže už je jasno o prvním postupujícím. Vítězstvím 2:0 nad Žichlínkem B se mohou Albrechtice těšit, že si od podzimu zahrají mezi okresní elitou.

Zklamání kola

Jedno výhra, pak debakl, znovu vítězství, následuje vysoká porážka. Fotbalisté Lichkova to mají jako na houpačce. V posledním zápase dostali „jen" šest gólů v Jehnědí.

Tým kola

FK Kerhartice: V souboji mezi Lukovou a Kerharticemi šlo o to, kdo se vyhoupne na třetí příčku. I ta totiž může znamenat postup. Hájit budou po vítězství Kerhartice.

Autor: Miroslav Bednář