Nepropustnou hráz rozbil Nágl

Ústí nad Orlicí - Fotbalisté Ústí nad Orlicí předehrávali 22. kolo Fortuna Divize C a porazili Ostrou 1:0.

21.4.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv

Soupeři snažte se. Pokud chcete Ústí nahánět, musíte zabrat. Lídr soutěže ve středu zvítězil 1:0 v Ostré a upevnil si první příčku v tabulce. Takřka sedmdesát minut hrál proti deseti, ale dlouho se nedokázal přes obranný val dostat. Až v 81. minutě udeřil ze vzduchu Nágl.

Po prvotním oťukávání hosté přece jen přitlačili. Příležitosti se rodily obtížně. První měl Vaňous z přímého kopu, což je jeho oblíbená disciplína, ale tentokrát trefil gólmana. Těžkost deštěm nasáklého terénu okusil při pokusu Nágl. Po centru Langera hlavičkoval Chleboun, síť se zamlela jen z boku.

Dlouho si utkání neužil nejzkušenější hráč Ostré Radek Hochmeister. První žluté varování dostal v 14. minutě, druhé o chvíli později a pakoval ze hřiště.

To byl jasný signál pro domácí. Zabetonovat půlku hřiště včetně šestnáctky a hrát na brejky.

Hra do plných nesedí žádnému týmu. Ani Ústečtí si s tím dlouho nevěděli rady. Na sklonku poločasu si vyzkoušel Nágl, jak mu sedí balón na hlavě. Ještě nevěděl, že ke konci duelu rozhodne právě hlavou.

Jiskra si vynutila převahu, avšak prodrat se přes zeď jí činilo starosti. Šlo to ze vzduchu, opět to byl Nágl, kterého vychytal Keller. S přibývajícím časem narůstal počet standardních situací, ale až ta takřka poslední slavila úspěch. Nicméně předtím přežili hosté vyloženou šanci Maříka bez újmy, neboť mířil těsně vedle, aby sami v 81. minutě rozhodli. Trestný kop Vaňouse prodloužil hlavou Nágl a míč zapadl do brány. Těsné vedení si Ústečtí vzít nenechali. „Utkání v Ostré s velmi kvalitním soupeřem se nám herně moc nepodařilo, avšak výsledkově jsme ho zvládli skvěle. Od první minuty byla hra vyrovnaná a byl to spíše taktický boj. My ani soupeř jsme se nedostali do vyložené šance. První zásadní moment přišel v době, kdy byl domácím vyloučen hráč. S výhodou jednoho hráče v poli jsme se nedokázali moc porovnat a i díky velmi dobře hrajícímu soupeři nebyla převaha jednoho muže v poli znát. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná bez větších příležitostí na obou stranách. Druhý zásadní moment utkání a zároveň rozhodující přišel v 80, minutě. Soupeř nevyužil svoji stoprocentní gólovou příležitost a nám se z následného protiútoku, respektive standardní situace, podařilo Náglem vstřelit branku. Vedení se nám podařilo udržet až do konce a z Ostré jsme si odvezli tři velmi cenné body," hodnotil utkání trenér Ústí Vladimír Chudý.

Ostrá - Ústí nad Orlicí 0:1

Fakta – branky: 81. Nágl. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (21. Hochmeister). Diváci: 140. Poločas: 0:0.
SS Ostrá: Keller – Poběrežský, Hochmeister, Bureš, Bejbl – Petlička, Moudrý (85. Habrun), Herzán (85. Kubec), Müller (36. Hudec, 85. Kouba), Dejl – Mařík.
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Chleboun, Strnad, Langer – Opina (82. Heger), Vaňous, P. Falta (89. Skalický), Souček, Smejkal (64. Kukla) – Nágl.

Autor: Miroslav Bednář

21.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Čermákovo Vysoké Mýto - národní soutěžní přehlídka dětských dechových orchestrů.