Dařilo se naopak Chocni v Litomyšli, když po přestávce začal znovu úřadovat Lubomír Myšák.

1. FC Žamberk – Polička 0:4
Drtivou májovou porážku utrpěli žamberští fotbalisté v duelu s Poličkou. Vítězný gól přitom padl po pouhých dvanácti vteřinách od zahájení hry. Přesně tolik času stačilo Stejskalovi, aby si zpracoval dlouhý pas Škody, tělem si odclonil stopera Frankeho a křížnou střelou na zadní tyč nedal Martinovskému šanci zasáhnout. Notně opaření domácí se do přestávky zmohli na jedinou střelu mezi tyče, pokusu Čady scházela větší razance. A to mohli být domácí ještě rádi, že odcházejí do kabin jen s jednogólovým mankem. Další šanci Stejskala hasil na brankové čáře Kotyza, pokusy Netolického a Navrátila likvidoval Martinovský.
Zvýšenou aktivitou na začátku druhého poločasu vykročili Žamberští za nadějí na vyrovnání. To by si ovšem ukázkovým vlastencem Molnára po hodině hry nesměli sami zasadit fatální úder do vazu. Od tohoto okamžiku bylo o vítězi rozhodnuto a bylo jen otázkou, jak bude vysoké skóre. Čtvrt hodiny před koncem unikl po levé straně Netolický, jehož přihrávku zblízka dopravil do sítě Kovář. Deset minut před koncem pak domácí definitivně dorazil volej střídajícího Vondry po dalším úniku Netolického.

Fakta – branky: 1. Stejskal, 60. vlastní, 75. Kovář, 80. Vondra. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Žamberk: Martinovský – Pavelka (80. Plundra), Franke, Hrabík, Kotyza – P. Huška, Breda (32. Molnár), Jírů (59. J. Huška), Trejtnar – Čada, Trnka. Polička: Dobeš – Škoda, Pavliš, Jílek, Mužík – Poul, Navrátil, Švec, Netolický – Stejskal, Kovář (75. Vondra).

Litomyšl – FK Agria Choceň 0:3
Domácí se potácejí v herní krizi a tento zápas to jenom potvrdil. Hosté přijeli povzbuzení výhrou nad favorizovanou Chrudimí z minulého kola a v Litomyšli si připsali tři body i proti soupeři z opačného pólu tabulky. V první půli ještě nebyl rozdíl v aktuálním rozpoložení obou týmů na trávníku tolik viditelný. Hosté sice měli herní převahu, ale i Jiskra dokázala občas zahrozit. Po přestávce to ovšem byla z domácích strany fotbalová bída, jaká nemohla zůstat bez trestu. Tím spíše, že Choceň má ve svém středu Myšáka a to je superstřelec. V 48. minutě ho Litomyšlští neuhlídali ve vzduchu a za jeho hlavičkou se gólman M. Malý natahoval marně – 1:0. Po hodině hry se Myšák postavil k trestnému kopu a zvýšil na 2:0, čímž prakticky rozhodl o osudu střetnutí, neboť domácí už nebyli valného odporu schopni. Na konci ještě Myšák završil hattrick.

Fakta – branky: 48., 61. a 85. Myšák. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Litomyšl: M. Malý – Drahoš, Hašek, Štoudek, Vomočil (80. Tauer) – Kundera, Sršeň, Kristek (65. Švec), Bureš – P. Malý (46. Lím), Janoušek. Choceň: Mikulecký – Baborák, Chleboun, Fikejz, Eisner – Krejza (69. Seidenglanz), Šabata, Smola, Sloupenský (82. Konárek) – Myšák, Rozlívka (53. Smejkal).

FK Letohrad B – TJ Lanškroun 0:2
Utkání výrazně ovlivnil moment ze 14. minuty, kdy byl vyloučen letohradský kapitán Kříž. I přesto, že domácí hráli o deseti, tak Lanškroun neměl převahu, ze které by něco vytěžil. Navíc i hosté počítali ztráty, když musel ještě do poločasu odstoupit Knápek. To bylo pro hosty citelné oslabení. Stejně jako první poločas začal i ten druhý. Naprosto zbytečné vyloučení stopera Krejčího zhatilo veškeré naděje domácích na přijatelnější výsledek a možná i bodový zisk. Po rohovém kopu se trefil Stasiowski v 68. minutě. Následně však mohla rezerva vyrovnat, když měla obrovskou šanci rovněž po rohovém kopu. V závěru utekl po straně Šilar a rozhodl druhým gólem o výsledku.

Fakta – branky: 68. Stasiowski, 86. Šilar. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 3:2. ČK: 2:0 (14. Kříž, 52. Krejčí). Diváci: 50. Poločas: 0:0. Letohrad B: Satoria – Zach, Kříž, Krejčí, Pokorný (88. Dvořáček) – Lorenc (48. Procházka), Janoušek, Švercl, Uhlíř – Černohous (87. Svoboda), Sita. Lanškroun: Jaroš – Skalický, Vaško, Popelář, Šilar – Jung, Richtr, Novák (88. Kolomý), Savych (88. Macháček) – Fait (75. Hostovský), Knápek (37. Stasiowski). (bed, kor, rh)