Myšák si připsal proti Heřmanovu Městci hattrick, Třebová vyhrála nakonec 5:0!

Orlickoústecko – Fotbalisté hrající krajský přebor za sebou mají další mistrovská utkání.

23.4.2012
Fotogalerie
19 fotografií

Litomyšl – Choceň 3:0.Foto: Petr Šilar

Č. Třebová – H. Městec 5:0 (2:0)

Na stadionu v České Třebové se hrál velice pěkný zápas, kdy se všichni bavili fotbalem. V 10. minutě promarnil svou velkou příležitost domácí Čikl, který šel sám na gólmana, ale nedal. V 17. minutě Borek střílel z pádu jen těsně vedle Rabovy branky. Ve 20. minutě z hranice velkého vápna Borek trefil spojnici tyče a břevna. Ve 23. minutě se z levého křídla uvolnil Čikl a Raba nohou reflexivně zasáhl.
Ve 26. minutě přišel první náznak brankové příležitosti hostí, kdy Velínský potáhl míč a střela těsně minula Hotmarovu branku. Ve 27. minutě nacentroval Kubásek míč na Čikla, který se hlavou nemýlil – 1:0. Ve 33. minutě po chybě hostí na polovině domácích přišla ideální přihrávka na Myšáka, který obešel i Rabu - 2:0. Ve 43. minutě se opřel na vápně do balonu Stejskal a zvonilo břevno Rabovy brány.

V 60. minutě střílel Čikl do horního růžku, ale Raba výborně zasáhl. V 66. minutě po samostatné akci nedal gólmanovi hostí šanci Pešek – 3:0. V 77. minutě střílel Urbanec z bezprostřední blízkosti. Raba ale střelu zlikvidoval. V 85. minutě chybu v obraně hostí potrestal Myšák – 4:0. Situace jako přes kopírák přišla o dvě minuty později, kdy opět Myšák zakončil na 5:0 a zvýšil skóre nejlepšího střelce kraje. Diváci odcházeli ze stadionu Pod Jelenicí velmi spokojeni.

Litomyšl – Choceň 3:0

Utkání mužstev ze spodní poloviny tabulky zahájili lépe domácí. Ve 13. minutě centroval A. Bednář, našel v malém vápně P. Kunderu, ten však ve vyložené pozici překopl. Za dvě minuty technickou střelu A. Bednáře vytáhl choceňský Gerčák na roh. Hosté se dostali ke slovu Novotným, jehož pokus pokryl Kavalír. Ve 32. minutě po centru Kristka minul A. Bednář a na druhé straně nepřekonali Kavalíra Šabata ani Smejkal.

Vstup do druhé půle se Jiskře se povedl skvěle. Do centru P. Kundery od rohového praporku se položil A. Bednář a parádní bombou překonal Gerčáka – 1:0.V 53. minutě se Holec ještě zastřeloval těsně nad, ale za chvilku krásnou střelou ze střední vzdálenosti vymetl horní růžek – 2:0. V 68. minutě zahrával Holec penaltu, ale nechal pouze vyniknout Gerčáka. Litomyšl přesto plně kontrolovala hru a soupeře nepustila do vážnější akce. V 84. minutě zlikvidoval Gerčák přímý kop P. Kundery. Poslední slovo si vzal v samotném závěru A. Bednář a po spolupráci se se svým jmenovcem Z. Bednářem stanovil konečný účet do podoby 3:0. Vítězství Litomyšle je zcela zasloužené, hlavně za druhý poločas.

Polička – Vysoké Mýto 2:2

Na nerovném terénu bylo k vidění velice kvalitní utkání. V 17. minutě se o první vzruch postaral Navrátil, po jehož akci pálil Stejskal „z první“ nad. Poté přišel nefotbalový moment, když se nezaviněně zranil O Petr, putoval do nemocnice a než domácí stačili vystřídat, tak inkasovali po hlavičce Sedláka. Ve 27. minutě po centru Škody hlavičkoval Stejskal do šibenice, ale Černík vytáhl parádní zákrok. Polička se dočkala o deset minut později a po samostatné akci a přesném zakončení Netolického – 1:1. Po změně stran začali aktivněji hosté, svými střelami zahrozili Dvořák a Kovařík, Dobeš obě vyrazil na roh. V 57. minutě na druhé straně po ráně z „voleje“ Navrátil „lízl“ břevno a stejného hráče potom po vysunutí od T. Švece na poslední chvíli zablokoval obránci. V 69. minutě vytáhl bombu Konečného s námahou Dobeš a pak už nastalo závěrečné drama. V 78. minutě našel Opina ve vápně Stejskala a ten se pohotově prosadil – 2:1. Jenže v samotném závěru rozehráli hosté přímý kop z půlky hřiště, míč propadl ke Kráčmerovi a ten zajistil hostům první jarní bod.

M.  Třebová – Žamberk 3:1

Ani jeden tým si v první půli nevypracoval mnoho šancí.

Ve druhé půli se hosté ujali vedení brankou z penalty. Hosté ze Žamberka nevyužili mnoha příležitostí k navýšení skóre. V 70. minutě udělali   chybu, kterou potrestal domácí Linhart. Po rohu domácí zvýšili na 2:1. Poté hosté otevřeli hru a v 90. minutě po trestném kopu utekl přes celé hřiště hostům nejrychlejší hráč domácích, který přidal třetí branku.

Svitavy – Dobříkov 1:0

Domácí celek začal, jak se sluší na favorita, tedy ofenzivně. Do 5. minuty letěly směrem na Novotného svatyni zajímavé pokusy Beleje a R. Ehernbergera. Jenže to bylo na dlouho všechno, protože hosté zhustili obranu a domácí si s tím nevěděli rady, když těžko hledali prostor ke kombinaci a zakončení. Dobříkov začal dokazovat, proč patří mezi nejlepší týmy jara a ve 27. minutě se ve stoprocentní šanci ocitl Klapal, ale Josef Ehrenberger ho skvělým zákrokem vychytal. A domácí veterán se musel v prvním poločase vytáhnout ještě jednou, když po po dobře zahraném signálu z trestného kopu prověřil Moník. Právě tento hráč ovšem brzy po přestávce uviděl druhou žlutou kartu a početní převahu využili domácí v 62. minutě parádní trefou ze šestnáctky do šibenice Belej – 1:0. Marně však fanoušci čekali, že se jejich tým uklidní. V nervózním ovzduší, ve kterém se dohrávalo, nenašli Svitavští dostatek klidu a přesnosti, aby si pojistili vedení a strachovali se o výsledek, protože  srdnatě bojující soupeř nic nevzdával. Domácí mohou být za tři body hodně šťastní.

Autor: Redakce