Lichkov si užil velikonoční nadílku. Pálil ostrými

Orlickoústecko - Okresní přebor III. třídy ve fotbale: Druhé jarní kolo žádné převratné překvapení nepřineslo. Vedoucí trio nezaváhalo.

20.4.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

První Albrechtice odjely na tradiční derby do Lukové. Domácí byli posilněni o vysokou výhru v Kunvaldu, ovšem tentokrát na soupeře nestačili. Hostím stačily dvě branky na zisk tří bodů a upevnění pozice na špici.

Druhou příčku si hlídá Jehnědí. Celé utkání s Kunvaldem mělo pod kontrolou, už v poločase vedlo 3:0. Ještě další šance domácí v průběhu zápasu zahodili.

Nejvýraznější vítězství se zrodilo na hřišti v Lichkově, kde trápení prožily Helvíkovice. Nicméně hosté šli debaklu naproti. Zápas odevzdali a nechali Lichkov, ať si vylepší skóre. Hosté mohli být za sedm inkasovaných branek rádi, protože velké množství šancí ještě pochytal gólman Hruša.

Z výhry na svém stadionu se radovaly také Kerhartice, jež si poradily s Dolním Třešňovcem. Hosté byli do 70. minuty ve hře, neboť prohrávali o jediný gól. Domácím se povedlo střídání, protože Martincovi stačilo pouhých šestnáct minut pobytu na hřišti, aby dvěma góly rozhodl o výhře Kerhartic 5:2.

Druhé utkání zkraje jara odehrály doma Libchavy B, ale ani tentokrát nebyl výkon podle jejich představ. Rezerva Žichlínku byla blízko tříbodovému zisku, ale v poslední minutě domácí zahrávali pokutový kop, který proměnil Hoffman. V rozstřelu braly druhý bod Libchavy B.

OP III. třídy - 11. kolo

Kerhartice - Dolní Třešňovec 5:2

Branky: 35. a 60. Fischer, 73. a 80. Martinec, 40. Kaplan – 45. Štarman z pen., 69. Mačát. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:0. Diváci: 40. Poločas: 2:1. Kerhartice: Onderka – Pirkl (46. Kopeček), Fišar, Brodský (79. Staněk), Hrdina, Rössler, Fischer (64. Martinec), Janota, Kaplan, Novotný (88. Pávek), Hanus. Dolní Třešňovec: Sonták – Mačát (80. M. Chládek), Jirásek, Mareš (74. Dan. Vávra), Vajsar, Rouha, Štarman, Bílý, Bohuněk (70. Dom. Vávra), Dorazil, A. Chládek.

Lichkov - Helvíkovice 7:0

Branky: 5. a 42. Bula, 21. a 86. J. Matoulek, 25. Vyšohlíd, 44. Holubec, 75. Richtr z pen. Rozhodčí: Šimko. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 5:0. Lichkov: Richtr – Vyšohlíd, Merta (67. Gerža), Babic (46. Konopka), Chaloupecký, Kreusel, M. Matoulek, J. Matoulek, Majvald, Holubec, Bula (54. Vávra). Helvíkovice: Hruša – T. Novotný, Procházka, J. Novotný, Štěpánek, Svoboda, P. Novotný, Chrástecký, Flekr, Maleček, Hubálek (46. Gróf).

Jehnědí - Kunvald 4:0

Branky: 34. a 67. Pilař, 6. J. Gregar, 12. Vodvárka. Rozhodčí: Vrba. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Jehnědí: Doležal – Stratílek (51. Andrle), Šeda, Vodvárka (57. Neugebauer), Fikejz, Lučan (72. D. Gregar), Viktorín, Najman, Pilař (77. Absolon), J. Gregar, Zastoupil (67. Kostka). Kunvald: Urban – M. Krejsa, Rek (81. Janata), Rous, O. Krejsa, Kopecký, Lakomý (46. Jiskra), Křen (55. Brindza), Bílek (74. Šulc), Veverka, D. Krejsa.

Luková - Albrechtice 0:2

Branky: 20. Faltus, 53. D. Kollert. Rozhodčí: Kerhát. ŽK: 2:0. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Luková: Motyčka – Soudek (75. Krejsar), Ptáček, Vondráček, Štochl, Klusoň, Šebrle, Duspiva, Volos, Kamaryt (65. Suchomel), Motl (65. Finger). Albrechtice: Šembera – Pauk, Šnír, Buřval, J. Kollert, Pavlosek (85. Langr), D. Kollert, Majer, M. Marek (81. O. Marek), Faltus, Rek (65. Vlk).

Libchavy B - Žichlínek B 2:2, penalty 5:4

Branky: 84. Šalda, 90 Hoffman z pen. – 41. Hrabáček, 86. Zuch. Rozhodčí: Serbousek. ŽK: 2:0. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Libchavy B: Kollert – Pražák, Faltys, Mačat, Šalda, Lajza (66. Hodr), Honz, Čada, Čermák (46. Žídek), Pinkava, Hoffman. Žichlínek B: D. Valenta – Šubrt, Bureš, A. Valenta, Zuch, Marek, L. Hrabáček, R. Hrabáček (75. Kuběnka), Stasiowski, Suchomel, Tomopulos (69. Kráčmar).

Střípky 11. kola OP III. třídy

Událost kola: Velikonoční víkend si diváci v Lichkově museli užít. Domácí totiž sedmi góly zcela zničili poslední Helvíkovice. Vítězství ještě mohlo být výraznější, ale Lichkov nechal vyniknout gólmana soupeře, který zabránil mnohem vyššímu přídělu.

Zklamání kola: Je to nejnižší okresní soutěž, sestoupit už se nikam nedá. Ale i tak by se výkon mužstva měl diametrálně odlišit od toho, co Helvíkovice předvedly v sobotu v Lichkově. Za poločas vyfasovaly „bůro". Výjimkou byl gólman Hruša, jenž dělal, co mohl.

Hráč kola - Dominik Martinec: Když střídající hráč rozhodne zápas, trenér si může tiše zatleskat. Za nepříznivého stavu 1:2 poslal lodivod Kerhartic do utkání Dominika Martince. Záhy domácí vyrovnali a Martinec posléze dvěma góly vystřelil vítězství.

Autor: Redakce

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vidina trampského muzea nabírá na realitě

Jedním ze dvou laureátů letošní Ceny města je Karel Metyš.

Cena města zná letošní laureáty. Jsou dva

Bazén čekají opravy

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Investice na rekonstrukci bazénu se zdvojnásobila.

Polští pašeráci utíkali od cigaret, čeští dopláceli pokuty

Pardubický kraj - Zásilku neproclených cigaret a také léků na výrobu drog zajistili o víkendu celníci v Pardubickém kraji.

Pánové se drželi při zemi, rybník jim vypálila počtem branek Tesařová

Orlickoústecko - Za vším hledej ženu. V případě manželů Tesařových ze Skuhrova to rozhodně platí. Zatímco Miroslav Tesař odešel z tohoto kola s minus pěti body, jeho žena Markéta se může těšit na cenu pro vítězku pátého kola Fortuna Tip ligy, když nasbírala spolu s bonusem bodů šestnáct.