VYBERTE SI REGION:
Vyberte si region

Letohrad přivezl z Boleslavi bod za remízu

Letohrad – Letohrad, kterému se ve třetí fotbalové lize příliš nedaří, zajížděl ve druhém jarním kole do Mladé Boleslavi.

Ilustrační fotoAutor: Krecl Aleš

Stovka diváků sledovala utkání dvou rozdílných poločasů, po kterých se body nakonec dělily.

FK Mladá Boleslav B – FK OEZ Letohrad 2:2 (1:0)

V prvním poločase domácí jasně dominovali. Na to, že si Letohrad odveze z Mladé Boleslavi nějaký bod, by si po prvním poločase asi nikdo nevsadil. Domácí, posíleni o šest hráčů širšího kádru A týmu, Letohrad zatlačili od prvních minut na jeho polovinu. Domácí zatopili obraně Letohradu poprvé v 8. minutě. To se snažil nejprve hlavou prosadit Táborský a vzápětí jeho nebezpečný volej zablokovala letohradská obrana. Ve 21. minutě se technickou střelou snažil překonat brankáře Finkeho domácí Dudka, ale jeho střela šla těsně vedle. Ve 24. minutě se poprvé prosadil Australan tureckého původu Bulut, když přeskočil hostující obránce a hlavou vstřelil úvodní branku zápasu. Ve 35. minutě poprvé nepřesně vystřelili i hosté z Letohradu. Prudká střela Vaniše ale skončila nad Kanavalovou brankou. Od 41. minuty se hosté dostali ze stálého tlaku domácích a ke konci se přesunuli před branku Mladoboleslavských. Dokonce v samém závěru prvního poločasu mohli svěřenci Jaroslava Veselého i vyrovnat. Novotného šanci ale brankář Kanaval zneškodnil.

Do druhého poločasu nastoupil Letohrad jako vyměněný. Domácí sice v úvodu ještě několikrát zahrozili. Ve 49. minutě Finke zneškodnil střelu Tvrdého a o chvíli později Dudka střílel nepřesně. Letohrad ale postupně převzal iniciativu a začal častěji ohrožovat domácí branku. O vyrovnání se postaral střídající Kulhánek. Ten byl na hřišti sotva tři minuty, když v 61. minutě využil Nadrchalovu šanci. Po hlavičce Nadrchala brankář míč neudržel, dobíhající Kulhánek uklidil míč do sítě a Letohrad vyrovnal na 1:1. V 68. minutě se skóre opět měnilo ve prospěch Letohradu. Po akci Nadrchala našel Bíro volného Brendla, a ten s přehledem šanci proměnil ve vedoucí branku Letohradu. Hostům najednou narostla křídla a bylo jich plné hřiště. Jenom škoda, že neproměnili další šance, které si vytvořili. Domácí srovnali stav tři minuty před koncem zápasu. Po rohovém kopu se hlavou podruhé trefila zahraniční akvizice Bulut.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Chtěli jsme být aktivní a nesoustředit se pouze na bránění, přesto nám Boleslav vnutila svůj způsob hry a my jsme se téměř celý první poločas nebyli schopni vymanit ze soustavného tlaku. Jako rozhodující pro další průběh vidím to, že jsme do poločasu neinkasovali podruhé.Ve druhém poločase jsme se až neuvěřitelně zvedli, vrátili se vyrovnáním do zápasu a druhým gólem výsledek otočili. Po druhém gólu jsme měli minimálně čtyři brejkové situace, kdy jsme šli do přečíslení a mohli vedení i zvýšit. I když soupeř vyrovnal až těsně před koncem, považuji remízu za spravedlivou. Za zlepšenou hru ve druhém poločase jsme si minimálně bod zasloužili.

(hyn)

19.3.2012

Autor: Redakce

HLAVNÍ ZPRÁVY

Petra Vodehnalová je po Janince druhou dcerou Lucie a Zdeňka z Osíku. Po porodu 27. ledna ve 12.30 vážila 2,88 kg.

Miminka z Orlickoústecka

Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem…

Epidemie je tady! Trápí nás chřipka

Orlickoústecko – V okrese vypukla chřipková epidemie. Oproti minulému týdnu, kdy řádila mezi dětmi, vzrostla nemocnost o 172 procent. Marodí už všechny věkové kategorie.…

Bouda zve na mimořádné prohlídky

Pevnost Bouda.

Těchonín – O tomto víkendu má být mimořádně přístupná tvrz Bouda. Na oba dny se chystá pět vstupů: v 11, 12, 13, 14 a 15 hodin.

Titul slaví Bukvice, zlatý gól padl ze "sálovky“ Valáška

Tým Bukvice Vysoké Mýto

Vysoké Mýto - Dramatické vyvrcholení měl závěrečný turnaj Východočeské ligy sálového fotbalu.