Letohrad si výhrou pojistil záchranu

Orlickoústecko – Poslední tři kola mají před sebou Libchavy v I. A třídě, a pokud se chtějí zachránit, musí vyhrát v Dolním Újezdu.

28.5.2013

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Libchavy – Březová n. S. 1:3
V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, šance se střídaly na obou stranách. Libchavští vstřelili gól ve 28. minutě, kdy si na dlouhý centr Karpíška naskočil Blažek. Do druhého poločasu nastoupili domácí zakřiknutě, báli se o výsledek a to se jim vymstilo. V 59. minutě po rohovém kopu hosté vyrovnali Kobylíkem a Libchavy se doslova rozsypaly. Březová byla ve druhém poločase lepší a zaslouženě zvítězila, když druhou branku vstřelil Václavek v 80. minutě a třetí z rychlého protiútoku Martínek.
Fakta – branky: 28. Blažek – 69. Kobylík, 80. Václavek, 88. Martínek. Rozhodčí: Čad. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Libchavy: Kollert – Borovička, Karpíšek, David, Louda – Dostál (4. Machálek), Stejskal (86. Čermák), Kopfštein (58. Martinák), Ďuriš – Martinec, Blažek (68. Felgr).

Letohrad B – Valy 5:3
Zápas se hrál na menším hřišti v Mistrovicích za stálého větru. Letohrad svého soupeře přehrával v kombinaci a především v proměňování šancí. Soupeř se dostal do hry až po hrubých chybách domácího týmu, kdy se mu podařilo snížit, ale Letohrad přidal pátou branku a bylo rozhodnuto.
Fakta – branky: 12. a 22. Kabourek, 52. a 82. Lorenc, 55. Černohous – 62. a 72. Bažant, 89. Kolman. Rozhodčí: Pešek. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Srch – Zámrsk 2:0
Domácím se povedl vstup do utkání, když hned v páté minutě využili první šanci ke skórování střelou Hurty. Druhý zásah si připsal Hurta krátce před přestávkou. Tentokrát zvolil střelu přes zhuštěný prostor před branko,u a to se vyplatilo, jelikož tečovaná střela skončila v síti.
Po změně stran dostal R. Mudrich centr za obranu, ale následně si dal dlouhý balón, toho využil brankář Hála a likvidoval šanci Zámrsku. Velmi dobře mířil svou střelu Krejza z přímého kopu, ale míč minul levou tyč. Poslední příležitost v zápase měl domácí Doležal, ale jeho hlavička minula jen o vlásek branku.
Fakta – branky: 5. a 40. Hurta. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Zámrsk: Molnár – Jiráský (84. Trnka), Bálek (38. Peterka), R. Mudrich, Vostrčil – Slováček, Houžvička, Krejza, Hermann – Csernyanszký (45. M. Mudrich), Matoušek.          (bed, jm)

Autor: Redakce

28.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Kostel Zvěstování Panny Marie

Krátce z kraje: Přispějí na opravy kostelů v regionu

Havárie osobního automobilu na silnici mezi Verměřovicemi a Dolní Čermnou.
4

Za volantem usnul a narazil do stromu

Králický řopík je otevřen každý den

Králíky - Každý den bude od tohoto úterý do 6. srpna otevřeno Muzeum opevnění Králický řopík. Představuje objekt lehkého opevnění nového typu vz. 37 (lidově zvaný řopík) v pokročilém stádiu rekonstrukce.

Pokus číslo dva pro pohárový duel

Vysoké Mýto, Pardubice - Odložené utkání 1. kola fotbalového MOL Cupu - úterý, 17.00: Vysoké Mýto - Pardubice.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Závodiště hledá pár, který si řekne ano u Taxisu

Pardubice - Plánujete svatbu a obdivujete koně? Pak máte jedinečnou příležitost: v neděli 3. září se můžete vzít u Taxisova příkopu na pardubickém závodišti. Dostihový spolek hledá snoubence, jejichž vzájemné ano se stane součástí doprovodného programu výstavy s podtitulem Kůň a svatební veselí.